Zoloft

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

patrz ASENTRA.

Jest to lek stosowany do leczenia depresji, zaburzeń obsesyjno­-kompulsyjnych, lęku napadowego oraz innych zaburzeń psychicznych; należy do grupy leków zwanych inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.
Uczulenie na sertralinę. Nie wolno stosować leku razem z inhibitorami monoaminooksydazy (np. moklobemid). Należy koniecznie powiadomić lekarza o chorobach wątroby i padaczce.
Jeśli przyjmowało się inhibitory monoaminooksydazy, należy poczekać 14 dni z początkiem przyjmowania sertraliny. Należy powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, również kupowanych bez recepty, a szczególnie o acenokumarolu, solach litu, diazepamie (Relanium). Leki uspokajające, nasenne, antyalergiczne, narkotyczne przeciwbólowe razem z sertraliną mogą powodować nasiloną senność.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich. Nie należy opuszczać dawek leku ani przyjmować na raz podwójnej dawki.
50 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; 100 mg, cena od 50 do 100 zł, Rf
28 tabletek, 1 tabletka zawiera 50 mg lub 100 mg sertraliny.
W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Ostrożnie prowadzić pojazdy i obsługiwać urządzenia mechaniczne, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność.
Działania niepożądane
Najczęściej występują: nudności, biegunka, niechęć do jedzenia, bóle brzucha i niestrawność, bezsenność, zawroty głowy, wzmożona potliwość, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia miesiączkowania, przedłużony, bolesny wzwód (przemijające po odstawieniu). Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli pojawią się: świąd, pokrzywka, obrzęki twarzy, ból w klatce piersiowej, duszność, szybkie bicie serca, sztywność i kurcze mięśni, drżenia i niekontrolowane ruchy kończyn, nadmierne pocenie się, pobudzenie, nerwowość i agresywne zachowania.
Opakowanie
28 tabl., 1 tabl. = 50 mg lub 100 mg sertraliny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zoloft a alkohol

Zoloft u osób starszych(65 lat i więcej)
Zoloft dla dzieci(do 18 lat)
Zoloft w ciąży
Zoloft a karmienie piersią
Zoloft a prowadzenie pojazdów
Zoloft a grejpfrut
Zoloft refundacja

Zoloft cena i opakowania

Zoloft Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zoloft uzyskał ocenę 4.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.2/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Zoloft

 1. depresyjny

  Biore zoloft od roku. Pracuje jako kierowca i obsługuje dżwigi. Czy mogę wykonywać taką prace biorąc zoloft? boje się przyznać pracodawcy bo boje się o utrate pracy.

  Odpowiedz
  • Kamil

   Tak można po upływie tygodnia lub 2 od pierwszego przyjęcia leku.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Zoloft brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 14 dni w dawce: 100 mg(miligram). Usypia, i taki byłem rozkojarzony i brak efektów po dwóch tygodniach odstawiłem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Zoloft w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Gosia

   Biorę Zoloft 50 mg od roku. Nigdy nie czułam się tak dobrze. A mam okropny okres w swoim zyciu, bardzo duzo stresu. Dzięki temu lekowi czuję, że sobie poradzę, minęły straszne doły, lęki, fobia społeczna. Chyba nigdy nie przestane go brać. Nie mam żadnych skutków ubocznych, drinka tez czasem wypiję.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania