Silne, szybkie i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwswiądowe (silny glikokortykosteroid) znieczulające i przeciwbólowe (cynchokaina).

Żylaki odbytu (hemoroidy); szczelina odbytu; zapalenie błony śluzowej odbytu.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować go w zakażeniach grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych skóry. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie gruźlicę, cukrzycę, zaćmę lub jaskrę.
brak danych
Czopki: 1 razy na dobę po 1 czopku po wypróżnieniu. Przy nasilonych dolegliwościach w ciągu pierwszej doby można zwiększyć dawkowanie do 2 do 3 razy dziennie po 1 czopku lub 4 razy na dobę nakładać maść. Maść: nakładać 2 razy na dobę po wypróżnieniach. Leczenie powinno być prowadzone przez co najmniej 7 dni; dawka podtrzymująca to 1 czopek co drugi dzień lub 1 razy na dobę maść; długość leczenia nie powinna przekraczać 4 tygodni. maść służy do smarowania okolicy odbytu, a przy użyciu specjalnego aplikatora nanosi się ją również doodbytniczo. Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ składniki preparatu mogą się wchłaniać z błony śluzowej odbytnicy do organizmu i powodo­wać niepożądane działania ogólnoustrojowe. Preparat nie powinien być stosowany dłużej niż 1-2 tygodnie.
6 czopków, 1 czopek zawiera 1,2 mg flukortolonu, 5 mg klemizolu, 1 mg cynchokainy; 10 g lub 30 g maści, 1 g zawiera 1,8 mg flukortolonu, 10 mg klemizolu i 5 mg cynchokainy.
W celu złagodzenia objawów występujących w żylakach odbytu zalecane jest także przestrzeganie ogólnych zaleceń. Należą do nich: stosowanie ciepłych nasiadówek, wypoczynek w łóżku, którego nożna część jest uniesiona, spożywanie diety bogatej w błonnik, zawierającej świeże owoce i warzywa, picie dużej ilości płynów (ok. 8-10 szklanek na dobę), unikanie parcia na stolec i oddawanie stolca z nogami skrzyżowanymi po turecku.
Działania niepożądane
Lek może powodować miejscowe podrażnienie. Zaostrzenia objawów wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.
Opakowanie
6 czopków, 1 czopek = 1,2 mg flukortolonu, 5 mg klemizolu, 1 mg cynchokainy; 10 g lub 30 g maści, 1 g = 1,8 mg flukortolonu, 10 mg klemizolu i 5 mg cynchokainy.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.