Zoloft

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

patrz ASENTRA.

Jest to lek stosowany do leczenia depresji, zaburzeń obsesyjno­-kompulsyjnych, lęku napadowego oraz innych zaburzeń psychicznych; należy do grupy leków zwanych inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny.
Uczulenie na sertralinę. Nie wolno stosować leku razem z inhibitorami monoaminooksydazy (np. moklobemid). Należy koniecznie powiadomić lekarza o chorobach wątroby i padaczce.
Jeśli przyjmowało się inhibitory monoaminooksydazy, należy poczekać 14 dni z początkiem przyjmowania sertraliny. Należy powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, również kupowanych bez recepty, a szczególnie o acenokumarolu, solach litu, diazepamie (Relanium). Leki uspokajające, nasenne, antyalergiczne, narkotyczne przeciwbólowe razem z sertraliną mogą powodować nasiloną senność.
Ściśle według wskazań lekarza. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich. Nie należy opuszczać dawek leku ani przyjmować na raz podwójnej dawki.
50 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; 100 mg, cena od 50 do 100 zł, Rf
28 tabletek, 1 tabletka zawiera 50 mg lub 100 mg sertraliny.
W trakcie leczenia nie wolno pić alkoholu. Ostrożnie prowadzić pojazdy i obsługiwać urządzenia mechaniczne, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność.
Działania niepożądane
Najczęściej występują: nudności, biegunka, niechęć do jedzenia, bóle brzucha i niestrawność, bezsenność, zawroty głowy, wzmożona potliwość, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia miesiączkowania, przedłużony, bolesny wzwód (przemijające po odstawieniu). Należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli pojawią się: świąd, pokrzywka, obrzęki twarzy, ból w klatce piersiowej, duszność, szybkie bicie serca, sztywność i kurcze mięśni, drżenia i niekontrolowane ruchy kończyn, nadmierne pocenie się, pobudzenie, nerwowość i agresywne zachowania.
Opakowanie
28 tabl., 1 tabl. = 50 mg lub 100 mg sertraliny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zoloft a alkohol

Zoloft u osób starszych(65 lat i więcej)
Zoloft dla dzieci(do 18 lat)
Zoloft w ciąży
Zoloft a karmienie piersią
Zoloft a prowadzenie pojazdów
Zoloft a grejpfrut
Zoloft refundacja

Zoloft cena i opakowania

Zoloft Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zoloft uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Zoloft

 1. Anonim

  Jestem 27 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Zoloft brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 14 dni w dawce: 100 mg(miligram). Usypia, i taki byłem rozkojarzony i brak efektów po dwóch tygodniach odstawiłem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Zoloft w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. depresyjny

  Biore zoloft od roku. Pracuje jako kierowca i obsługuje dżwigi. Czy mogę wykonywać taką prace biorąc zoloft? boje się przyznać pracodawcy bo boje się o utrate pracy.

  Odpowiedz
  • Kamil

   Tak można po upływie tygodnia lub 2 od pierwszego przyjęcia leku.

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania