Polecane leki i suplementy na: ciąża

Kwas foliowy w ciąży – suplementy, dawkowanie

Pragnieniem każdej przyszłej matki jest urodzenie zdrowego potomstwa. Nie wszystkim wadom rozwojowym płodu da się zapobiec, jednak kobiety planujące ciążę, poprzez swój styl życia i odpowiednio zbilansowaną dietę mają wpływ na obniżenie ryzyka wystąpienia niektórych z nich. W celu prewencji wad cewy nerwowej wystarczy zadbać o odpowiedni poziom w swoim organizmie kwasu foliowego, czyli rozpuszczalnej […]

Prenalen syrop

Jest to syrop specjalnego przeznaczenia dla kobiet w ciąży i karmiących matek. Naturalne i bezpieczne składniki wspomagają funkcjonowanie układu odpornościowego.

Prenatal GripCare

Prenatal GripCare to naturalny produkt, skomponowany odpowiednio dla kobiet spodziewających się dziecka i matek karmiących. Znajduje on swoje zastosowanie jako uzupełnienie codziennej zbilansowanej diety w składniki istotne w okresie zwiększonej zachorowalności na przeziębienie i grypę oraz w łagodzeniu objawów tych chorób.

Feminovit + DHA

Suplement diety Feminovit + DHA to preparat wyprodukowany z myślą o kobietach planujących posiadanie potomstwa jak i tych będących w ciąży oraz tych znajdujących się w okresie obejmującym proces karmienia piersią.

Limetic

Jest to jednoskładnikowy doustny środek antykoncepcyjny zawierający tylko składnik progestagenny (analog progesteronu), skuteczny w zapobieganiu ciąży; takie jednoskładnikowe preparaty noszą nazwę „mini-pigułki”.

Sylvie

Jest to doustny trójfazowy środek antykoncepcyjny, zawierający połączenie odpowiedników dwóch hormonów żeńskich: estrogenu z gestagenem, skuteczny w zapobieganiu ciąży.

Centrum Materna

Jest to wielowitaminowy preparat z biopierwiastkami, uzupełniający niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów w okresie ciąży.

Pregnaplus

Pregnaplus to preparat zawierający witaminy i minerały takie jak: kwas foliowy, żelazo, cynk i jod. Polecany jest szczególnie dla kobiet planujących ciążę, w ciąży oraz karmiących piersią.

Falvit

Falvit to preparat zawierający zestaw witamin i minerałów. Jest polecany w przypadku niedoborów witamin i w czasie zwiększonego zapotrzebowania na minerały i witaminy, w szczególności dla kobiet.

Biofer Folic

Biofer Folic to preparat polecany kobietom planującym zajść w ciążę, ciężarnym oraz karmiącym piersią. Uzupełnia niedobory żelaza oraz kwasu foliowego w organizmie.

Biofer

Biofer to preparat przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza. Zawiera dwie formy  żelaza organicznego: żelazo hemowe związane w cząsteczce hemoglobiny oraz żelazo niehemowe w postaci fumaranu żelaza.

Ellaone

Lek zawierający substancję czynną – uliprystal. Hamuje lub opóźnia owulację. Przyjęty nawet tuż przed owulacją, pozwala na opóźnienie pękania pęcherzyków.

Diamilla

Doustny środek antykoncepcyjny zawierający substancję czynną – dezogestrel. Należy do grupy progrestagenów III generacji o słabej aktywności androgenowej.

Azalia

Azalia należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych. Zawiera niewielkie ilości progestagenu,  zwanego dezogestrelem.

Asubtela

Asubtela to dwuskładnikowy hormonalny środek antykoncepcyjny do stosowania doustnego. Zawiera następujące hormony sterydowe: etynyloestradiol (estrogen) oraz drospirenon (progestagen).

Antilactin

Antilactin to preparat przeznaczony dla kobiet chcących zakończyć laktację oraz dla matek karmiących, mających problem z nadmierną ilością pokarmu. Głównym składnikiem preparatu jest szałwia lekarska.

Calperos

Wapń jest niezbędnym składnikiem protoplazmy komórkowej, regulującym przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, czynność mięśni, prawidłowy rozwój układu kostnego, procesy krzepnięcia krwi oraz przepuszczalność błon komórkowych naczyń.