Zdrój ZUBER znajduje się po wschodniej stronie Góry Parkowej w Beskidzie Sądeckim. Woda pobierana jest z czterech odwiertów głębokich od 810 m – najstarszy odwiert do 948 m – odwiert Zuber 2. Jest to woda tzw. szczwana hiperosmotyczna wodorowęglanowo-sodowo-magnezowa, borowa. Szczwana oznacza, że jest naturalnie wysycona wolnym C02 w ilości min. 1000 mg/dm3. Zuber to woda unikalna na skalę światową ze względu na wysoką mineralizację – 24 386 mg/dm3. Należy ona do wód reliktowych, których źródła są na wyczerpaniu. Woda ZUBER zwiększa przemianę białkowo-tłuszczowo-węglowodanową organizmu oraz leczy dolegliwości związane z przemianą materii, zalecana m.in. w chorobie wrzodowej żołądka, zgadze, przewlekłych nieżytach żołądka i dwunastnicy, w schorzeniach pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, jako wspomagające leczenie wątroby, w zaparciach, w cukrzycy – ze względu na obniżanie podwyższonego poziomu cukru we krwi, w miażdżycy – ze względu na obniżanie poziomu cholesterolu, po nadużyciu alkoholu. Picie wody powoduje wzrost wydalania kwasu moczowego.
Dla osób z chorobami układu trawienia. W otyłości i nadwadze. Zapobiega skutkom spożycia alkoholu.
Woda nie jest przeznaczona do picia w znacznych ilościach.
Picie wody w okresie ciąży, karmienia piersią oraz przez dzieci wymaga konsultacji lekarskiej.
Ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych oraz duży wpływ na równowagę kwasowo-zasadową organizmu, regularne stosowanie powinno być ustalane z lekarzem, który dobierze również odpowiednie dawkowanie. Wodę pije się powoli, małymi łykami. Profilaktycznie, wodę zaleca się pić na czczo i 45 minut przed posiłkiem. Wodę można stosować bez rozcieńczania (nie więcej niż 200 – 250 ml jednorazowo) oraz w rozcieńczeniu z wodą Jan, w stosunku 1:1 (100 ml : 100 ml) w leczeniu nieżytów nadkwaśnych, a także w stosunku 1:3 (100 ml wody Zuber : 50 ml wody Jan) w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki i przemiany materii. W celu zmniejszenia zawartości dwutlenku węgla w wodzie mieszankę wód Zuber i Jan pijemy lekko podgrzaną w łaźni wodnej (ok. 40°C). Dzięki temu unikniemy podrażnienia śluzówki i wzmożenia działania żółciopędnego i żółciotwórczego. Co najmniej godzinę przed zastosowaniem nie powinno się spożywać surowych warzyw i owoców.
Butelka 0,5 l od 3,60 do 4,50 zł. Butelka 1,5 l od 5,90 do 6,99 zł. Opakowanie 5 l od 35,90 do 43,00 zł
Suma składników stałych zawartych w 1 litrze wody: 26.924,78 mg.
Działania niepożądane
Ze względu na wysoką zawartość minerałów nadmierne spożycie może powodować powstawanie kamieni nerkowych.
Dowiedz się więcej o składzie: .
Woda a alkohol
brak danych
Woda u osób starszych(65 lat i więcej)
Suplement Woda lecznicza Zuber(trawienie) można stosować w pełnej dawce przez osoby starsze(bez ograniczeń) o ile nie pisze inaczej w ulotce.
Woda dla dzieci(do 18 lat)
Stosowanie suplementu Woda lecznicza Zuber(trawienie) jest przeciwwskazane u dzieci.
Woda w ciąży
Zasady stosowania suplementu Woda lecznicza Zuber(trawienie) i jego dawkowanie nieustalone(unikać stosowania).
Woda a karmienie piersią
Brak danych dotyczących przechodzenia suplementu Woda lecznicza Zuber(trawienie) do mleka matki, bądź jego wpływu na dziecko(należy unikać stosowania).
Woda a prowadzenie pojazdów
Suplement Woda nie ma wpływu na sprawność psychofizyczną.
Dodaj opinię