Xolair

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną leku Xolair jest omalizumab, będący przeciwciałem monoklonalnym. Jest to typ białka, które rozpoznaje w organizmie określone struktury i wiąże się z nimi.  Omalizumab został zaprojektowany w taki sposób, aby wiązał się z wolnymi IgE i usuwał je z krwi. IgE są wytwarzane w dużych ilościach u osób cierpiących na alergie. Wyzwalają one reakcję alergiczną. Zmniejszenie ilości dostępnych IgE pomaga zredukować objawy alergii oraz załagodzić objawy astmy. 

Lek wskazany w celu poprawy kontroli ciężkiej, przewlekłej astmy spowodowanej alergią. Stosowany jako dodatek do aktualnego leczenia astmy u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat, u których:

 • stwierdzono dodatni wynik testu skórnego w kierunku alergii spowodowanej alergenem występującym w powietrzu, np. roztocze kurzu domowego, pyłki czy pleśnie;
 • stwierdzono zredukowaną czynność płuc (poniżej 80%poziomu prawidłowego);
 • występują zaostrzenia astmy pomimo stosowania wysokich dawek kortykosteroidów wziewnych oraz długodziałających β2- mimetyków wziewnych.

Nadwrażliwość na składniki preparatu.  
Z farmakologicznego punktu widzenia brak powodów, aby oczekiwać interakcji pomiędzy omalizumabem a innymi powszechnie przepisywanymi produktami leczniczymi stosowanymi w leczeniu astmy.
Lek może zmniejszać skuteczność preparatów stosowanych w leczeniu robaczyc oraz innych zakażeń pasożytniczych.
Lek podawany jest przez personel medyczny w postaci wstrzyknięcia podskórnego w górną część ramienia lub w udo, co dwa lub co cztery tygodnie. Dawka oraz to, jak często będzie podawany lek zależne są od poziomu IgE oraz masy ciała pacjenta. Zazwyczaj stosuje się od 75-375mg w jednym do trzech wstrzyknięć (maksymalna dawka to 375mg co dwa tygodnie).  
Każda fiolka zawiera 75 lub 150mg omalizumabu.
Leczenie omalizumabem wskazane jest jedynie u pacjentów, u których astma wywołana jest przez IgE.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xolair a alkohol

Xolair u osób starszych(65 lat i więcej)
Xolair dla dzieci(do 18 lat)
Xolair w ciąży
Xolair a karmienie piersią
Xolair a prowadzenie pojazdów
Xolair a słońce i solarium ☼
Xolair refundacja

Xolair cena i opakowania

Xolair Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xolair uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (2 opinie pacjentów)9 komentarzy Xolair

 1. KM

  Brałam xolair prawie pięć lat. Od razu zaczęły się problemy z zatokami, tj. potworne bóle, które nie przechodziły nawet po silnych lekach przeciwbólowych. Wcześniej nigdy nie miałam problemów z zatokami, a teraz mimo, że tego leku nie przyjmuje już od 2018 roku, to problemy z bólem zatok mi nie minęły, choć na szczęście osłabły. Mi osobiście xolair nie pomógł zbyt wiele, mimo jego stosowania cały czas brałam leki na astmę wziewne i doustne łącznie z metypredem w sporych dawkach.

  Odpowiedz
 2. Xolair

  Zastanawiałam się skąd bóle stawów ale tu znalazłam chyba odpowiedź… Również zaczeły pękać mi naczyńka. Czy to normalne?!

  Odpowiedz
 3. Pacjentka

  Biorę xolair od ponad 3 lat. Strasznie bolą mnie stawy. Ból jest nie do wytrzymania. Niepokojącym objawem jest też problem z układem pokarmowym i pękające naczynka . Dawki leków biorę tak jak na początku leczenia . Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Kasia

  Biorę xolair od 2016r tez bolą mnie stawy i tyje. Do tego doszły problemy z ciśnieniem i z krtania. Co do leków to dalej wszystkie biorę a ten dodatkowo☹️.

  Odpowiedz
 5. Pacjentka

  Biorę xolair od maja 2013 . Zostałam zakwalifikowana chociaż aż tak bardzo nie dokuczała mi astma. Częste nawroty zapaleń oskrzeli, spirometria w normie. Tyję i to mnie najbardziej niepokoi, prócz tego reumatyzm bardziej zaczął dokuczać. Może ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie stosowania tego leku !?

  Odpowiedz
  • Zofia

   Ja również biore dawke 150 co 4 tygodnie jeden plus że nie biorę sterydow ale mnie też bola stawy mam problemy z chodzeniem bola dlonie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Pacjentka

   Zgłaszałam lekarzowi prowadzącemu o niepokojących objawach . Utwierdził mnie że jest to nie możliwe. Czuje się coraz gorzej , ból stawów nie pozwala normalnie funkcjonować. Rozważam przerwanie leczenia xolairem .

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania