Calominal

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

W skład wyrobu medycznego Calominal wchodzą m.in. celuloza i chitozan. Obie te substancje nie są trawione w przewodzie pokarmowym i mają zdolność do pęcznienia w wodzie. W żołądku będą zwiększać swoją objętość wywołując uczucie sytości.
Chitozan, czyli polisacharyd (cukier złożony) otrzymywany z chityny (składnik budulcowy ściany komórkowej grzybów czy pancerzy skorupiaków), posiada zdolność do wiązania tłuszczów. Tak związane tłuszcze nie są trawione i wraz z chitozanem zostają wydalone. Chitozan zmniejsza więc wchłanianie tłuszczów w jelitach, tym samym obniżając kaloryczność pożywienia.
Należy pamiętać, że tłuszcze są niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu. Są wykorzystywane do budowy błon komórkowych czy syntezy hormonów sterydowych, umożliwiają przyswojenie witamin (A,D,E,K). Należy spożyć przynajmniej jeden posiłek zawierający oleje i tłuszcze (najlepiej nienasycone i roślinne) nie łącząc go z wyrobem medycznym.

Wspomaganie leczenia nadwagi, kontrolowanie masy ciała, zmniejszenie przyswajania cholesterolu.
Uczulenie lub nadwrażliwość na składniki wyrobu. Nie stosować gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest mniejszy niż 18,5. Ostrożnie u osób z zaburzeniami trawienia.
Calominal wchodzi w interakcję z lekami lipofilowymi (rozpuszczającymi się w tłuszczach). Takie leki będą się gorzej wchłaniać. Należy zachować przynajmniej 4 godziny odstępu pomiędzy przyjęciem wyrobu, a innego leku rozpuszczalnego w tłuszczach, np. środków antykoncepcyjnych, witamin (A,D,E,K), niektórych antybiotyków.
Wspomaganie redukcji wagi ciała: 2 tabletki 2x dziennie
Kontrola wagi ciała: 1 tabletka 2x dziennie
Wyrób należy przyjmować razem z dwoma głównymi posiłkami. Trzeci główny posiłek powinien zawierać nienasycone tłuszcze roślinne lub oleje, tak aby dostarczyć organizmowi niezbędnych elementów budulcowych.
brak danych
celuloza, chitozan, substancje pomocnicze i wypełniające
Calominal jest wyrobem medycznym, a nie lekiem. Może więc jedynie wspomagać proces odchudzania. Przyjmowanie wyrobu bez zmiany nawyków żywieniowych, odpowiedniej diety i zwiększenia ruchu nie przyniesie pożądanych efektów.
Działania niepożądane
Najczęstszym efektem ubocznym są zaparcia. Powstają na skutek pochłonięcia dużej ilości wody przez zawarte w wyrobie substancje pęczniejące. W celu uniknięcia zaparć należy przyjmować co najmniej 2-3 l płynów dziennie.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Calominal a alkohol

Calominal u osób starszych(65 lat i więcej)
Calominal dla dzieci(do 18 lat)
Calominal w ciąży
Calominal a karmienie piersią
Calominal a prowadzenie pojazdów
Calominal a antykoncepcja
Calominal refundacja

Calominal cena i opakowania

Calominal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania