Leki w osteoporozie i innych schorzeniach kości i stawów

Wykaz preparatów stosowanych w leczeniu osteoporozy oraz innych schorzeń układu kostno-stawowego.

Wykaz preparatów stosowanych w leczeniu osteoporozy oraz innych schorzeń układu kostno-stawowego.

Sanosvit Calcium

Syrop o smaku bananowym zawierający sole wapnia. Stosowany w niedoborze wapnia i schorzeniach z tym związanych.

Salicortex

Salicortex to preparat ziołowy zawierający korę wierzby. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest polecany w bólach o niewielkim nasileniu oraz gorączce w przebiegu przeziębienia.

Vigantol

Cholekalcyferol - jedna spośród witamin z grupy D. Jest sekosteroidem, metabolizowanym w wątrobie do kalcyfediolu i kalcytriolu; stosowany w przypadku hipowitaminozy D, osteoporozy, zaburzeń rozwoju kości i stanów złego wchłaniania w wyniku przewlekłych schorzeń jelit.

Traumeel S (maść)

Lek homeopatyczny, zawierający między innymi pokrzyk wilczą jagodę, stokrotkę pospolitą, jeżówkę purpurową czy arnikę górską. Polecany jest osobom ze skręceniami kończyn, krwiakami, złamaniami kości, dolegliwościami bólowymi mięśni, astmą oskrzelową, stanami zapalnymi różnych narządów.

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza

Balsam kręgowy Ojca Grzegorza to preparat, którego kompozycja opiera się na wykorzystaniu naturalnych olejków i ekstraktów roślinnych. Wykorzystywany jest w przebiegu schorzeń kręgosłupa, nerwobóli, stanów zapalnych stawów oraz mięśni a także w przebiegu bóli pourazowych.

Aromatol Hot

Aromatol Hot to żel przeznaczony do nacierania pleców oraz klatki piersiowej w przebiegu chorób górnych dróg oddechowych oraz wspomagająco w schorzeniach reumatycznych. Wykazuje działanie rozgrzewające.

Remicade

Remicade jest lekiem przeciwzapalnym o szerokim zastosowaniu. Podawany jest w formie kroplówki. Niewskazany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i palaczy. Może być stosowany od 6 roku życia.

Ketoprofen-SF

Ketoprofen-SF jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Dostępny jest pod postacią tabletek oraz roztworu do wstrzykiwań. Jego substancją aktywną jest ketoprofen. Ketoprofen jest środkiem niesteroidowym, który bardzo szybko się wchłania, dlatego jego działanie można odczuć już po pół godziny.

NeuroBloc

NeuroBloc jest lekiem na dystonię szyjną do wstrzykiwań domięśniowych.

Devikap

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Coxtral

Coxtral to silny lek przeciwbólowy wskazany przy ostrych bólach miesiączkowych oraz bólach stawów.

Miacalcic

Kalcytonina jest jednym z głównych czynników regulujących uwapnienie kości. Powoduje zahamowanie ucieczki wapnia z kości, zwiększone wydalanie wapnia i fosforu z moczem, zmniejsza dolegliwości bólowe występujące w chorobach kości związanych z odwapnieniem.

Rantudil Retard

Lek ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Hamuje zlepianie się płytek krwi i uwalnianie histaminy.

Tizanor

Jest to lek zmniejszający napięcie mięśni szkieletowych. 

Vioxx

Rofekoksib jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym nowej generacji. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne. Nie wpływa na zlepianie się płytek krwi ani czas krwawienia.

Isalgin

Skojarzone składniki preparatu wykazują działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, rozkurczowe na mięśnie gładkie oraz uspokajające.

Fluossen

Związek fluoru pobudzający proces tworzenia kości, stosowany w leczeniu osteoporozy i zapobiegawczo w przebiegu steroidoterapii.

Zometa

Zometa to preparat zawierający jako substancję czynną kwas zoledronowy, lek należący do grupy bisfosfonianów. Bisfosfoniany hamują resorpcję kości  poprzez hamowanie powstawania osteoklastów i hamowanie ich aktywności.

Refastin

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.