Xolair

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną leku Xolair jest omalizumab, będący przeciwciałem monoklonalnym. Jest to typ białka, które rozpoznaje w organizmie określone struktury i wiąże się z nimi.  Omalizumab został zaprojektowany w taki sposób, aby wiązał się z wolnymi IgE i usuwał je z krwi. IgE są wytwarzane w dużych ilościach u osób cierpiących na alergie. Wyzwalają one reakcję alergiczną. Zmniejszenie ilości dostępnych IgE pomaga zredukować objawy alergii oraz załagodzić objawy astmy. 

Lek wskazany w celu poprawy kontroli ciężkiej, przewlekłej astmy spowodowanej alergią. Stosowany jako dodatek do aktualnego leczenia astmy u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat, u których:

 • stwierdzono dodatni wynik testu skórnego w kierunku alergii spowodowanej alergenem występującym w powietrzu, np. roztocze kurzu domowego, pyłki czy pleśnie;
 • stwierdzono zredukowaną czynność płuc (poniżej 80%poziomu prawidłowego);
 • występują zaostrzenia astmy pomimo stosowania wysokich dawek kortykosteroidów wziewnych oraz długodziałających β2- mimetyków wziewnych.

Nadwrażliwość na składniki preparatu.  
Z farmakologicznego punktu widzenia brak powodów, aby oczekiwać interakcji pomiędzy omalizumabem a innymi powszechnie przepisywanymi produktami leczniczymi stosowanymi w leczeniu astmy.
Lek może zmniejszać skuteczność preparatów stosowanych w leczeniu robaczyc oraz innych zakażeń pasożytniczych.
Lek podawany jest przez personel medyczny w postaci wstrzyknięcia podskórnego w górną część ramienia lub w udo, co dwa lub co cztery tygodnie. Dawka oraz to, jak często będzie podawany lek zależne są od poziomu IgE oraz masy ciała pacjenta. Zazwyczaj stosuje się od 75-375mg w jednym do trzech wstrzyknięć (maksymalna dawka to 375mg co dwa tygodnie).  
Każda fiolka zawiera 75 lub 150mg omalizumabu.
Leczenie omalizumabem wskazane jest jedynie u pacjentów, u których astma wywołana jest przez IgE.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xolair a alkohol

Xolair u osób starszych(65 lat i więcej)
Xolair dla dzieci(do 18 lat)
Xolair w ciąży
Xolair a karmienie piersią
Xolair a prowadzenie pojazdów
Xolair a słońce i solarium ☼
Xolair refundacja

Xolair cena i opakowania

Xolair Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xolair uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (2 opinie pacjentów)8 komentarzy Xolair

 1. Xolair

  Zastanawiałam się skąd bóle stawów ale tu znalazłam chyba odpowiedź… Również zaczeły pękać mi naczyńka. Czy to normalne?!

  Odpowiedz
 2. Pacjentka

  Biorę xolair od ponad 3 lat. Strasznie bolą mnie stawy. Ból jest nie do wytrzymania. Niepokojącym objawem jest też problem z układem pokarmowym i pękające naczynka . Dawki leków biorę tak jak na początku leczenia . Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Kasia

  Biorę xolair od 2016r tez bolą mnie stawy i tyje. Do tego doszły problemy z ciśnieniem i z krtania. Co do leków to dalej wszystkie biorę a ten dodatkowo☹️.

  Odpowiedz
 4. Pacjentka

  Biorę xolair od maja 2013 . Zostałam zakwalifikowana chociaż aż tak bardzo nie dokuczała mi astma. Częste nawroty zapaleń oskrzeli, spirometria w normie. Tyję i to mnie najbardziej niepokoi, prócz tego reumatyzm bardziej zaczął dokuczać. Może ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie stosowania tego leku !?

  Odpowiedz
  • Zofia

   Ja również biore dawke 150 co 4 tygodnie jeden plus że nie biorę sterydow ale mnie też bola stawy mam problemy z chodzeniem bola dlonie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
  • Pacjentka

   Zgłaszałam lekarzowi prowadzącemu o niepokojących objawach . Utwierdził mnie że jest to nie możliwe. Czuje się coraz gorzej , ból stawów nie pozwala normalnie funkcjonować. Rozważam przerwanie leczenia xolairem .

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania