Polcortolon (krem maść)

Umiarkowanie silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych giikokortykosteroidów.

Jest to lek stosowany miejscowo na skórę w celu zmniejszenia podrażnień, świądu, wysypek i innych uczuleniowych zmian skórnych spowodowanych np. przez ukąszenia owadów, mydła, detergenty, kosmetyki i biżuterię. Lek ma też zastosowanie w leczeniu niektórych innych chorób dermatologicznych.
Nadwrażliwość na lek i inne glikokortykosteroidy, np. hydrokortyzon, betametazon. Nie wolno go stosować w wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworowych skóry. Większe jest ryzyko działań niepożądanych przy stosowaniu leku u dzieci. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, gruźlicę lub cukrzycę. Pewne obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie wrażliwe na rozwój działań niepożądanych. Na te miejsca stosuje się kortykosteroidy o słabszym działaniu.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza – krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie należy zakładać opatrunków zamykających, ponieważ może to spowodować wchłanianie się leku do krwi i poważne działania ogólnoustrojowe. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii.Według wskazań lekarza – krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Nie należy zakładać opatrunków zamykających, ponieważ może to spowodować wchłanianie się leku do krwi i poważne działania ogólnoustrojowe. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii. Nanosić na skórę 2 razy na dobę niewielka ilość preparatu; maksymalna długość leczenia – 14 dni.
cena do 5 zł
krem 0,4%; maść 0,1%; triamcynolon
UWAGI: patrz CLOBEDERM. Bez zalecenia lekarza nie łączyć z innymi lekami stosowanymi na skórę.
Działania niepożądane
Lek może spowodować pieczenie, wysuszenie, nadmierne owłosienie, zaczerwienienie, świąd i podrażnienie skóry. Do poważniejszych działań niepożądanych, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, rozstępy na skórze, uczucie nieregularnego bicia serca, wzrost ciśnienia krwi, trudności w oddychaniu, utrata łaknienia, obrzęki, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe i zaburzenia miesiączkowania.

View Comments

  • bardzo dobry lek niewiem dlaczego go wycofali miałam czerwone plamy na skórze tyle różnych maśći zużyłam i różnych doustnych i nic nie pomagało i rożnych lekarzy odwiedziłam dopiero właśnie jeden lekarz mi właśnie to przepisał i pomogło teraz pojawiła się jedna plamka i nie mam czym wyleczyć produkujcie tą maść

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.