Suplementy diety

A-Z Zielona Kawa

Zawarty w suplemencie diety kwas chlorogenowy obniża wchłanianie węglowodanów w przewodzie pokarmowym, zmuszając organizm do wykorzystywania wcześniej nagromadzonych zapasów.

Karczoch APTEO

Częścią jadalną karczoch są tzw. serca, czyli główki kwiatostanu. Karczochy są lekkostrawne, poza cynaryną i inuliną zawierają również wiele cennych dla zdrowia witamin i minerałówm.in. magnez, potas i wapń.

Liść Senesu Herbapol

Liść senesu stosowany w przypadku krótkotrwałego leczenia zaparć. Zawarte w roślinie związki o właściwościach przeczyszczających pobudzają perystaltykę jelit i ograniczają wchłanianie wody wraz z elektrolitami w jelicie grubym.

Bromelaina Medica Herbs

Bromelaina jest enzymem trawiącym białka. Ekstrachowana z łodygi ananasa okazuje się być skuteczna w leczeniu wielu dolegliwości.

Jemioła Colfarm

Jemioła jest rośliną pasożytniczą występującą na wielu gatunkach drzew i krzewów. Niektóre jej części wykazują działanie toksyczne, dlatego przy przygotowywaniu różnego rodzaju wyciągów, czy naparów należy zachować dużą ostrożność.

Diabetic Gymnema Sylvestre

Gymnema sylvestris - gurmar stymuluje wydzielanie insuliny, a jednocześnie zmniejsza wchłanianie glukozy w jelicie, co skutkuje obniżeniem jej poziomu we krwi. Z tego też powodu jest zalecany dla osób chorujących na cukrzycę typu I i II.

Woda lecznicza Zuber(trawienie)

Wysoko zmineralizowana woda lecznicza Zuber zalecana do stosowania w kuracjach pitnych, w chorobach układu trawiennego, otyłości, cukrzycy i miażdżycy oraz na kaca. Lecznicza woda Zuber zawiera najwyższy współczynnik zmineralizowania spośród wód dostępnych na Polskim rynku.

Opdivo(niwolumab)

Niwolumab jest lekiem immunoterapeutycznym, którego działanie polega na odblokowaniu i reaktywacji układu immunologicznego, dzięki czemu jest on w stanie rozpoznawać komórki nowotworowe i efektywnie je niszczyć.

Bivanol(małże zielone nowozelandzkie)

Bivanol to suplement zawierający sproszkowane małże nowozelandzkie, których zawierają bogactwo składników pomocnych przy leczeniu stanów zapalnych stawów. W przeciwieństwie do niesteroidowych leków przeciwzapalnych suplement nie podrażnia przewodu pokarmowego.

Monolipid K Forte

Monolipid K Forte to suplement diety zawierający połączenie dwóch naturalnych substancji, których działanie polega na normalizacji poziomu lipidów we krwi. Monakolina K i polifenole BPF posiadają mechanizm działania podobny do statyn i są ich naturalnymi odpowiednikami.

Bajkalina 85% Pharmovit

Bajkalina z tarczycy bajkalskiej jest silnym antyoksydantem, wykazuje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Dodatek piperyny w suplemencie zwiększa biodostępność bajkaliny oraz wielu witamin i minerałów.

Szczeć Alter Medica(kapsułki)

Szczeć w medycynie ludowej stosowano na różnego rodzaju dolegliwości skórne. Wyciągi z korzenia stosowane są do niszczenia krętków boreliozy, w stanach zapalnych stawów, w celu wzmocnienia wątroby i in.

Keytruda(pembrolizumab)

Keytruda zawiera przeciwciało monoklonalne pembrolizumab, którego mechanizm działania polega na blokowaniu negatywnych receptorów anty-PD-1, a tym samym prowadząc tym samym do reaktywacji układu immunologicznego. Aktywowany układ immunologiczny sam rozpoznaje i zwalcza komórki nowotworowe.

Pokrzywa indyjska COLFARM

Suplement diety zawierający związek forskolinę, która działa na poziomie komórkowym, uruchamiając wiele procesów przebiegających w organizmie.

Bertram mielony 100g Posch

Bertram to jedna z głównych przypraw w kuchni św. Hildegardy z Bingen. Stanowi również jeden z podstawowych składników w medycynie sufickiej, wykorzystywany też w naturalnej medycynie ajurwedyjskiej.

APTEO Wiesiołek kapsułki

Suplement diety zawierający niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz wit. E. Składniki oleju z wiesiołka mogą wspomóc w łagodzeniu trądziku, neuropatii cukrzycowej, egzemy, osteoporozy, łuszczycy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i reumatoidalnego zapalenia stawów.

Flexolia

Suplement diety Flexolia to połączenie korzystnych właściwości leczniczych awokado, soi i manganu. Działanie tych trzech składników przyczynia się do ograniczenia degradacji składników chrząstki i efektywnego zmniejszenia wytwarzania substancji prozapalnych.

Nasiona łopianu Biolit

Suplement diety mający właściwości łagodzące w przeziębieniach, stanach zapalnych organizmu czy w problemach jelitowych. Nasiona łopianu zebrane są w koszyczkach, które jesienią często przyczepiają się do odzieży, włosów, sierści psa.

Avitale Witamina B12

Wit. B12 nie jest syntetyzowana w organizmie, jej jedynym źródłem są bakterie. Niedobór może prowadzić do niedokrwistości megaloblastycznej oraz zaburzeń funkcji układu nerwowego.