Zomig

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Zomig jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek do przerywania migrenowego bólu głowy. Jest skuteczny wyłącznie w migrenie, nie pomaga w bólach głowy innego typu.

patrz CINIE
Uczulenie na zolmitriptan i leki podobne (sumatriptan), niekontrolowane ciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, choroba wieńcowa. Należy powiadomić lekarza, jeśli choruje się na choroby wątroby, nerek, nadciśnienie tętnicze, choroby serca. Nie ma danych o szkodliwości stosowania leku u dzieci.
Jeśli przyjmujesz moklobemid, maksymalna dawka dobowa zolmitriptanu wynosi 7,5 mg. Nie stosować razem z pochodnymi ergotaminy. Należy poinformować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, również kupowanych bez recepty.
Ściśle według wskazań lekarza. Zwykle stosuje się tabletkę 2,5 mg w napadzie migreny. Doraźnie: jednorazowo 2,5 mg; w przypadku nieskuteczności pierwszej dawki kolejna (2,5 mg lub 5 mg) może być podana najwcześniej po 2 godzinach (minimalny odstęp między dawkami). Maksymalna dawka dobowa: 10 mg. W przypadku jednoczesnego stosowania propranololu dawka zolmitryptanu powinna być zmniejszona o połowę. U pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby maksymalna dawka dobowa: 5 mg. Lek należy przyjąć jak najszybciej na samym początku bólu czy objawów aury.
cena od 50 do 100 zł
3 tabletek lub 6 tabletek, l tabletka zawiera 2,5 mg lub 5 mg zolmitriptanu.
Ostrożnie prowadzić pojazdy i obsługiwać urządzenia mechaniczne, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność.
Działania niepożądane
Czasami mogą wystąpić: nudności, zawroty głowy, senność, uczucie gorąca, osłabienie, suchość w ustach, uczucie ciężaru, ściskania w klatce piersiowej, wzrost ciśnienia tętniczego. Dolegliwości zwykle mają charakter przemijający. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią: pokrzywka, świąd, obrzęki twarzy i kończyn, bóle mięśni, osłabienie, pieczenie, drętwienie i bóle rąk i nóg, silne bóle w klatce piersiowej, trudności w połykaniu, omdlenia.
Opakowanie
3 tabl. lub 6 tabl., l tabl. = 2,5 mg lub 5 mg zolmitriptanu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zomig a alkohol

Zomig u osób starszych(65 lat i więcej)
Zomig dla dzieci(do 18 lat)
Zomig w ciąży
Zomig a karmienie piersią
Zomig a prowadzenie pojazdów
Zomig refundacja

Zomig cena i opakowania

Zomig Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zomig uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Zomig

 1. marzena

  Tabletki Zomig są rewelacyjne. Głowa przestaje boleć po 15 minutach. Męczyłam się z bólami migrenowymi kilka lat .Odkąd zaczęłam stosować Zomig ,zapomniałam co to ból głowy. Polecam w stu procentach 🙂

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania