W skład wyrobu medycznego Calominal wchodzą m.in. celuloza i chitozan. Obie te substancje nie są trawione w przewodzie pokarmowym i mają zdolność do pęcznienia w wodzie. W żołądku będą zwiększać swoją objętość wywołując uczucie sytości.
Chitozan, czyli polisacharyd (cukier złożony) otrzymywany z chityny (składnik budulcowy ściany komórkowej grzybów czy pancerzy skorupiaków), posiada zdolność do wiązania tłuszczów. Tak związane tłuszcze nie są trawione i wraz z chitozanem zostają wydalone. Chitozan zmniejsza więc wchłanianie tłuszczów w jelitach, tym samym obniżając kaloryczność pożywienia.
Należy pamiętać, że tłuszcze są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Są wykorzystywane do budowy błon komórkowych czy syntezy hormonów sterydowych, umożliwiają przyswojenie witamin (A,D,E,K). Należy spożyć przynajmniej jeden posiłek zawierający oleje i tłuszcze (najlepiej nienasycone i roślinne) nie łącząc go z wyrobem medycznym.

Wspomaganie leczenia nadwagi, kontrolowanie masy ciała, zmniejszenie przyswajania cholesterolu.
Uczulenie lub nadwrażliwość na składniki wyrobu. Nie stosować gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest mniejszy niż 18,5. Ostrożnie u osób z zaburzeniami trawienia.
Calominal wchodzi w interakcję z lekami lipofilowymi (rozpuszczającymi się w tłuszczach). Takie leki będą się gorzej wchłaniać. Należy zachować przynajmniej 4 godziny odstępu pomiędzy przyjęciem wyrobu, a innego leku rozpuszczalnego w tłuszczach, np. środków antykoncepcyjnych, witamin (A,D,E,K), niektórych antybiotyków.
Wspomaganie redukcji wagi ciała: 2 tabletki 2x dziennie
Kontrola wagi ciała: 1 tabletka 2x dziennie
Wyrób należy przyjmować razem z dwoma głównymi posiłkami. Trzeci główny posiłek powinien zawierać nienasycone tłuszcze roślinne lub oleje, tak aby dostarczyć organizmowi niezbędnych elementów budulcowych.
brak danych
celuloza, chitozan, substancje pomocnicze i wypełniające
Calominal jest wyrobem medycznym, a nie lekiem. Może więc jedynie wspomagać proces odchudzania. Przyjmowanie wyrobu bez zmiany nawyków żywieniowych, odpowiedniej diety i zwiększenia ruchu nie przyniesie pożądanych efektów.
Działania niepożądane
Najczęstszym efektem ubocznym są zaparcia. Powstają na skutek pochłonięcia dużej ilości wody przez zawarte w wyrobie substancje pęczniejące. W celu uniknięcia zaparć należy przyjmować co najmniej 2-3 l płynów dziennie.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.