Leki na choroby skóry

Dentosept A

Płyn o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Łączy właściwości naturalnych wyciągów roślinnych i znieczula dzięki benzokainie.

Undofen Lakier

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Deslodyna

Lek zawierający desloratadynę – substancję przeciwalergiczną blokującą działanie histaminy. Występuje w postaci roztworu doustnego i tabletek.

Maść Arnikowa

Prz stłuczeniach, siniakach, niewielkich krwiakach oraz drobnych oparzeniach niezastąpione wydają się preparaty przeciwzapalne i przyspieszające gojenie. Preparaty te, to często produkty na bazie roślinnej, tradycyjnie stosowane, o potwierdzonym działaniu na przestrzeni lat.

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry „Rekord Łuszczy”

Odciski i zgrubienia skóry to powszechny problem, zwłaszcza w okresie letnim. Często nie tylko ze względów estetycznych ale również przez dyskomfort, ucisk i ból jaki powodują. Obecne na rynku znajdziemy wiele produktów do leczenia powyższych problemów skórnych, większość z nich zawiera w składzie kwas salicylowy.

Płyn Lugola (Solutio Iodi Cum Glycerini Coel)

W życiu codziennym spotykamy się z drobnymi urazami powierzchni skóry. Drobne uszkodzenia skóry, otarcia, zadrapania zdarzają się na każdym kroku. Niektóre z nich wymagają odkażenia, w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń bakteryjnych powstałych ran. Powszechnym, niedrogim i sprawdzonym środkiem do dezynfekcji może być Płyn Lugola.

Revalid

Częstą przyczyną łamliwości paznokci i utraty włosów jest nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz zabiegi niszczące strukturę włosa(np. rozjaśnianie, farbowanie włosów, suszenie, ekspozycja na słońce). Zaleca się stosowanie pełnowartościowej i zróżnicowanej diety, unikanie czynników szkodliwych(np. temperatura, substancje chemiczne). W aptekach dostępny jest szeroki wachlarz produktów wspomagających wzrost włosów i paznokci, uzupełniających ich niezbędne składniki budulcowe.

Maxibiotic

Każdemu z nas na co dzień zdarzają się drobne uszkodzenia skóry, np. zadrapania, otarcia, ukąszenia. W takich przypadkach, w celu dezynfekcji ran dobrze sprawdzają się dostępne bez recepty maści z antybiotykami.

Maść 250g Dr Michaels

Produkt z linii dermokosmetyków stosowanych w łuszczycy. Zawiera szereg olejków eterycznych i wyciągów roślinnych, które łagodzą stan zapalny i poprawiają stan skóry.

Prurigo L 3

Preparat Prurigo L3 zawiera wyciąg z szałwii lekarskiej, która polecana jest w przypadku wystąpienia świądu, podrażnień skóry albo jej zaczerwienienia. Zawarte w nim substancje pielęgnują skórę i wygładzają ją.

Dolobene Cool żel

Żel przeciwbólowy zawierający trolaminę, lewomentol, prawoskrętny izomer kamfory oraz izopropanol. Wykazuje działanie miejscowo znieczulające oraz chłodzące powłoki skórne. Stosowany jest zazwyczaj w stłuczeniach, zapaleniach mięśni i stawów oraz skręceniach.

Selsun Blue

Szampon z dodatkiem siarczku selenu o działaniu przeciwłupieżowym, redukującym występowanie świądu i innych podrażnień skóry o różnej etiologii. Zawarte w nim składniki działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie - mogą być stosowane w przypadku grzybiczych zakażeń skóry głowy.

Flucinar N

Flucinar N to połączenie fluorokortykosteroidu oraz antybiotyku z rodziny aminoglikozydów. Dzięki wzajemnej hiperaddycji, lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany jest w zapaleniach skóry różnego pochodzenia.

Acerin Fungi

Acerin Fungi to dezodorant do stóp przeciwdziałający grzybicy i przykremu zapachowi. Jest przeznaczony również do stosowania profilaktycznego. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, co wydłuża jego działanie. Polecany dla osób aktywnie uprawiających sport lub noszących mało przewiewne obuwie.

Dr Michaels Maść

Dr Michaels Maść to produkt w skład, którego wchodzą naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi z ziół. Jego zadaniem jest zarówno eliminacja przykrych w skutkach objawów związanych ze stanami zapalnymi skóry jak i jej podrażnieniem.

Beta Karoten

Prekursor witaminy A, działa fotoochronnie, nie dopuszcza do wnikania przez skórę promieni ultrafioletowych.

Dermovit E

Witamina E ma hamować utlenianie związków biologicznie czynnych. Uważa się, że może chronić przed powstawaniem choroby nowotworowej i opóźniać proces starzenia się.