Zyprexa

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Zyprexa jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek stosowany w schizofrenii i innych psychozach o ciężkim przebiegu, opornych na inne leczenie

patrz: OLZAPIN
Uczulenie na olanzapinę. U chorych z przerostem gruczołu krokowego i trudnościami w oddawaniu moczu, napadami drgawkowymi w przeszłości i jaskrą może spowodować nasilenie dolegliwości.
Nie należy przyjmować leku razem z węglem aktywowanym, ponieważ lek nie będzie się całkowicie wchłaniał. Karbamazepina (np. Amizepin, Tegretol) i palenie papierosów skracają czas działania leku. Olanzapina może zmniejszyć efekt działania lewodopy (leku stosowanego w chorobie Parkinsona).
Ściśle według wskazań lekarza. Dawkę leku dobiera się indywidualnie. Lek może być przyjmowany w trakcie posiłków lub niezależnie od nich.
tabletki powlekane po: 2,5 mg (-); 5 mg cena od 50 do 100 zł, Rf; 10 mg, cena od 100 do 200 zł, Rf.
28 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 5 mg lub 10 mg.
Uwaga: W trakcie leczenia należy kontrolować morfologię krwi oraz wskaźniki czynności wątroby. Ostrożnie prowadzić pojazdy i obsługiwać urządzenia mechaniczne, ponieważ lek powoduje zawroty głowy i senność. Najlepiej w początkowym okresie leczenia nie prowadzić pojazdów.
Działania niepożądane
Najczęściej występuje senność i przyrost masy ciała. Rzadziej pojawiają się zawroty głowy, obrzęki nóg i rąk, suchość w ustach, zaparcia. Jeśli pojawi się: ból gardła i gorączka, żółtaczka, szybkie lub nieregularne bicie serca, zaburzenia oddychania, nasilona sztywność kończyn górnych lub dolnych, drżenia palców i rąk, niekontrolowane ruchy języka, ust lub głowy, duże zmęczenie bądź osłabienie należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Opakowanie

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zyprexa a alkohol

Zyprexa u osób starszych(65 lat i więcej)
Zyprexa dla dzieci(do 18 lat)
Zyprexa w ciąży
Zyprexa a karmienie piersią
Zyprexa a prowadzenie pojazdów
Zyprexa a słońce i solarium ☼
Zyprexa refundacja

Zyprexa cena i opakowania

Zyprexa Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zyprexa uzyskał ocenę 3.2 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.2/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Zyprexa

 1. MO

  Ten lek pomaga także przy innych zaburzeniach psychicznych szkoda że tylko osoby z chorobą schizofrenii maja zniżkę, ogólnie jest drogi. Na dłuższą metę nie biorę go bo ma skutki uboczne, a po jakims czasie wracam. Pozdrawiam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. zyprexa

  Ja piłem dużo wódki po Zyprexa. W sumie nic się nie działo, zero nawrotów choroby. Kac przeszkadza dzień później, ale wystarczy się przejść żeby to uczucie się złagodziło i zależy od imprezy dużo i od tego co się działo. Mimo wszystko nie pijcie, bo wahania nastroju są potem różne. Tego się nie kontroluje do końca. Spadła mi motywacja i chęć i taki jakiś ustabilizowany nastrój. Bez picia wszystko powoli wraca do normy i mam motywację. Powraca świat przed, który jest wesoły i ustabilizowany. U zdrowego człowieka myślę jest tak, że tydzień i wraca do formy. Ma oczywiście wspomnienia odczuć, bo neurony pamiętają. Jak brałem Zalaste to po piwie się czułem tragicznie. Tak jakbym przeżywał najgorszy dół w życiu. Pogłębiła mi się depresja i złe samopoczucie. Po Zyprexie piwo trawi się pozytywnie. Jeśli pić to tylko na Zyprexa, ale i tak odradzam. Kilka tj 3-4 piwa ewentualnie i koniec.

  Odpowiedz
 3. seen

  Potwierdzam, że Zyprexa jest najlepszym lekiem. Najlepiej zawsze brać zaraz przed snem i można prowadzić samochód.

  Odpowiedz
 4. Bożena

  Zgadzam siię z Zofią w 100%.Tylko Zyprexa daje skuteczne leczenie niektórym pacjentom.Trzeba koniecznie walczyc o refundacje dla tych chorych.Przecież korzysc z przyjmowanie tego leku jest wieksza niz srodki wydane na ten cel

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Zofia

  Tylko Zyprexa jest skutecznym lekiem,a nie żadne zamienniki.Bliska mi osoba czuje sie dobrze po tym leku.Inne znajome osoby też dobrze reagują używając tego leku. Dlaczego na siłe lekarze wciskają zamienniki,wiedząc że nie są tak skuteczne?Dlaczego tym osobom nie jest przepisywana Zyprexa z refundacją? Nikt nie przejmuje się chorymi psychicznie,czyż to gorsza choroba i chorzy od innych.?

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania