Gynalgin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Gynalgin jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Chemioterapeutyk w postaci tabletek dopochwowych o skojarzonym działaniu miejscowo bakteriobójczym, grzybostatyczym i pierwotniakobójczym.

Stoso­wany w mieszanych zakażeniach pochwy wywołanych przez bakterie, rzęsistka pochwowego i grzyby.
Nadwraż­liwość na składniki zawarte w preparacie, ciąża i laktacja.
Metronidazol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, zwiększając ryzyko krwawień. Uwrażliwienie skóry na słońce jest działaniem niepożądanym wielu preparatów – na początku leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a podczas jego trwania bez wiedzy i zgody lekarza nie wolno przyjmować żadnych innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy zakładać głęboko do pochwy, wieczorem przed snem. W przypadku rzęsistkowicy leczenie rozpoczyna się w 2-4 dni od zakończenia miesiączki i kontynuuje przez 5-10 dni. Jeżeli w tym czasie nastąpi krwawienie miesiączkowe, nie należy przerywać stosowania leku. Raz na dobę 1 tabletka głęboko dopochwowo bezpośrednio przed snem przez 10 dni.
cena do 5 zł, Rf
10 tabletek dopochwowych, 1 tabletka zawiera 250 mg metronidazolu i 100 mg chlorchinaldolu.
UWAGI: w zakażeniach rzęsistkiem należy jednocześnie prowadzić leczenie ogólne (patrz METRONIDAZOL), a także leczyć partnera seksualnego. Podczas leczenia nie wolno pić alkoholu.
Działania niepożądane
Niekiedy mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na składniki preparatu: pieczenie, zaczerwienienie i świąd sromu, błony śluzowej pochwy i warg sromowych. Częściej występuje nadmierna suchość pochwy.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Gynalgin a alkohol

Gynalgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Gynalgin dla dzieci(do 18 lat)
Gynalgin w ciąży
Gynalgin a karmienie piersią
Gynalgin a prowadzenie pojazdów
Gynalgin refundacja

Gynalgin cena i opakowania

Gynalgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Gynalgin uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 24 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (24 opinie pacjentów)33 komentarze Gynalgin

 1. joanna

  mam pyatanie bram ten lek przez 7 dni na 8 dzien dostałam okresu . mam pytanie czy po miesiące mam dalej brac GYNALIN. czy juz zakończyc ,prosze o odpowiedż

  Odpowiedz
 2. Ela

  Lek został mi przekazany ,, z ręki do ręki,, ,gdy nagle czułam silny ból przy oddawaniu moczu i szczypanie wraz ze swędzeniem w pochwie .
  Już po godzinie czułam ulgę po 2 dniach czułam się fenomenalnie ale wzięłam lek do końca czyli łącznie 4 tabletki.
  Lepszego leku w życiu nie miałam na tego typu dolegliwości.
  Tym bardziej , że jest to lek złożony , który działa na 3 rodzaje bakterii ( duże prawdopodobieństwo, że się trafi w rozwój choróby).
  Polecam

  Odpowiedz
 3. Aga

  Brałam prawie 12 tabletek. Pod koniec kuracji zaczęłam mieć duszności, nie mówiąc o bólu w podbrzuszu. Jestem 3 dni od zakończenia kuracji, ból podbrzusza powoli słabnie, ale ciągle jest. To pierwszy taki lek dpochwowy, gdy mam aż tak wyraźne skutki uboczne. Okropieństwo.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Mir

  Niestety lek wcale nie pomaga na swędzenie. Nie miałam żadnych objawów grzybicy i po 1 tabletce ogromne uplawy. Do tego ból jajników. Innych działań ubocznych nie widzę. Z lekiem miałam styczność już kilka razy, nie pomagał na długo i dolegliwości wracały. Być może po prostu on mi nie pasuje jednak lekarze zapisują go często…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. BW

  Lek ciężko zaaplikować bez aplikatora. Czerwony mocz od pierwszej tabletki.Na ulotce brak informacji o konieczności wspomagana odnowy flory bakteryjnej w pochwie

  Odpowiedz
 6. Gosia

  Wzięłam na razie 2 globulkę, nie odczuwam skutków ubocznych, rano zauważam, że zostają resztki globulki jakby nie do końca się rozpuszczała, aplikacja łatwa.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Angelika

  Nie miałam żadnych objawów zapalenia, coś jednak zostało wykryte i przepisano mi gynalgin- do stosowania przez 10dni.
  Jestem po pierwszym dniu kuracji i już odczuwam bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Obudziłam się przez dyskomfort w dolnych okolicach i spore parcie na pęcherz. Ból przy oddawaniu moczu, uczucie pieczenia i ciągły dyskomfort, płaczliwość i ból brzucha… wszystko po jednej globulce. Nie wiem czy będę kontynuować leczenie. Z aplikacja nie miałam problemu, ale trzeba przyznać ze kształt tabletki jej nie ułatwia.

  Odpowiedz
 8. Anna

  Stosuje już 5 dzień.. Jak na razie żadnych skutków ubocznych.. Jestem po lekkim zapaleniu szyjki macicy bez objawów..

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Ona

  Tabletki jestem zmuszona odstawić po 5 dniach. Mam strasznie obolały żołądek, wzdęty brzuch, problem z oddawaniem moczu… do tego wargi sromowe przeraźliwie pieką, są suche i jakby wysypane krostkami.

  Odpowiedz
 10. aga

  Nie ma punktacji za skutki uboczne….. a szkoda, bo ocena wychodzi dobra… Jestem tu, bo chciałam sprawdzić , czy to, co mnie dotyka może mieć związek z tym lekiem. Biorę go pierwszy raz, od trzech dni i…mam pierwsze w życiu załamanie nerwowe, płaczę, nie dojechałam do pracy…. zawróciłam i pojechałam do lekarza… jestem na zwolnieniu i dochodzę do siebie…więcej tych tabletek nie użyję, mam dość….ale były bardzo skuteczne. Poprawę odczułam już po pierwszej…

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Kami

   Mam podobnie. Nie moge spać w nocy, mam objawy depresji, jestem roztrzęsiona.

   Odpowiedz
 11. Angela

  Jak dla mnie najgorsze globulki jakie mialam skutki uboczne wszystko co pisze plus dostałam krwawienia właśnie teraz. Obniżony nastrój dziwne zachowanie sama siebie nie mogę poznać stany depresyjne nie sądziłam że takie cos moze wystąpić.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. toya

  Mam 53 lata. Stosowałam przez 10 dni.Żadnych skutków ubocznych. Skuteczny i łatwy w aplikacji.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. Jolo

  Kto wypisuje,że po gynalginie są aż tak niesamowite skutki uboczne, może te laski go polykaly? ?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. Anonim

  Przepisał mi lekarz na stan zapalny, który wszedł w cytologii, sama nie odczuwałam żadnych objawów. Po skończonej 10 dniowej terapii czekam jeszcze na wynik kontrolnej cytologii. Co mogę powiedzieć o tym leku? Nie należy do najtańszych, biorąc pod uwagę ilość skutkow ubocznych, które wywołuje. Bardzo niewygodny w aplikacji, dodatkowo wypływają jego resztki na bieliznę. Ma masę skutków ubocznych: ogromne wzdęcia, dyskomfort w jamie brzusznej, metaliczny posmak w ustach, bóle głowy w zasadzie przez cały okres stosowania leku, nudności, obniżenie nastroju, żeby nie powiedzieć depresja i z każdym dniem coraz trudniej było mi zaaplikować tabletkę – suchość i jakby obrzmienie wewnątrz pochwy.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 15. aga

  Lek ten pomaga chwilowo i na krótko. Cena jest wysoka a skutków ubocznych nie miałam,choć przekonałam się że nie wolno gynalginu łączyć z alkoholem.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 16. Anna

  Wszelkie możliwe skutki uboczne – straszna migrena, ból jajnika, mdłości, biegunka, wymioty. Z każdym dniem gorzej. Cały proces leczenia zakończył się zemdleniem i pogotowiem. Przerwałam po 7 tabletkach.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na infekcja. Gynalgin dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 15 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne masakryczne. 5 dnia jakaś czerwona wydzielina zmieszana z tabletką. Pieczenie i swędzenie, problem z oddwaniem moczu. pomijam juz fakt, że mówiłam lekarzowi, że metronidazol na mnie nie działa a lek go w swoim składzie ma. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na stan zapalny. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 7 tabletek. Okropne bóle brzucha przypominające bóle menstruacyjne,które nasilały się wraz z czasem stosowania leku,w ostatnie dni kuracji wieczorami nie mogłam się wyprostować.Jednak skuteczność leku 100%, potwierdziła to kontrolna cytologia. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 19. Anonim

  Jestem 23 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy w roku. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Koszmar. Od samego początku miałam skutki uboczne- brak apetytu, mdłości, bóle głowy. Później częściowo ustąpiły i było już spokojniej. Mimo to, codziennie jak wstałam tabletka mi się „ulewała” na bieliznę. Często bolał mnie jajnik, drętwiały mi kończyny+ do tego cały czas walczę z bólem okołomiednicowym. Przeszłam całą kurację, bo skoro miało pomóc, to chciałam ją przetrzymać. Nie wiem, czy jest jakiś konkretny pozytywny efekt, bo zapalenie wyszło mi w cytologii, „sama z siebie” go raczej nie odczuwałam, więc i efektów nie widzę. Mimo to,nie polecam. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Gynalgin w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 20. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 250+100 tabletek. Trudno ocenić mi efekty, ponieważ nie odczuwalam żadnych dolegliwości związanych z zapaleniem tylko wynik cytologi świadczył o dużym stanie zapalnym.Po kontrolnej cyt będzie wiadomo czy te 10 dni cierpień nie poszło na marne.Najbardziej dokuczającym skutkiem ubocznym był silny ból podbrzusza taki jak podczas menstruacji tylko, że silniejszy,wieczorami nie mogłam się wyprostować,a do tego wzdęcie,okropny ból podczas sikania i kłucia w biodrach. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Magda

   Stosuję 7 dzień. Mam mdłości, biegunkę, okropny smak w ustach, suchość w ustach, zawroty głowy. Totalny brak apetytu. Z każdym dniem coraz trudniej aplikuje się globulkę. Dzisiaj raczej zakończę leczenie, bo skutki uboczne są okropne i boję się, że dojdzie jakaś kolejna dolegliwość.
   Jestem zszokowana, bo parę lat temu brałam ten lek i bardzo mi pomógł, bez problemów.

   Odpowiedz
 21. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na zapalenie bakteryje. Gynalgin brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 250 mg(miligram). Super lek, zero skutków ubocznych, wyleczył mnie z zapalenia dwukrotnie, polecam!. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 22. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na zapalenie. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Koszmarne efekty uboczne! Wszystkie z ulotki mogłam sobie w ostatnich dniach kuracji odhaczyć! Bóle i zawroty głowy, mdłości, biegunka, ból brzucha, drętwienie rąk, zmęczenie, drażliwość i fatalne samopoczucie, płaczliwość. Nigdy więcej. Skończyłam sina i odwodniona na izbie przyjęć. Nie sądziłam, że tabletki dopochwowe mogą aż tak wpływać na organizm. P.s. Lekarz potwierdził, że moje samopoczucie było skutkiem stosowania leku. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 23. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą chorującą na zapalenie. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 tabletek. Nie polecam! Lekarz przepisał mi globulki ze względu na jakieś zapalenie w pochwie. Teraz, znaczy się w 6 dniu stosowania, jest masakra. Mam takie bóle podbrzusza,że ruszać się nie mogę,biegunka,nudności. Pierwszy raz w życiu spotkałam się z takimi skutkami!. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 24. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 16 dni w dawce: tabletka mg(miligram). Bardzo dobry przeszło mi już chyba po 5 razach szkoda że nie dożywotnio. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 25. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: tabletka mg(miligram). Został mi przepisany, niestety dostałam uczulenia- rumien wielopostaciowy i przeszłam na Clotrimazolum. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 26. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 15 dni w dawce: tabletka mg(miligram). Leczyłam się tabletkami, było napisane w ulotce nie pić ja wypiłam tak kulturalnie i niestety ból głowy czerwona skóra na twarzy, na dekolcie więcej czerwona, ale ogólnie skuteczne. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 27. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: tabletka mg(miligram). Wyleczyłam sie z zapalenia ale dlaczego nie pociąga mnie seks, może to skutek uboczny?!!. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 28. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na zapalenie pochwy. Gynalgin brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: tabletka mg(miligram). Przepisał mi ginekolog na zapalenie pochwy, cóz powiem że aplikują się niezbyt dobrze, a nawet kiepsko, ale za to szybko zauważyłam poprawę. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Gynalgin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania