Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców- i gronkowców – lek z grupy imidazoli).

Grzybica sromu i pochwy; grzybica żołędzi pracia.
Dotychczas nieznane.
Ściśle według wskazań lekarza. Globulki należy zakładać głęboko do pochwy, najlepiej wieczorem przed snem. Krem (przy użyciu specjalnego aplikatora) należy zakładać głęboko do pochwy. Leczenie rozpoczyna się 2-4 dni od zakończenia miesiączki i kontynuuje przez 7-10 dni. Jeżeli w tym czasie nastąpi krwawienie miesiączkowe, nie należy przerywać stosowania leku.
GYNO-PEVARYL: zakładać dopochwowo raz na dobę, wieczorem przez 10-15 dni; GYNO-PEVARYL 50: raz na dobę 1 globulka wieczorem przez 10-15 dni; GYNO-PEVARYL 150: raz na dobę 1 globulka, wieczorem, przez 3 kolejne dni: GYNO-PEVARYL DEPOT: raz na dobę 1 globulka; GYNO-PEVARYL 150 COMBIPACK: kobiety’ – patrz GYNO-PEVARYL 150; mężczyźni: nakładać raz na dobę, wieczorem na żołądź prącia przez 5-8 dni.
GYNO-PEVARYL: cena od 30 do 50 zł; GYNO-PEVARYL 50: cena od 30 do 50 zł; GYNO-PEVARYL 150: cena od 30 do 50 zł; GYNO-PEVARYL DEPOT: -; GYNO-PEVARYL 150 COMBIPACK: globulki dopochwowe, cena od 50 do 100 zł; krem dopochwowy, cena od 50 do 100 zł.
GYNO-PEVARYL: krem dopochwowy 1% (10 mg w 1 g); GYNO-PEVARYL 50: globulki dopochwowe po 50 mg; GYNO-PEVARYL 150: globulki dopochwowe po 150 mg; GYNO-PEVARYL DEPOT: globulki dopochwowe o przedłużonym działaniu po 150 mg; GYNO-PEVARYL 150 COMBIPACK: globulki dopochwowe po 150 mg; krem dopochwowy 1% (10 mg w l g); ekonazol
UWAGI: wskazane jednoczesne leczenie partnera (patrz DAWKOWANIE w GYNO-PEVARYL COMBIPACK leczenie u kobiet należy rozpoczynać po 2-4 dniach od zakończenia miesiączki (wystąpienie miesiączki podczas leczenia nie jest wskazaniem do jego przerwania); globulki należy zakładać głęboko dopochwowo w pozycji leżącej. Preparat zmniejsza skuteczność lateksowych prezerwatyw, krążków macicznych i środków plemnikobójczych.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko powoduje miejscowy odczyn zapalny, pieczenie, zaczerwienienie i świąd sromu, błony śluzowej pochwy i warg sromowych.

View Comments

  • Jestem 45 letnią kobietą chorującą na grzybica. Gyno-Pevaryl (globulki) brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 29 dni w dawce: 150 mg(miligram). Niestety mam nawracająxce ciężkie stany grzybiczne, krem jest rewelacyjny smaruje nim wszystko co da sie posmarować w tej okolicy łącznie z hemoroidami. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gyno-Pevaryl (globulki) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 38 letnią kobietą chorującą na grzybica pochwy. Gyno-Pevaryl (globulki) brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 150 mg(miligram). Zawsze mam w domu globulki i krem i zawsze zabieram ze soba w podróż, nie raz się przydały, inne łażienki, baseny, toalety toż to siedlisko grzybów. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gyno-Pevaryl (globulki) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 34 letnią kobietą chorującą na grzybica pochwy. Gyno-Pevaryl 150 brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 150 mg(miligram). Bardzo dobry lek, i podobno działa na wszystkie świństwa nie tak jak Clotrimazolum- za delikatny. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gyno-Pevaryl 150 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na grzybica pochwy. Gyno-Pevaryl 150 brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 150 mg(miligram). Lek rewelacyjny ale w moim przypadku nie przeszkodził nawrotom drożdżaków. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gyno-Pevaryl 150 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 27 letnią kobietą chorującą na grzybica pochwy. Gyno-Pevaryl 50 brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 14 dni w dawce: 50 mg(miligram). Przypętała sie do mnie grzybica po kuracji antybiotykami, wzięłam lek i jak ręka odjął. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gyno-Pevaryl 50 w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.