Zolmiles

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Zolmiles jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zolmiles to lek występujący pod postacią tabletek. Preparat jest tak skonstruowany, by tabletka rozpadała się w jamie ustnej. Substancję aktywną leku stanowi zolmitryptan. Hamuje on czynności nerwu trójdzielnego i przyczynia się do skurczu naczyń tętniczych szyjnych. W praktyce oznacza to, że likwiduje bóle głowy, nudności i światłowstręt.

Preparat jest przeznaczony do leczenia migrenowych bólów głowy z aurą lub bez.
Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników. Preparat jest niewskazany dla osób cierpiących na: chorobę niedokrwienną serca lub chorobę naczyń obwodowych, dławicę Prinzmetala, nadciśnienie tętnicze, osłabioną filtrację nerkową. Leku nie powinny także zażywać osoby po przebytym udarze mózgu i/lub zawale mięśnia sercowego. Należy zachować szczególną ostrożność w czasie ciąży i karmienia piersią.
 Zolmilesu nie należy stosować równocześnie z ergotaminą lub jej pochodnymi, naratryptanem, sumatryptanem i wszelkimi agonistami receptorów 5HT1B/1d oraz zielem dziurawca.
Lek należy przyjąć niezwłocznie po wystąpieniu bólu migrenowego. Jeśli nie nastąpi znacząca poprawa kolejną dawkę można zażyć po co najmniej dwóch godzinach. Tabletkę należy pozostawić w folii i w tej postaci położyć ją na języku. Po rozpuszczeniu zostanie ona połknięta ze śliną. Specyfik można zażywać niezależnie od jedzenia. Nie ma konieczności popijania go wodą. Dawkę ustala lekarz.
W zależności od dawki i wielkości opakowania lek kosztuje od 20zł do 90zł.
Zolmitryptan.
Lek zawiera aspartam. Nie jest przeznaczony do leczenia profilaktycznego.
Działania niepożądane
Bóle brzucha, drażliwość, kołatanie serca, nudności, osłabienie, senność, ucisk w gardle lub kończynach, zawroty głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zolmiles a alkohol

Zolmiles u osób starszych(65 lat i więcej)
Zolmiles dla dzieci(do 18 lat)
Zolmiles w ciąży
Zolmiles a karmienie piersią
Zolmiles a prowadzenie pojazdów
Zolmiles refundacja

Zolmiles cena i opakowania

Zolmiles Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zolmiles uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (5 opinie pacjentów)6 komentarzy Zolmiles

 1. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na migrenowe bóle głowy. Zolmiles 5 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 136 dni w dawce: 5 mg(miligram). Działają wyjątkowo dobrze, szybko i efektownie. Skutki uboczne nie dokuczają. Poza tym, mają przyjemny pomarańczowy smak. Cena w porządku jak za taki cud dla migrenowców. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Zolmiles 5 mg w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. asia

  Hej. Jeśli mogę się czym podzielić to to ze biorę prawie je od roku I pomagają w większości chodz po tych tabletkach mam jakieś obolale mięśnie ? i ostatnio drętwienie rąk i trzęsą się .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Migrenowiec

  Jest cholernie drogi oraz słaby po 5 tabletkach ból zmniejszył się do wytrzymania nic ponadto wole tańsza mocniejszą Skudexe

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • ticket

   5 tabletek????? przeciez tak sie go nie dawkuje. polecam najpierw konsultowac sie z neurologiem

   Odpowiedz
 4. Magda

  Hej. Miałam wypróbować ten lek, gdy zacznie mnie boleć głowa, wzięłam i po chwila się zaczęło, “skutki uboczne”, nie mogłam ustać na nogach, ból stał się 3 razy mocniejszy, doszedł ból brzucha, ból klatki piersiowej, brak sił. Dobrze że ktoś że mną był i nie zdążyło się to w pracy. Nie polecam tego leku, ponieważ skutki uboczne to 1 na 10 osób.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. ticket

  mam 28 lat, migreny od 15 roku życia, wcześniej męczyłam się bez żadnych poważnych leków, od jakiegoś czasu biorę Zolmiles 2.5. działa szybko i skutecznie, żyje sie mi lepiej. nie odczuwam skutków ubocznych. polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania