Wellbutrin XR

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zmniejszające objawy zespołu abstynencji (odstawienia) po zaprzestaniu palenia tytoniu, poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy.

Leczenie uzależnienia od nikotyny (jako środek ułatwiający odzwyczajenie się od palenia), tytoniu.
Bupropion zwiększa ryzyko napadu drgawek – w związku z tym powinien być stosowany z dużą ostrożnością u chorych na padaczkę (lub z napadami drgawek w przeszłości – zakaz stosowania), u pacjentów z przebytym urazem głowy, nowotworem ośrodkowego układu nerwowego, nadużywających alkoholu (zwiększa gotowość do wystąpienia drgawek) lub leków uspokajających (szczególnie pochodne benzodiazepiny – m.in. diazepam) – zwłaszcza dotyczy to sytuacji, gdy pacjent nagle odstawia alkohol i te leki; jednoczesne stosowanie leków z grupy inhibitorów IMAO (bupropion może być stosowany nie wcześniej niż po 14 dniach od zakończenia leczenia IMAO). Nie stosować u pacjentów z bulimią, jadłowstrętem psychicznym (anoreksją); szczególnie ostrożnie w cukrzycy leczonej doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi lub insuliną, lekami pobudzającymi ośrodkowy układ nerwowy (psychostymulującymi) lub obniżającymi apetyt.
Jednoczesne stosowanie innych leków (beta-blokery, leki przeciwarytmiczne, leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny – SSRI, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, leki neuroleptyczne) powinno być rozpoczynane od najmniejszych dawek tych leków. Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów otrzymujących równocześnie lewodopę (levodopa). Także: patrz PRZECIWWSKAZANIA
Początkowo (pierwsze 3 dni): raz na dobę 150 mg rano; od 4. dnia: 2 razy na dobę po 150 mg (rano i po południu); maksymalna dawka dobowa: 300 mg.
Wellbutrin XR, tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu cena 110 do 170zł.
tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu po 150 mg; bupropion
Leczenie bupropionem należy rozpocząć jeszcze w okresie palenia tytoniu. Odstawienie tytoniu powinno być zaplanowane w ciągu dwóch pierwszych tygodni (najlepiej w drugim tygodniu) stosowania bupropionu. Odstęp między dawką poranną i popołudniową powinien wynosić co najmniej 8 godzin (nie stosować wieczorem ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń snu). Leczenie powinno być prowadzone przez okres co najmniej 7 tygodni (bupropion stosowany przez 7-9 tygodni skutecznie zapobiega nawrotom palenia tytoniu). Jeżeli pacjentowi w trakcie siedmiotygodniowego leczenia nie uda się przynajmniej znacznie ograniczyć palenia, należy rozważyć odstawienie bupropionu. Leczenie bupropionem w skojarzeniu z nikotynową terapią zastępczą (nicotine) wymaga regularnego kontrolowania ciśnienia krwi. Podczas rzucania palenia (również u pacjentów stosujących bupropion) może wystąpić bezsenność. W wyższych dawkach bupropion jest stosowany jako lek przeciwdepresyjny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Wellbutrin a alkohol

Wellbutrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Wellbutrin dla dzieci(do 18 lat)
Wellbutrin w ciąży
Wellbutrin a karmienie piersią
Wellbutrin a prowadzenie pojazdów
Wellbutrin refundacja

Wellbutrin cena i opakowania

Wellbutrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Wellbutrin XR uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Wellbutrin XR

 1. Kasia

  Witam, biorę ten lek od 14 miesięcy. Na początku nie czułam się dobrze ale po 3 miesiącach stosowania była już duża poprawa. Nareszcie nie przybiera na wadze a wręcz przeciwnie parę kilogramów spadło.

  Odpowiedz
 2. Kasiula

  Czytam te wszystkie opinie negatywne i boje się wziąść ten lek , lecze się już 10 lat i raz jest ok raz do bani ,dzisiaj przepisany mam ten le wellbutrin xr NIE wiem CO robić ? cały czas mam zawroty głowy strach ogolny i oczywiście brak siły do normalnego funkcjonowania ,proszę o kilka słów o tym leku,a i czy waga się zmienia przy tym leku

  Odpowiedz
 3. Bebe B

  na Wellbutrin przeszłam z Wenlafaksyny (Venlectine), którą biorę na nerwicę, ponieważ ta wywoływała u mnie koszmary, niechęć do ruchu, większe zapotrzebowanie na sen, bardzo silną potliwość w nocy i spore trudności z zasypianiem.
  początki odstawiania wenlafaksyny i włączania wellbutrinu były ciężkie, miałam nagle dużo więcej energii i bardzo dużo płakałam, przy czym zamiast smutku czy bezradności raczej czułam się wściekła, wręcz buchałam agresją, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało.
  z tego powodu włączałam Wellbutrin jednocześnie biorąc malutkie ilości Wenlafaksyny, i w końcu bez większych problemów odstawiłam ją po około miesiącu z hakiem.
  Wellbutrin się u mnie sprawdza, nie potrzebuję do niego leków nasennych, mam znacznie więcej energii, większy apetyt, nie wyłącza on też tak potrzeb seksualnych jak Wenlafaksyna. Przy Wellbutrinie, gdy zapomnę dawki, nie odczuwam zawrotów głowy, drżenia ani nagłych lęków.
  Czasem zdarza się jednak, że Wellbutrin mi nie wystarcza, jakoś raz na miesiąc- dwa miesiące biorę jeszcze ćwiartkę najmniejszej tabletki Venlectine, bo włączają mi się lęki po obudzeniu.
  Podsumowując, Wellbutrin to dla mnie do tej pory najlepszy lek, człowiek czuje się normalnie fizycznie, czuję się sobą, nie tłumi uczuć czy potrzeb fizycznych jak inne leki, nie zaburza snu.

  Cenowo nie jest najlepiej, bo biorę 1-2 tabletki dziennie i jest to wydatek około 300zł na miesiąc, to bardzo dużo w porównaniu z innymi lekami. Ale na innych lekach albo nie mogłam spać, albo nie mogłam się dobudzić.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. MDMA

  Lek ok,
  biorę od roku (300 mg) na CHAD, nastrój się ustabilizował, lęki zniknęły.
  Wadą jest cena niestety, lek nie jest refundowany w Polszy, a szkoda.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. katarzyna

  drogi lek ale dla mnie po roku przyjmowania (150) jestem zadowolona myśli S zniknęły asertin dodatkowo poprawił i wyrównał nastrój. chad przynajmiej teraz pod kontrola a inne leki doprowadziły mnie do otyłości II stopnia a teraz mam energii więcej mniej jem i ćwiczę na siłowni. pozdrawiam czytelników katarzyna

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania