Xaloptic

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Syntetyczny analog prostaglandynowy, który powoduje długotrwałe zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego przez nasilenie odpływu cieczy i zmniejszenie oporów odpływu.

Jest stosowany w jaskrze otwartego kąta.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, noszenie soczewek kontaktowych. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie chorobę wątroby lub nerek. Brak danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci.
brak danych
Według wskazań lekarza. Lek należy wkraplać do worka spojówkowego w pozycji leżącej lub z odchyloną do tyłu głową. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. Długotrwałe leczenie można prowadzić tylko pod kontrolą lekarza.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
Lek może powodować okresy nieostrego widzenia. Należy zatem zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Zmiana (powolna, ale trwała) koloru tęczówek, uczucie ciała obcego w oku, przekrwienie spojówek, przemijające punkcikowate nadżerki nabłonka. Ogólnoustrojowe działanie leku przejawia się objawami grypopodobnymi, bólami mięśni, stawów, pleców. Natychmiastowy kontakt z lekarzem jest wskazany w przypadku wysypek skórnych, obrzęków twarzy, trudności w oddychaniu czy bólów w klatce piersiowej.
Opakowanie
2,5 ml lub 3 × 2,5 ml 0,005% kropli do oczu z latanoprostem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xaloptic a alkohol

Xaloptic u osób starszych(65 lat i więcej)
Xaloptic dla dzieci(do 18 lat)
Xaloptic w ciąży
Xaloptic a karmienie piersią
Xaloptic a prowadzenie pojazdów
Xaloptic refundacja

Xaloptic cena i opakowania

Xaloptic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania