Clatra

Opis leku:

Działanie leku

Clatra to selektywny lek przeciwuczuleniowy. Substancją aktywną jest bilastyna, która blokuje obwodowe receptory histaminowe odpowiedzialne za wystąpienie takich objawów uczulenia jak przekrwienie, pieczenie czy łzawienie oczu czy pokrzywka. Czytaj też: BILAXTEN.

Tabletki Clatra stosowane są w leczeniu pokrzywki oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek na tle uczuleniowym (zarówno sezonowych, jak całorocznych).
Clatra przeciwwskazana jest u osób uczulonych na substancję czynną – bilastynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych. Nie ustalono jeszcze bezpieczeństwa przy stosowaniu u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zaleca się unikać podawania bilastyny u osób z chorobami nerek w przypadku zażywania przez nie również erytromycyny, ketokonazolu, cyklosporyny, diltiazemu, rytonawiru.
Clatra wchodzi w interakcje z diltiazemem, ketokonazolem oraz erytromycyną. W przypadku łączenia bilastyny z diltiazemem obserwuje się wzrost jej stężenia we krwi. Podawanie łączne z ryfampicyną lub rytonawirem może spowodować spadek stężenia leku we krwi. Sok grejpfrutowy, a także pokarm, znacząco zmniejszają dostępność substancji czynnej leku – o około 30%.
W przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia stosuje się jedną tabletkę 20 mg jeden raz na dobę. Przyjmowanie leku przed posiłkiem lub po posiłku ma na celu zapewnienie optymalnego wchłaniania leku. Pokarm może zmniejszyć biodostępność leku o 30%.
Tabletki: 10 sztuk od 12zł. 20 sztuk od 30zł.
Clatra dostępna jest w opakowaniach zawierających 10 lub 30 tabletek. Każda z nich zawiera 20mg substancji czynnej – bilastyny.

Clatra a alkohol alkohol
Clatra u osób starszych(65 lat i więcej)
Clatra dla dzieci(do 18 lat)
Clatra w ciąży
Clatra a karmienie piersią
Clatra a prowadzenie pojazdów
Clatra refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Clatra uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 7 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (7 opinie pacjentów)7 Opinie o Clatra

 1. jim beam
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Z wódą nie mam żadnych objawów ubocznych. Na mnie nie działa to negatywnie. Browary też piję i jest ok. Co do soku grejfrutowego jak napisaliscie to nie testowałem ale skoro może być toksyczny to sobie podaruję. Jesli chodzi o jazdę autem nie stwierdziłem żadnych objawów uposledzenia tych zdolności. Generalnie lek jest chyba najlepszy jaki dotąd brałem, generalnie usuwa jak na razie 90% objawów jakie mnie męczyły podczas wiosny a to dużo. Cena trochę za wysoka. Nie występuje ból głowy jak przy innych lekach. Oczywiście na każdego działać może inaczej więc z tą wódką ostrożnie.

 2. Monika
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Działanie bardzo słabe jeśli chodzi o alergie. Świetnie działa na sen i apetyt. Przytyłam już 4 kg, spałam 2 dni, non stop jestem zmęczona. Odradzam stosowania tego leku. Jednak Telfast był dla mnie najlepszy.

 3. as
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Świetny. Nie usypia, nie powoduje przyrostu masy ciała, brak skutków ubocznych pod warunkiem, że nie mieszany z alkoholem (nawet z jednym piwem) – skutek jest taki, że po nawet tak małej ilości alkoholu lek przestaje działać i w dodatku nasila objawy nieżytu nosa !

 4. don vito corleone
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Niby działanie ok ale skutki uboczne paskudne. Mam zawroty głowy, szumy w uchu i uczucie łaknienia. Odradzam

 5. Druuugs
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Lek działa na mnie dobrze, żadnych skutków ubocznych no może po za minimalnie zwiększonym łaknieniem ale nie jestem tego pewien. Pomaga mi w walce z alergią w 95%.

 6. ania
  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

  Generalnie ustąpiło u mnie łzawienie i swędzenie oczu. I to już po 2-3 dniach. Jedyne co, to dalej borykam się z kichaniem i katarem. Dostałam avamys (spray do nosa) za 36 ZŁ!!(straszna cena, choć tabletki też kosztują ok.40zł …) mam nadzieje że ze sprayem będzie ok, choć zaczęłam stosować dzisiaj. Ani łaknienia ani senności u mnie nie ma, więc jak widać zależy od organizmu

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania