Leki na choroby skóry

Dupixent(dupilumab)

Dupilex stosowany jest do leczenia ogólnego atopowego zapalenia skóry, niekiedy z miejscowymi kortykosteroidami. Lek ten nie jest immunosupresantem.

Lirra Gem

Lirra Gem jest lekiem przeciwalergicznym i przeciwhistaminowym, którego substancją czynną jest lewocetyryzyna, mająca dwukrotnie silniejsze działanie od cetyryzyny. Cetyryzyna jest lustrzanym odbiciem lewocytyryzyny.

Hitaxa Fast

Hitaxa Fast jest lekiem przeciwalergicznym, który poprzez blokowanie receptorów histaminowych wykazuje działanie łagodzące w przypadku wystąpienia alergicznego nieżytu nosa lub pokrzywki.

Ciclolack 80 mg/g lakier do paznokci

Ciclolack jest leczniczym lakierem do paznokci, stosowanym w przypadku lekkiej bądź umiarkowanej postaci grzybicy paznokci. Niszczy dermatofity, pleśnie, drożdżaki i inne grzyby chorobotwórcze.

Dentosept A

Płyn o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Łączy właściwości naturalnych wyciągów roślinnych i znieczula dzięki benzokainie.

Undofen Lakier

Grzybice paznokci to problem dosyć powszechny. W początkowej fazie objawia się ona m.in. spowolnionym wzrostem paznokcia, łuszczeniem, rozwarstwianiem i przebarwieniem płytki przechodzącym od białego, przez żółte aż po brązowe. Leczenie jest trudne i długotrwałe ze względu na koniecznośc dotarcia leku do wnętrza paznokcia, gdzie bytuje wywołujący chorobę grzyb.

Deslodyna

Lek zawierający desloratadynę – substancję przeciwalergiczną blokującą działanie histaminy. Występuje w postaci roztworu doustnego i tabletek.

Maść Arnikowa

Prz stłuczeniach, siniakach, niewielkich krwiakach oraz drobnych oparzeniach niezastąpione wydają się preparaty przeciwzapalne i przyspieszające gojenie. Preparaty te, to często produkty na bazie roślinnej, tradycyjnie stosowane, o potwierdzonym działaniu na przestrzeni lat.

Maść przeciw odciskom i zgrubieniom skóry „Rekord Łuszczy”

Odciski i zgrubienia skóry to powszechny problem, zwłaszcza w okresie letnim. Często nie tylko ze względów estetycznych ale również przez dyskomfort, ucisk i ból jaki powodują. Obecne na rynku znajdziemy wiele produktów do leczenia powyższych problemów skórnych, większość z nich zawiera w składzie kwas salicylowy.

Płyn Lugola (Solutio Iodi Cum Glycerini Coel)

W życiu codziennym spotykamy się z drobnymi urazami powierzchni skóry. Drobne uszkodzenia skóry, otarcia, zadrapania zdarzają się na każdym kroku. Niektóre z nich wymagają odkażenia, w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń bakteryjnych powstałych ran. Powszechnym, niedrogim i sprawdzonym środkiem do dezynfekcji może być Płyn Lugola.

Revalid

Częstą przyczyną łamliwości paznokci i utraty włosów jest nieprawidłowo zbilansowana dieta oraz zabiegi niszczące strukturę włosa(np. rozjaśnianie, farbowanie włosów, suszenie, ekspozycja na słońce). Zaleca się stosowanie pełnowartościowej i zróżnicowanej diety, unikanie czynników szkodliwych(np. temperatura, substancje chemiczne). W aptekach dostępny jest szeroki wachlarz produktów wspomagających wzrost włosów i paznokci, uzupełniających ich niezbędne składniki budulcowe.

Maxibiotic

Każdemu z nas na co dzień zdarzają się drobne uszkodzenia skóry, np. zadrapania, otarcia, ukąszenia. W takich przypadkach, w celu dezynfekcji ran dobrze sprawdzają się dostępne bez recepty maści z antybiotykami.

Maść 250g Dr Michaels

Produkt z linii dermokosmetyków stosowanych w łuszczycy. Zawiera szereg olejków eterycznych i wyciągów roślinnych, które łagodzą stan zapalny i poprawiają stan skóry.

Prurigo L 3

Preparat Prurigo L3 zawiera wyciąg z szałwii lekarskiej, która polecana jest w przypadku wystąpienia świądu, podrażnień skóry albo jej zaczerwienienia. Zawarte w nim substancje pielęgnują skórę i wygładzają ją.

Dolobene Cool żel

Żel przeciwbólowy zawierający trolaminę, lewomentol, prawoskrętny izomer kamfory oraz izopropanol. Wykazuje działanie miejscowo znieczulające oraz chłodzące powłoki skórne. Stosowany jest zazwyczaj w stłuczeniach, zapaleniach mięśni i stawów oraz skręceniach.

Selsun Blue

Szampon z dodatkiem siarczku selenu o działaniu przeciwłupieżowym, redukującym występowanie świądu i innych podrażnień skóry o różnej etiologii. Zawarte w nim składniki działają przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie - mogą być stosowane w przypadku grzybiczych zakażeń skóry głowy.

Flucinar N

Flucinar N to połączenie fluorokortykosteroidu oraz antybiotyku z rodziny aminoglikozydów. Dzięki wzajemnej hiperaddycji, lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany jest w zapaleniach skóry różnego pochodzenia.

Acerin Fungi

Acerin Fungi to dezodorant do stóp przeciwdziałający grzybicy i przykremu zapachowi. Jest przeznaczony również do stosowania profilaktycznego. Zawiera olejek z drzewa herbacianego, co wydłuża jego działanie. Polecany dla osób aktywnie uprawiających sport lub noszących mało przewiewne obuwie.

Dr Michaels Maść

Dr Michaels Maść to produkt w skład, którego wchodzą naturalne olejki eteryczne oraz wyciągi z ziół. Jego zadaniem jest zarówno eliminacja przykrych w skutkach objawów związanych ze stanami zapalnymi skóry jak i jej podrażnieniem.