Xyzal tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne i długotrwałe (działa 24 godz.) przeciwuczuleniowe – lek przeciwhi­staminowy II generacji, pochodna cetyryzy­ny.

Leczniczo i zapobiegawczo w przewlekłym i okresowym (katar sienny) alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa; alergicznym zapaleniu spojówek oczu; po­krzywce skórnej.
Ciężkie uszkodzenie nerek.
Przy jednoczesnym stoso­waniu z lekami nasennymi, uspokajający­mi, narkotycznymi lekami przeciwbólowy­mi.
Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia:1 raz na dobę 1 tabletkę 5 mg niezależ­nie od posiłków. Konieczne zwiększenie od­stępów między dawkami leku u chorych z uszkodzeniem nerek.
Cena od 10 do 20 zł.
10 tabletek, 30 tabletka lub 100 tabletka powlekanych, 1 tabl. zawiera 5 mg lewocetirizyny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xyzal a alkohol

Xyzal u osób starszych(65 lat i więcej)
Xyzal dla dzieci(do 18 lat)
Xyzal w ciąży
Xyzal a karmienie piersią
Xyzal a prowadzenie pojazdów
Xyzal refundacja

Xyzal cena i opakowania

Xyzal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xyzal tabletki uzyskał ocenę 3.6 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.6/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Xyzal tabletki

 1. Best707

  Mężczyzna, 44 lata, dość silna alergia wziewna. Oceniam lek jako jedyny dla mnie skuteczny. Próbowałem różnych leków, ale żaden na mnie nie działał. Faktycznie, lek trochę człowieka “osłabia”. Biorę go podczas narażenia na alergeny, czyli np. gdy muszę nocować w domu zakurzonym, zawilgoconym (grzyby, pleśnie) albo takim, gdzie przebywa kot (tutaj lek słabo sobie radzi bo mam ekstremalnie silną alergię na kota). Gdy narażenie na alergeny zmniejsza się staram się odstawiać lek. Są dostępne zamienniki bez recepty z tą samą substancją czynną, ale na mnie działa tylko ZyxBio.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. shumi

  UWAGA NA LEK XYZAL. Pewnego dnia stwierdziłam, że spróbuję przestać brać lek Xyzal na alergię. Zażywałam go 3 lata. Ograniczyłam alergeny: wyniosłam kwiatki z mieszkania, ograniczyłam moją dietę do bardzo zdrowych produktów, przestałam używać perfum itp. Z uwagi na to, że była zima – zagrożenie pyłkami też znikło. Po kilkudziesięciu godzinach po odstawieniu pojawiło się niesamowite swędzenie skóry (głównie głowy, szyi, uszu). Było tak silne, że skórę głowy drapałam do krwi. COŚ STRASZNEGO! Stwierdziłam, że jednak za szybko odstawiłam ten XYZAL, gdyż w jeden dzień nie da się przestać. Musiałam znów wziąć dawkę, ale tym razem wzięłam tylko pół. Objawy po kilkudziesięciu minutach znikły. Brałam po pół tabletki przez kilka dni a potem zaczęłam brać po ¼. Gdy już kilka tygodni brałam po ¼ znów spróbowałam odstawić. I znów pojawiło się to okropne swędzenie. Gdy znów zażyłam ćwierć tabletki – mijało. Tak doszłam do wniosku, że to „efekt odstawienia” jak u narkomana albo lekomana. Wpadłam w panikę, że nie da się już skończyć z tym lekiem. Czytałam różne fora i nic nie znalazłam. Zadzwoniłam do firmy, która produkuje XYZAL. Powiedziano mi, że może to być po prostu moja alergia i jej objawy, a nie skutek odstawienia XYZAL. Poradzono, żebym nie odstawiała leku i żebym szła do dermatologa. Ja jednak wiedziałam, że MUSZĘ zrobić sobie przerwę w braniu, bo nie ma potrzeby w zimie brać XYZALu. Swędzenie nie do zniesienia, nie mogłam spać w nocy. W akcie desperacji poszłam do apteki, gdzie sprzedają leki homeopatyczne. Farmaceutka doradziła mi na moją alergię Cistus complex wg Lehning oraz Santa Herba (też Lehning). Są to kropelki które brałam przez 10 dni. Te leki pozwoliły mi przetrwać czas najcięższy, czyli 4 dni od odstawienia. Gdy przestała swędzieć głowa, przerzuciło się na ręce, dłonie, potem nogi, pachwiny i prawie każdą część ciała. Pojawiały się małe krostki, które po kilkudziesięciu minutach znikały i pojawiały się w innych miejscach. Byłam rozdrażniona, rozżalona. Dopiero po ok. 5-6 dniach swędzenie się skończyło. Podejrzewam, że po prostu XYZAL już został wydalony z organizmu. Głęboko się zastanówcie, zanim zaczniecie brać XYZAL. Teraz nie biorę tego leku od 2 miesięcy i czuję się dużo lepiej. Może był źle dobrany do mojego organizmu?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na alergia. xyzal brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 62 dni w dawce: 2 tabletek. Ostrzegam przed nim, mnie zwalał z nóg i szłam spać,musiałam go brać na noc a rano byłam jak z waty. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. xyzal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na alergia. xyzal brałem podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Na alergię pomaga ale czuję ból mięśni po nim. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. xyzal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 35 letnim mężczyzną chorującym na alergia. xyzal dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę Xyzal od 4 dni, czuję się wyczerpany i mam mrowienie w rękach. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. xyzal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania