Leki do oczu i uszu

Krople do oczu i uszu, encyklopedia leków:

Krople do oczu i uszu, encyklopedia leków:

Azelastin-COMOD

Krople do oczu o działaniu przeciwalergicznym. Nie zawierają środków konserwujących i mogą być stosowane przez 3 miesiące od otwarcia butelki.

Cue

Krople do uszu do stosowania pomocniczego w zapaleniach ucha i profilaktycznie. Zawierają kompleks substancji aktywnych na czele z zestawem olejków eterycznych.

Starazolin Hydrobalance

Starazolin Hydrobalance to krople, które długotrwale nawilżają oczy, chronią przed nadmierną suchością i łagodzą podrażnienia. Są polecane dla osób stosujących soczewki kontaktowe, spędzających dużo czasu przed telewizorem bądź komputerem oraz narażonych na drażniące czynniki środowiskowe.

Nevanac

Nevanac to krople do oczu mające działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Są stosowane po operacji usunięcia zaćmy. Lek jest bezpieczny dla kobiet karmiących piersią.

Bivacyn (krople do oczu)

Preparat do stosowania miejscowego do oczu, zawierający dwa antybiotyki przeciwbakteryjne o uzupełniającym się zakresie działania: neomycynę i bacitracynę.

Rozalin

Lek zmniejsza ciśnienie śródgałkowe przez zahamowanie wytwarzania cieczy wodnistej oka i jest stosowany jako lek uzupełniający w leczeniu jaskry otwartego kąta. Działanie leku trwa 8-12 h.

Sulfanizolon

Sulfanizolon to preparat okulistyczny, przeznaczony do leczenia bakteryjnych zakażeń spojówek oraz likwidowania bólu, podrażnień i świądu, które im towarzyszą.

KeratoStill

KeratoStill to krople do oczu zawierające dekspantenol oraz hydroksypropylometylocelulozę, substancje o działaniu nawilżającym i regenerującym nabłonek rogówki. Krople łagodzą objawy suchego oka, a także objawy podrażnienia oka spowodowane czynnikami zewnętrznymi takimi jak: klimatyzacja, otoczenie, kurz, długotrwała praca przed komputerem, zmęczenie.

Histimet

Jest to silnie działający lek antyhistaminowy stosowany miejscowo na błony śluzowe w leczeniu alergicznego nieżytu nosa i alergicznego zapalenia spojówek.

Oflodinex

Należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów w postaci maści i kropli do oczu.

Vaxol

Vaxol to preparat stosowany do czyszczenia uszu z woskowiny usznej. Zawarta w preparacie oliwa z oliwek chroni przed infekcjami oraz dostaniem się wody do ucha.

Biprolast

Biprolast zawiera jako substancje czynną brymonidynę, lek z grupy sympatykomimetyków. Brymonidyna pobudza receptory adrenergiczne typu alfa-2, nie działa na receptory alfa-1.

Betanil forte

Betanil forte zawiera jako substancję czynną chlorowodek betahistyny -syntetyczny analog histaminy. Blokuje receptory histaminowe presynaptyczne H3, nasilając wydzielanie histaminy w zakończeniach nerwowych.

Blephasol

Blephasol to roztwór do higieny powiek i ich brzegów. Zawiera micele, dzięki czemu delikatnie usuwa z powiek i nasady rzęs wszelkie zanieczyszczenia, bakterie i alergeny.

Visudyne

Lek zawierający substancję czynną – werteporfinę. Ma właściwości antyneowaskularyzacyjne. Lek uwrażliwiający na działanie światła oraz aktywowany przez światło. Rozprowadzany do tkanek poprzez sieć naczyń krwionośnych, m.in. znajdujących się w tylnej części oka.