Zyvoxid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Chemioterapeutyk z grupy oksazolidynonów o szerokim zakresie działania bakteriobójczego, stosowany w leczeniu zapalenia płuc, skóry i tkanek miękkich.

Patrz: RENICIN.
Nadwrażliwość na lek. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 rż. U osób w podeszłym wieku, z nadciśnieniem, niewydolnością wątroby należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe.
Linezolid nasila działanie leków podnoszących ciśnienie krwi, np. pseudoefedryny. Podczas przyjmowania leku należy unikać spożywania pokarmów zawierających tyraminę (dojrzałe sery, wino, drożdże, sos sojowy).
Ściśle według wskazań lekarza. Lek można przyjmować podczas posiłków lub na czczo. Popijać dużą ilością wody.
Cena od 5 do 10 zł.
10 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 600 mg linezolidu; 66 g granulatu do sporządzenia zawiesiny. Po uzupełnieniu wodą do objętości 150 ml otrzymuje się roztwór zawierający 20 mg linezolidu w 1 ml.,
Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać skomplikowanych maszyn wymagających szczególnej uwagi. Aby osiągnąć pełną skutecz­ność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku. Przygotowana z granulatu zawiesina zawiera aspartam, dlatego nie zaleca się jej stosowania u chorych na fenyloketonurię. 5 ml zawiesiny zawiera 8,5 mg sodu, co powinny uwzględnić osoby pozostające na diecie niskosodowej.
Działania niepożądane
Bóle głowy, zakażenia grzybicze jamy ustnej lub pochwy, dolegliwość ze strony przewodu pokarmowego (nudności, brak łaknienia, pełność w nadbrzuszu, kolki, wymioty i biegunki), rzadziej zaczerwienienie i zapalenie skóry, świąd, pokrzywka. W wyjątkowych przypad­kach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokar­mowego bakteriami opornymi na lek (co się charakteryzuje złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). Wystąpienie powyższych objawów wymaga przerwania stosowania leku i niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem.
Opakowanie
10 tabl. powlekanych, 1 tabl. = 600 mg linezolidu; 66 g granulatu do sporządzenia zawiesiny. Po uzupełnieniu wodą do objętości 150 ml otrzymuje się roztwór zawierający 20 mg linezolidu w 1 ml.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zyvoxid a alkohol

Zyvoxid u osób starszych(65 lat i więcej)
Zyvoxid dla dzieci(do 18 lat)
Zyvoxid w ciąży
Zyvoxid a karmienie piersią
Zyvoxid a prowadzenie pojazdów
Zyvoxid refundacja

Zyvoxid cena i opakowania

Zyvoxid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania