Dentosept A

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

W skład preparatu wchodzi zestaw wyciągów roślinnych i benzokaina. Takie połączenie zapewnia kompleksowe zwalczanie drobnoustrojów, przyspiesza gojenie drobnych ran i zmian w obrębie jamy ustnej, a także zmniejsza odczuwanie bólu i dyskomfortu.
W skład preparatu wchodzą:
Rumianek : dzięki zawartości m.in. apigeniny i bisabololu hamuje reakcję zapalną poprzez blokowanie powstawania cząsteczek zapalnych. Ponadto związki te wykazują właściwości gojące o podobnej skuteczności do deksapantenolu. Zawarty w roślinie olejek zwalcza bakterie i grzyby.
Kora dębu : głównym ciałem czynnym są garbniki, które mają właściwości ściągające. Oznacza to, że osuszają i kurczą tkankę w miejscu kontaktu. Hamuje to rozwój infekcji, zmniejsza ból i przyspiesza proces gojenia. Wykazano także, że zawarte w surowcu proantocyjanidyny blokują namnażanie wirusa opryszczki, grypy, czy polio. Posiadają również właściwości przeciwutleniające.
Liść szałwii : jest bogaty w olejki eteryczne o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwzapalnych. Szałwia jest jedną z najpopularniejszych roślin stosowanych do płukania jamy ustnej.
Arnika górska : bogata w laktony seskwiterpenowe. Są to związki o silnym działaniu przeciwzapalnym. Hamują ten proces na wielu etapach, między innymi poprzez blokowanie powstawania prozapalnych prostaglandyn i zmniejszenie ilości i aktywności białych krwinek, które są nadaktywne podczas zapalenia.
Dodatkowo w roztworze znajdują się również wyciągi z mięty pieprzowej (zawartość olejków eterycznych i przyjemny aromat), z kłącza tataraku (mieszanka garbników i olejków eterycznych) i z tymianku (olejek o silnym działaniu przeciwbakteryjnym, wirusowym i grzybiczym).
Całość preparatu uzupełnia benzokaina , czyli miejscowy środek znieczulający. Na skutek lokalnego zablokowania kanałów sodowych uniemożliwia przekazywanie sygnału wzdłuż nerwów, który jest odczuwalny przez nas jako ból.
Dodatek gliceryny ułatwia aplikację i przedłuża utrzymywanie się preparatu w ustach.
Takie połączenie znajduje zastosowanie w wielu schorzeniach jamy ustnej, głównie w zwalczaniu stanów zapalnych i leczeniu aft.

Stany zapalne jamy ustnej i dziąseł, afty, odleżyny w jamie ustnej (po protezach zębowych), pomocniczo w paradontozie.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.
brak danych
Smarować miejsce zmienione chorobowo 3x dziennie za pomocą patyczka higienicznego.
brak danych
Wyciągi płynne z: koszyczka rumianku, kory dębu, liści szałwii, ziela tymianku, ziela arniki górskiej, ziela mięty pieprzowej, kłącza tataraku.
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (około 35-45% ogólnej objętości preparatu).
Benzokaina: 2 g, substancje zagęszczające, w tym gliceryna.
Preparat zawiera etanol (ok. 35-45% ogólnej objętości roztworu).
Działania niepożądane
Przemijające po szczotkowaniu przebarwienia zębów i błony śluzowej jamy ustnej, krótkotrwałe pieczenie bezpośrednio po zastosowaniu (zawartość etanolu).

Dentosept a alkohol

Dentosept u osób starszych(65 lat i więcej)
Dentosept dla dzieci(do 18 lat)
Dentosept w ciąży
Dentosept a karmienie piersią
Dentosept a prowadzenie pojazdów
Dentosept refundacja

Dentosept cena i opakowania

Dentosept Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania