Leki na choroby układu nerwowego

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W odróżnieniu od innych leków stosowanych w leczeniu SMA, które podawane muszą być w regularnych odstępach czasowych do końca życia pacjenta, lek Zolgensma podawany jest tylko jeden raz.

Selincro

Lek Selincro stosowany jest w celu ograniczenia spożycia alkoholu, a więc zredukowania szkód powodowanych przez alkohol. Poprzez blokowanie receptorów opiatowych lek ogranicza uczucie euforii oraz drażliwości powodowanych spożyciem alkoholu.

Dutilox

Lek wpływa na pobudzenie receptorów serotoninowych i noradrenergicznych, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwbólowe.

Valerin Max

Tabletki uspokajające zawierające wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Polecane w stanach nadmiernego pobudzenia nerwowego.

Imigran FDT

Lek wydawany na receptę przeznaczony do zwalczania migreny. Substancją aktywną jest sumatryptan w postaci zawiesiny doustnej.

Deprim forte

Tabletki zawierające wyciąg z ziela dziurawca. Stosowane w leczeniu łagodnych form depresji.

Ginkofar

Lek bez recepty zawierający standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia krążenie krwi w mózgu i w kończynach.

Niko-lek

Preparat zawierający nikotynę stosowany w leczeniu głodu nikotynowego. Jest dostępny w dwóch smakach (miętowy, cytrynowy) i dwóch dawkach (2 lub 4 mg nikotyny) w postaci gum do żucia.

INOVOX Express

Często w przebiegu przeziębienia, grypy lub w wyniku działania klimatyzacji pojawia się stan zapalny gardła. Najczęstszym objawem stanu zapalnego jest zaczerwienienie i ból gardła. W celu łagodzenia tych objawów stosuje się różnego rodzaju preparaty przeciwbólowe, odkażające i miejscowo znieczulające.

Tabletki uspokajające Labofarm

Każdy z nas na co dzień odczuwa stany napięcia nerwowego, stres, poddenerwowanie. Równie częstym problemem związanym z sytuacjami stresowymi jest utrudnione zasypianie. Pomocnymi i bezpiecznymi w tych sytuacjach są preparaty opierające się na roślinnym składzie.

Ibum Grip

Jest to połączenie ibuprofenu i pseudoefedryny w tabletkach. Skojarzone działanie dwóch składników aktywnych leku jest wykorzystywane w terapii objawów grypy i przeziębienia.

Ibufen Junior

Lek zawierający ibuprofen w mniejszej dawce przeznaczony dla dzieci. Kapsułki mają działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Sedomix

Sedomix – to lek roślinny działający ogólnie uspokajająco.

Bufenik

Syrop Bufenik to lek przeznaczony do objawowego leczenia gorączki oraz bólu u dzieci. Można go stosować już od 6 miesiąca życia.

Salicortex

Salicortex to preparat ziołowy zawierający korę wierzby. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Jest polecany w bólach o niewielkim nasileniu oraz gorączce w przebiegu przeziębienia.

Ibumax

Ibuprofen jest lekiem z grupy NLPZ; hamuje obie formy enzymu zwanego cyklooksygenazą, dlatego niweluje on ból oraz rozrzedza krew. Wskazaniami do jego stosowania są: bóle o różnej etiologii, profilaktyka udarów mózgu, serca, choroby alzheimera oraz parkinsona.

Accordeon

Syntetyczny lek opioidowy, używany w leczeniu przewlekłych bólów o średnim bądź dużym nasileniu. W przeciwieństwie do morfiny nie wywołuje tylu działań niepożądanych. Bywa łączony z naloksonem w celu zapobiegania jego nadużywaniu lub lekami z grupy NLPZ.

Ibuprom Zatoki

Ibuprom zatoki zawiera dwie substancje lecznicze: ibuprofen o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym i pseudoefedrynę, która - poprzez wpływ na receptory agrenergiczne - zmniejsza obrzęk naczyń krwionośnych w nosie, przez co ułatwia oddychanie. Lek polecany szczególnie w niwelowaniu objawów przeziębienia i grypy.

Palexia retard

Opioidowy lek przeciwbólowy, będący zarazem inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny (NRI). Stosowany jest w leczeniu silnych, przewlekłych bólów, które nie reagują na leczenie substancjami z grupy NLPZ.

Venlectine

Lek antydepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI). Jego substancją czynną jest wenlafaksyna, która - poza działaniem polepszającym nastrój ludzi chorych - ma działanie przeciwlękowe. Używana jest czasem w leczeniu fobii społecznej.