Krem stosowany do powierzchniowego znieczulenia skóry, zwłaszcza u dzieci, zawierający lidokainę i prylokainę. Działanie długotrwałe miejscowo znieczulające.
Preparat powoduje miejscowe znieczulenie skóry przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry, nakłuciem lub cewnikowaniem.

Miejscowe znieczulenie skóry i błon śluzowych przed bolesnymi zabiegami w obrębie skóry: diagnostycznymi (m.in. nakłucia dużych żył, cewnikowanie naczyń), leczniczymi i stomatologicznymi (przed planowanym znieczuleniem nasiękowym). Lek szczególnie przydatny w leczeniu dzieci.
Nie stosować na otwarte rany ani na skórę w okolicy oczu; ostrożnie u małych dzieci (nie stosować u dzieci na błony śluzowe i duże powierzchnie skóry). Nadwrażliwość na leki znieczulające miejscowo, dzieci poniżej 3 m.ż.
Unikać jednoczesnego stosowania sulfonamidów (m.in. biseptolu – cotrimoxazole). Łączne stosowanie z innymi środkami znieczulającymi miejscowo nasila ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
Ściśle według wskazań lekarza. W celu znieczulenia skóry należy nałożyć grubą warstwę kremu na skórę i zakryć opatrunkiem na 60 min. Nie wydłużać czasu trzymania opatrunku (maks. 5 h dla dorosłych). U dorosłych w celu znieczulenia błon śluzowych stosować małą ilość kremu na przygotowane miejsce przez 15 min, nie zakrywać opatrunkiem. Działanie znieczulające trwa ok. 60 min.
cena od 50 do 100 zł
1 tuba kremu 30 g lub 5 tub kremu po 30 g, 1 g zawiera 25 mg lidokainy i 25 mg prilokainy.
UWAGI: głębokość znieczulenia skóry wynosi 3-5 mm. Po nałożeniu na skórę pełne działanie przeciwbólowe leku występuje po ok. 60 minutach i utrzymuje się do 5 godzin; po nałożeniu na błony śluzowe – po 10-15 minutach i utrzymuje się do 60 minut. Lek powinien być zastosowany odpowiednio wcześniej przed planowanym zabiegiem. W przypadku znieczulania skóry konieczne zastosowanie opatrunku zamkniętego (okluzyjnego) na położoną uprzednio grubą warstwę kremu; opatrunku zamkniętego nie należy stosować w przypadku znieczulania błon śluzowych.
Działania niepożądane
Miejscowo może pojawić się zblednięcie, obrzęk, zaczerwienienie, świąd lub pieczenie. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry może wystąpić duszność i sinawe zabarwienie skóry (methemoglobinemia); czasami mogą pojawić się uogólnione reakcje uczuleniowe, np. pokrzywka oraz wstrząs (szybkie bicie serca, osłabienie, poty, zblednięcie, drżenia, omdlenie).

View Comments

  • Mnie zawsze kosmetyczka „znieczulała” takim płynem w spreju. Nazywał się swiss medical. To chyba to http://www.naporost.pl . Na początku myślałam, że to zwykły odkażacz, bo jakoś różnicy w bólu nie czułam ;/. Z kolei przy popraniu krwi posmarowali mi miejsce ukłucia kremem i nic nie było czuć. Dziwie się, że wszystkie kosmetyczki z tego kremu nie korzystają.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.