Zoladex LA

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zoladex LA jest lekiem pod postacią implantu podskórnego. Jego substancją aktywną jest goserelina występująca jako octan gosereliny. Jest to specyfik, którego dłuższe działanie powoduje zmniejszenie poziomu testosteronu we krwi. Nie należy obawiać się stałości tego efektu, gdyż ustępuje on po zakończeniu leczenia gosereliną. U kobiet Zoladex LA powoduje zmniejszenie stężenia estradiolu. Nie stwierdzono jednak, by miał on działanie wystarczające, toteż lek podawany jest kobietom w sytuacjach wyjątkowych ze zmniejszoną dawką.

Preparat jest przeznaczony przede wszystkim do leczenia raka gruczołu krokowego, który reaguje na hormonalne leczenie. Wyjątkowo podaje się go także kobietom cierpiącym na endometriozę, raka sutka lub włókniaki macicy.
Lek jest raczej niewskazany dla kobiet. Zdecydowanie nie jest przeznaczony dla dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przyjmować specyfiku w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników.
Nie są znane żadne interakcje Zoladexu LA z innymi substancjami. Mimo to należy zawsze informować lekarza o jakichkolwiek przyjmowanych z nim preparatach.
Lek jest wstrzykiwany podskórnie w przednią ścianę brzucha. Dawkę i okres leczenia ustali lekarz. Zazwyczaj kuracja jednym implantem trwa około 12 tygodni. Po tym okresie może być kontynuowana.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
Goserelina.
Lek może być podawany kobietom wyłącznie w sytuacjach koniecznych. Każdorazowa kuracja musi być kontrolowana przez lekarza prowadzącego.
Działania niepożądane
W przypadku stosowania leku Zoladex LA rzadko występują działania niepożądane. Są to przeważnie reakcje alergiczne, łagodne wysypki i bóle stawów.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zoladex a alkohol

Zoladex u osób starszych(65 lat i więcej)
Zoladex dla dzieci(do 18 lat)
Zoladex w ciąży
Zoladex a karmienie piersią
Zoladex a prowadzenie pojazdów
Zoladex refundacja

Zoladex cena i opakowania

Zoladex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zoladex LA uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Zoladex LA

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na endometrioza. Zoladex LA brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 265 dni w dawce: 10 mg(miligram). Po moich doświadczeniach z Danazolem (syf) dostałam wybór albo laparoskopia albo zoladex- wybrałam ten lek i nie załuję. jest to najlepszy lek na endo:). Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Zoladex LA w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania