Gynalgin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Działanie leku i ulotka

Chemioterapeutyk w postaci tabletek dopochwowych o skojarzonym działaniu miejscowo bakteriobójczym, grzybostatyczym i pierwotniakobójczym.

Stoso­wany w mieszanych zakażeniach pochwy wywołanych przez bakterie, rzęsistka pochwowego i grzyby.
Nadwraż­liwość na składniki zawarte w preparacie, ciąża i laktacja.
Metronidazol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, zwiększając ryzyko krwawień. Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy zakładać głęboko do pochwy, wieczorem przed snem. W przypadku rzęsistkowicy leczenie rozpoczyna się w 2-4 dni od zakończenia miesiączki i kontynuuje przez 5-10 dni. Jeżeli w tym czasie nastąpi krwawienie miesiączkowe, nie należy przerywać stosowania leku. Raz na dobę 1 tabletka głęboko dopochwowo bezpośrednio przed snem przez 10 dni.
cena do 5 zł, Rf
tabletki dopochwowe po: 100 mg chlorchinaldolu + 250 mg metronidazolu
UWAGI: w zakażeniach rzęsistkiem należy jednocześnie prowadzić leczenie ogólne (patrz METRONIDAZOL), a także leczyć partnera seksualnego. Podczas leczenia nie wolno pić alkoholu.
Działania niepożądane
Niekiedy mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na składniki preparatu: pieczenie, zaczerwienienie i świąd sromu, błony śluzowej pochwy i warg sromowych. Częściej występuje nadmierna suchość pochwy.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Gynalgin a alkohol

Gynalgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Gynalgin dla dzieci(do 18 lat)
Gynalgin w ciąży
Gynalgin a karmienie piersią
Gynalgin a prowadzenie pojazdów
Gynalgin refundacja

Gynalgin cena i opakowania

Gynalgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania