Gynalgin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku

Chemioterapeutyk w postaci tabletek dopochwowych o skojarzonym działaniu miejscowo bakteriobójczym, grzybostatyczym i pierwotniakobójczym.

Stoso­wany w mieszanych zakażeniach pochwy wywołanych przez bakterie, rzęsistka pochwowego i grzyby.
Nadwraż­liwość na składniki zawarte w preparacie, ciąża i laktacja.
Metronidazol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, zwiększając ryzyko krwawień. Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy zakładać głęboko do pochwy, wieczorem przed snem. W przypadku rzęsistkowicy leczenie rozpoczyna się w 2-4 dni od zakończenia miesiączki i kontynuuje przez 5-10 dni. Jeżeli w tym czasie nastąpi krwawienie miesiączkowe, nie należy przerywać stosowania leku. Raz na dobę 1 tabletka głęboko dopochwowo bezpośrednio przed snem przez 10 dni.
cena do 5 zł, Rf
tabletki dopochwowe po: 100 mg chlorchinaldolu + 250 mg metronidazolu
UWAGI: w zakażeniach rzęsistkiem należy jednocześnie prowadzić leczenie ogólne (patrz METRONIDAZOL), a także leczyć partnera seksualnego. Podczas leczenia nie wolno pić alkoholu.
Działania niepożądane
Niekiedy mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na składniki preparatu: pieczenie, zaczerwienienie i świąd sromu, błony śluzowej pochwy i warg sromowych. Częściej występuje nadmierna suchość pochwy.

Gynalgin a alkohol alkohol
Gynalgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Gynalgin dla dzieci(do 18 lat)
Gynalgin w ciąży
Gynalgin a karmienie piersią
Gynalgin a prowadzenie pojazdów
Gynalgin refundacja
Gynalgin opakowania

Gynalgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania