Xarelto

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – rywaroksaban, będący wybiórczym, bezpośrednim inhibitorem czynnika Xa. Wydłuża czas kaolinowo-kefalinowy (APTT), zmniejsza ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Działa przeciwzakrzepowo, przerywając wewnątrz- i zewnątrzpochodną kaskadę krzepnięcia krwi, hamując tworzenie trombiny i nie doprowadzając do powstania zakrzepu, nie wpływając przy tym na poziom trombocytów.

Zapobieganie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów po aloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Zapobieganie udarom i zatorowości obwodowej u pacjentów z migotaniem przedsionków, nie wynikającym z wady zastawkowej, z czynnikami ryzyka jak zastoinowa niewydolność serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wiek > 75 lat, przebyty udar.
Dawka 2,5 mg stosowana w profilaktyce epizodów zakrzepowych o podłożu miażdżycowym u pacjentów po ostrym zespole wieńcowym z wysokimi wartościami biomarkerów sercowych.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie zaleca się stosowania leku Xarelto u pacjentów: z zaburzeniami czynności wątroby związanymi z koagulopatią i istotnym klinicznie ryzykiem krwawienia, marskością wątroby stopnia B i C wg Child Pugh, czynnym lub przebytym owrzodzeniem w obrębie przewodu pokarmowego, po przebytym w ostatnim czasie urazie mózgu lub kręgosłupa, z nowotworem złośliwym z wysokim ryzykiem krwawienia, po przebytym ostatnio zabiegu chirurgicznym mózgu, kręgosłupa lub oka, po niedawnym krwotoku śródczaszkowym, z żylno-tętniczymi wadami rozwojowymi, tętniakiem naczyniowym, żylakami przełyku, chorych z klirensem kreatyniny < 15 ml/min, chorych z protezami zastawek, z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Nie zaleca się stosowania większych dawek leku u pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi zaburzeniami krzepnięcia, niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, retinopatią naczyniową, rozstrzeniem oskrzeli.
Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny 15 – 29 ml/min.
Leku nie należy stosować z: lekami przeciwgrzybiczymi (leki z grupy azoli), inhibitorami HIV-proteazy (np. rytonawir).
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania z: niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwzakrzepowymi, ryfampicyną, fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, zielem dziurawca.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zwykle zalecana dawka wynosi: 2,5 dwa razy na dobę / 10 mg raz na dobę / 20 mg raz na dobę (dobowa dawka maksymalna). Dawkowanie zależne jest od schorzenia podstawowego oraz stanu klinicznego pacjenta. Lek przyjmowany doustnie, niezależnie od posiłku.
Xarelto 15 mg x 28 tabl – ok. 370 zł.
Xarelto 20 mg x 28 tabl. – ok. 375 zł.
Inne dawki i opakowania są refundowane.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg / 10 mg / 15 mg / 20 mg rywaroksabanu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xarelto a alkohol

Xarelto u osób starszych(65 lat i więcej)
Xarelto dla dzieci(do 18 lat)
Xarelto w ciąży
Xarelto a karmienie piersią
Xarelto a prowadzenie pojazdów
Xarelto refundacja

Xarelto cena i opakowania

Xarelto Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xarelto uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 15 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (15 opinie pacjentów)74 komentarze Xarelto

  1. frodo

    lek gowna wart cena z kosmosu poza tym wyniszcza organizm

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
    • Meg

      frodo właśnie mam takie odczucia jak piszesz. Zaczęły mi spadać płytki krwi, mój organizm mówi nie. Próbowałam rozmawiać z lekarzami o odstawieniu, mam 51 lat za sobą dwa migotania, ale oni swoje.Xarelto ma mnie chronić przed udarem ale mogę dostać wylew? Ktoś tam z komentujących pisze, że lek jest super bo nie trzeba pilnować diety a ja doczytałam, że właśnie trzeba uważać na ilość i rodzaje warzyw, zioła bo rozrzedzają krew.Biorę to g….już 10 miesięcy i w moim odczuciu niszczy mnie to, chciałabym coś robić w naturalny sposób.Dodam, że oprócz tych migotań nie mam innych objawów, wyniki dobre.Za to mam mega nadwagę(!!!!!) i może tu leży problem. Biorę się za to ale bez ziół, warzyw się nie da.Muszę podjąć decyzję sama o odstawieniu,a nie wiem czy lepiej zmniejszac dawki, czy od razu, na wsparcie lekarzy nie mam co liczyć.

      Odpowiedz
      • edward

        Nie wiem skąd macie takie informacje o tym leku ja go biorę od trzech lat i jestem zadowolony kupuję bez refundacji za 80 zł.opakowanie 28 tabletek.Taka cena jest w aptece w biłgoraju woj.lubelskie.Nie wiem skąd takie ceny macie..lek jest dobry i się sprawdza przynajmniej w moim przypadku.Jedynie miałem problem z usunięciem zęba bo dentystka jak się dowiedziała że biorę xarelto to mnie odesłała na szpital.

        Odpowiedz
          • csro15

            Legnica apteka DOZ i cała siec Aptek DOZ . Xarelto na zyły jest refundowane teraz 56 eta za 14 tabletek

      • ella

        Zamien lek na warfin tańszy a to samo Tylko trzeba pilnować diety i sprawdzać często
        wyniki krwi INR

        Odpowiedz
    • csro15

      Jasne jakby był za 5 zł to byś chwaliła durna a jak trzeba dac 100 n miesiac to juz dramat /. Nie chcesz nie bierz umieraj mlodo

      Cena
      Skuteczność
      Czas działania
      Odpowiedz
  2. -dj

    znajoma w wieku 85 lat dostala udar mozgu.
    Lekarka neurolog zapisuje kobiecie lek XARELTO przez 2 lata 1 x dziennie 20 mg, cena byla 300 zl na 1 mca
    po 2 latach zazywania pacjentak w wieku 90 lat dostala krwotok z odbytu i lekarz zmniejszyl jej dawke 10 mg co 2gi dzien. Nadal bardzo drogi bez refundacji ma ten lek zapisywany!!!!
    Pacjenta ma 1.100 zl emerytury jest sama. Wydawanie 300 zl mcznie na sam 1 lek to nieetyczne ze strony lekarki neurologa.Sama p.doktor pracuje w szpitalu i ma ok.20 tys zl mcznie czy nie rozumie, ze ta pani emerytka je syche bulki, po zaplaceniu leku i oplat mieszkania nie stac ja na nic dosslownie. To skandal. Dlaczego nie mozna refunfowany Acenocumarol 4 mg w odpow.dawkach sprobowac????Pielegniarka moze 1 raz w mcy zrobic INR!

    Ten lek nie jest dla ludzi starszych na marnych emeryturach. Ten lek jest dla posow, senatorow VIPow i lekarzy, bo ich ten lek stac na wykupienia 300 zl. mcznie!!!!Jak mozna zapisywac najbiedniejszym pacjentom ten lek?????Moze sa jakies punkty z firmy na szkolenie za granica na koszt wytworcy? Kiedys tak bywalo!

    Odpowiedz
      • cool

        Tylko po operacji stawu biodrowego. Podobnie jak inne z tej grupy. Nie widzę możliwości refundacji leków w leczeniu długoterminowym. Refundacja lub senior działa na krótką. Operacja biodra kolana itp. Mija kilka tygodni i leki są zbędne. Dla osób starszych chorych przewlekle te leki są na 100% co mnie martw , bo co innego słyszę od broszki a czego innego doświadczam stojąc z recepta w aptece

        Odpowiedz
        • csro15

          Zakrzepica zylna ma pełna refyndacje wiem bo sam kupuje 126 zł na miesiac za 20mg

          Odpowiedz
      • Tomek

        Bez refundacji 28tab. 20mg kosztuje 110zł. Szukajcie w Ziko. Z refundacją jest drożej, dziwne ale prawdziwe. Sam zażywam.

        Odpowiedz
        • Mercedes

          Żeby nie podrabiac leku. A poza tym lek jest skuteczny wiem po sobie. Teraz jest refundowany

          Cena
          Skuteczność
          Czas działania
          Odpowiedz
          • Ewa

            Tylko w wybranych schorzeniach jak migotanie przedsionków i kilku innych jest refundacja dla emerytów.
            To kpina z osób starszych tych
            Najbiedniejszych. Mała kasta emerytów może sie leczyć. Lek wywozony jest z kraju i to ogranicza jego działalność i widuje ceny

          • Dorota

            Xarelto nie jest refundowany. Kosztuje 150 zł. Mój ojciec 86 lat, bierze go na migotanie przedsionków. Nie wiem czy dobry.. Mam obawy bo coraz częściej na skórze widoczne są wylewy podskórne, które pękają, a potem sączy się krew, trudna do zahamowania. Ciekawe w takim razie jest, co dzieje się wewnątrz organizmu. Musimy pójść do lekarza, bo objawy są niepokojące.
            Dodam, że Xarelto jest za 0 zł dla chorych seniorów z zakrzepicą żył głębokich i tylko w tym przypadku. W pozostałych 100% odpłatności.

      • Ryza

        139,90 kosztuje bez refundacji i nie jest refundowany. Refundacja dotyczy tylko w jakimś szczególnym przypadku przy krótkim okresie stosowania

        Odpowiedz
        • Przemysław

          Mam 35 lat i brałem xarelto przez ponad 12 miesięcy i miałem refundacje. Przy zakrzepicy zyl glebokich lek jest refundowane. Miesięcznie płaciłem niecałe 100 zl ale to było 5 lat temu.

          Odpowiedz
    • lekarz neurolog

      Neurolodzy w szpitalu zarabiaja na umowe o prace ok 3 – 4 tysiecy zlotych nikt nie zarabia20 tysiecy glupolu, a lek przedluza pacjentce zycie nie ma lepszych odpowiednikow

      Odpowiedz
      • Mama

        To zobaczcie program z 19.04 na Planet+ o 15:40. To lipa, że lek jest fantastyczny. Firma go produkująca zafałszowała wyniki badań a 4000 pacjentów to znaczy ich rodzin dostało w USA odszkodowania, bo pacjent zmarł na krwotok, którego nie da się zatrzymać. Nie ma na niego antidotum. Daje do myślenia? Zszokowana jestem, nawet prezes Europejskiej Agencji Leków w programie nie widzi problemu, że badania kliniczne nie do końca są prawdziwe. Poszukajcie informacji, ja odstawiam natychmiast i wracam do Polokardu nie dam się tak łatwo zabić. M

        Odpowiedz
        • Tata

          Droga mamo. Piszesz brednie i głupoty. Lek ten uratował mi życie.Produkowany jest przez sprawdzoną firmę amerykańską Bayer.

          Odpowiedz
    • ewa

      Lek jest super, pacjenci nie muszą badać INR co jest uciążliwe. Lek jest drogi, ale nie 300 zł (nie wiem skąd taka cena). Kupuję xsarelto za 120 – 140 zł za 28 tabletek.

      Odpowiedz
      • Aneta

        Jak?? Może Pani zdradzić?Bo ja płacę z refundacją 300zl za 28 tabletek nie wspominając że na zamkwienie

        Odpowiedz
        • witek

          Ja kupuję Xarelto 15 mg w opakowaniach po 28 tabletek bez refundacji za 130-145 zł w zależności od apteki (Warszawa). Cena jest tak skalkulowana, że opakowania objęte refundacją w rezultacie wychodzą drożej niż bez refundacji.

          Odpowiedz
          • Rajska

            Tak to prawda lek kosztuje150zl.maż go zażywa i na razie czuje się dobrze mój mąż ma 61lat

        • emeryt

          Ja biorę ten lek od trzech lat i jestem zadowolony a płacę za niego dokładnie 80 zł za opakowanie bez refundacji…

          Odpowiedz
    • Józef

      Nieetyczne są działania Rządu i w tym “ministerstwa zdrowia” – obiecywali raj na ziemi, a leki darmowe dali tylko te, co kosztują około 5,00 PLN.
      Reszty nie napiszę – jestem osobnikiem niewierzącym, a ci którzy mienią się wierzącymi i religijnymi w “nierządzie”, to zwykłe szmaty – chociaż nazwanie ich szmatami jest afrontem dla szmat.

      Odpowiedz
    • renka

      lekarz nie pyta czy pacjeta stać na drogi lek -często prywatnie i płaci się 100% z gabinetu prywatnego -ludzie leczą się u prywatnych lekarzy bo widzimy co dzieje się w służbie zdrowia {do specjalistów} -lekarze z prywatnych gabinetów -stają się bbbbbbardzo bogaci i taki nie zrozumie skromnego emeryta.Wizyta prywatnie 150 zł -200zł-recepta na 100%.Ten proceder to oszustwo .W Niemczech jeśli lekarz przyjmuje na kasę chorych -nie wolno mu prywatnie przyjmować-lub odwrotnie.

      Odpowiedz
  3. -dj

    za drogi dla pcjentow w Polsce, gdzie mamy emerytury 1.100 zl najwiecej i takim zapisuja lekarze ten lek. Chodzi o XARELTO 20 mg, 10 mg – jest bez refundacji od kilku lat.
    Dla kogo jest ten lek w Polsce???????
    Po 20 mg pacjental starsza dostala krwawienia z odbtu, nadal ma XARELTO 10 mg co 2go dzien i znow suma 300 zl mcznie, bez refundacji.

    Odpowiedz
  4. -prawda

    Xarelto za duzo dzialan ubocznych, niszcy nerli, watrobe kosztuje 300 zl na 1 mc.
    Za drogi na polski rynek!!!!

    Odpowiedz
    • Mercedes

      Żadnych ubocznych. Biorę kilka lat. Przy nim nie potrzeba robić często badań na krzepliwosc.

      Odpowiedz
      • kirk

        Proszę nie pisać bzdur. Lista skutków ubocznych jest tak długa, że warto się z nią zapoznać wchodząc na strony medyczne z inf. o leku. Część tych informacji jest zawarta także na ulotce załączonej do leku. Lek ten w USA jest na liście najbardziej niebezpiecznych a stosowanych leków. Lista pozwów sądowych przeciwko producentowi coraz dłuższa.

        Odpowiedz
        • Mama

          Masz racje zobacz mój wpis. Zależność osób opiniujących lub dopuszczających leki do obrotu z koncernami farmaceutycznymi jest niepokojąca. Nie ważny jest pacjent tylko zysk, co w przypadku tego leku ma odzwierciedlenie. I nie ma antidotum na liczne krwotoki i zgony tych osób. Skandal w USA. Ale lek według lekarzy jest super jak statyny, które po 5 latach brania wywołują raka. Czego nawet ulotka nie dementuje a lekarze nie czytają ze zrozumieniem. M

          Odpowiedz
          • janusz

            Głupoty piszesz o statynach , że powodują raka po 5 latach biorę Atoris od 19 lat i czuję się znakomicie Pozdrawiam 🙂

        • Twoja.

          Kirk, piszesz brednie. Mieszkam w USA od 40 lat i biorę xalerto 20 od 3 lat. Nigdy też nie słyszałem o żadnych sprawach sądowych lub że lek ten jest najbardziej niebezpieczny. Nie pieprz bredni.

          Odpowiedz
          • Basia

            Oczywiscie ze jest niebezpieczny i w USA gdzie mieszkam adwokaci juz reklamują sie w TV , by zgłaszać przypadki wylewów krwi do mózgu jesli ktos przyjmował xalerto ! Gdzie pan mieszka w USA? A moze nie ma pan telewizora ? Wystarczy linki poczytać ….

        • Corka

          Z tego co wiem od koleżanki to w Francji też jest na czarnej liście lub nawet wycofany z powodu zbyt dużej ilości zgonów. Lekarze przepisują bo mają z tego kasę, firma musi jakoś zarobić na te pozwy!!!

          Odpowiedz
      • Jola

        Nie wiem jak to działa na Mecenas ale moja teściowa bierze to g…o i stale ląduje w szpitalu z powodu krwotoków a to z płuc(kaszląc pluje krwią)a to z odbytu nie mówiąc o podskórnych tzw siniakach,zawsze była dość tęga ale teraz jest poprostu gruba i czuje się coraz gorzej a lekarze i tak odstawią lek na chwilę a po unormowaniu sytuacji apiąć xarento jakby nie można było go zmienić?!Lekarze czerpią duże profity pisząc leki bo pozawierali umowy z koncernami i dlatego ten cały bałagan z ceną i zapisywaniem go pacjętom zamiast chociażby ,,Polocartu” który jest tańszy i napewno nie tak szkodliwy.

        Odpowiedz
    • Ryszard 500

      Nieprawda, że lek ten jest taki taki drogi ,mieszkam w Kruszwicy i to prawda, że lek ten nie jest refundowany przy migotaniu przedsionków, czy wstawieniu rozrusznika i kosztuje w zalezności od apteki ok. 140 zl na miesiac (28 tabletek) trudno go dostać, bo faktycznie jest wywożony za granice dlatego go u nas brakuje i tak drożeje. Poza tym jest b. dobry ja go biorę 3 rok i nie badam INR wogóle po 3 latach stosowania (mam też nowotwór jelita grubego) dopiero teraz zdarza sie mi krwawienie z nosa ale jestem pod opieką wspaniałego drMarcina Wysockiego i jakoś sie telepie. Nie bójcie się xarelta

      Odpowiedz
  5. gbw@vp.pl

    W Aptece MAX cena 28 szt. XARELTO 20 wynosi 99,90. Po dwóch latach zażywania, poziom czerwonych krwinek jest poniżej normy. Pacjent jest osłabiony, szybko się męczy, odczuwa bóle kończyn górnych oraz bóle i obrzęk kończyn dolnych. Skrzeplin nie ma.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  6. Taida

    Jedyną zaletą leku jest to że nie trzeba badać inr ale jest niebezpieczny dla starszych ludzi

    Odpowiedz
  7. nina

    20mg 28 szt zapłaciłam 99,99 100 % odpłatności a za14 szt z dopłatą chcą 47 zł lub pełno-płatnie 150zł nie wiem
    czemu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  8. Monika

    Ja biorę lek xarelto od dwóch lat i często mam krwiomocz boje się że nerki mi po tym leku siadly w piątek idę do lekarza może zleci mi badanie USG nerek. Czy ktoś też to ma

    Odpowiedz
  9. JERZY

    jerzy tez dostalem ten lek , mam niska rente 8oo zl brutto a lek bede musial zazywac do konca zycia. pytanie jak dlugo ono potrwa . Z tego co czytalem to wiecej zlego niz dobrego z tego leku .Ja biore lek od niedawna ,a juz pojawilo sie krwawienie z dziasel , swedzenie skury umiejscowione w jednym miejscu,ogulnie czuje ze jestem slobszy niz przed braniem leku .Mam zawroty glowy ,co jeszcze sie pojawi az strach pomyslec. ciekawe kto ma interes w przepisywaniu tego leku ,bo pacjenci chyba watpliwe !?

    Odpowiedz
    • Tomek

      Ja od 2 dni mam jawną krew w kale, pobolewa mnie dolna część brzucha i głowa. Biorę od 5m-cy 20mg/dziennie na idiopatyczną zakrzepice, jestem w trakcie diagnostyki. Miałem już zawroty głowy, uczulenie, pokrzywkę, bóle brzucha, ból kolana, mdłości i inne. Jak krwawienie nie przejdzie do 3 dni to uderzam do lekarza.
      Dla tych co muszą to brać polecam Aptekę Ziko. Za 28tab. 20mg płacę 110zł bez refundacji, z refundacją 145zł i nie jest to pomyłka, dziwne ale prawdziwe. Opakowanie 14tab. wychodzi bardzo nieekonomicznie.

      Odpowiedz
  10. Adam

    Adam.Biorę xarelto w dawce dobowej 20mg.od dziewięciu miesięcy.Stosuje ten lek ze względu na pojawiające się epizody bigemini,oraz trygeminii komorowej.Lek stosowany jest na rozrzedzenie krwi,lecz w moim przypadku jest mało skuteczny.Robiłem badanie INR dwa razy i pierwszym razem wskażnik wynosił o.95,a po dwóch miesiącach 0.99 Wcześniej jak zażywałem acenokumarol kardiolog ustalał dawkę,żeby wskażnik wynosił między 2do3.Ciekawi mnie fakt,że producent nie zaleca robić badania gęstości krwi.Najwyższy czas sprawdzać działanie leku,którego cena jest moim zdaniem zbyt wygórowana.

    Odpowiedz
    • rzeszutkoewa@gmail.com

      Ewa biorę xarelto już 2 lata ostatnie badania wykazały że spadły mi płytki do poziomu 75 nie wiem co robić lekarz rodzinny też nie wie.

      Odpowiedz
  11. Gosia

    Wylew po roku STOSOWANIA I obecnie Stan agonalny.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  12. Emeryt

    Czy ten lek nie ma żadnych zamienników? Dlaczego jest taki drogi i czy mając tyle działań ubocznych powinien być stosowany?

    Odpowiedz
  13. Maria

    Mąż po nim osłabł jeszcze bardziej, jakby postarzał się o 10-15 lat, na skórze-głównie rękach i posladkach pojawiła się swędząca wysypka i doznał olbrzymiego obrzęku nóg od kolan w dół.
    Ma niewydolnosc serca i od 10 lat zdiagnozowaną cukrzycę, ale cos takiego widzielismy pierwszy raz. Stosował do krótko- ok 12 dni

    Odpowiedz
  14. Anja

    U babci wystąpiło swędzenie skóry z oznaką majaków, że powodują je robaki przypominające piasek. Babcia strasznie się skubie, aż do krwi. Zapytaliśmy lekarza czy może to być spowodowane tym lekiem odpowiedział, że w przypadku osób starszych jest to możliwe, zna przypadek osoby która zaczęła widzieć na żółto.

    Odpowiedz
  15. An

    Mąż ma migotanie przedsionków i 81 lat i szereg innych chorób między innymi pogoda i astmę przyjmuje sterydy w tabletkach i sterydy wziewne bierze leki nad nadciśnienie i zmniejszające puls.Kardiolog przepisał xarelto 15mg jakiś czas temu a mąż go nie bierze gdyż boi się działań ubocznych a szczególnie krwawień!!!! Jest świadomy czym grozi nie branie tego leku mówi że jest między dżuma a cholera!!!! Albo wylew albo udar!!!! Bardzo się denerwuje ale się z nim zgadzam proszę poradzicie co robić? Czy ryzyko masywnego krwawienia wewnątrz organizmu jest duże!!!!!

    Odpowiedz
  16. Kasia.

    W 2012 roku przeszłam zawał a w roku 2013 miałam wszczepiony stymulator czułam się dobrze zażywałam polo card i było dobrze po badaniu w grudniu 2016 roku stymulatora lekarz stwierdził ze dwa razy miałam migotanie przedsionków i kazał odstawić polo card i przepisał mi xarelto 15 po tym zaczęłam się złe czuć i dostałam anemii a teraz w marcu wylądowałam w szpitalu z wynikiem 6,9 hemoglobiny. Nie mogłam chodzić dostawałam duszności i było coraz gorzej. Teraz ten lek mam odstawiony bo przyjmuję zastrzyki heparyny bo czeka mnie zabieg chirurgiczny ale leku tego nie będę już brać ponieważ on mi nie pomaga tylko szkodzi jest drogi trudno dostępny.

    Odpowiedz
  17. Anita

    Witam. Mam do sprzedania 2 opakowania Xarelto 20mg po 14 tabletek ważne do 04.2020r. Sprzedam taniej niż w aptece. Warszawa 503978501

    Odpowiedz
  18. elakorzeluch@interiapl

    Jestem po udarze plucnym i zakrzepicy zyl glebokich.Xarelto 20 mg zazywam od roku czasu.czuje sie dobrze mimo i iz mzazywam leki na inne dolegliwosci jak nadcisnienie cukrzyca typ.2. tez jestem na emeryturze i uwazam ze lek jest b, drogi mimio iz manm znizke nfz do za 28 szt place 144 zl ito starcza mi tylko na 28 dni.Jezeli chodzi o dzialania uboczne leku na razie a zazywam od roku nic zlego nie zauwazylam.

    Odpowiedz
  19. ZYZIO

    Lek we Francji został wycofany !!!!!!!! z powodu licznych szkodliwych skutków ubocznych. Jednym z nich jest upośledzanie funkcji wątroby.

    Odpowiedz
    • Ryszard 500

      Lek bardzo dobry mam rozrusznik i raka jelita grubego lek biore od 3 lat i dopiero teraz czasami mam krwawienie z nosa Co wy wypisujeci ja brałem chemie i ten lek przez 3lata i niczego takiego nie odczuwałem a ma 72 lata i jeszcz inne choroby o których nie chce pisać nie musze robic wyników Inr i lek ten jest nierefundowany przy migotaniu i wszczepionym rozruszniku i koszryje 28 tabletek ok. 140zł u nas w kruszwicy i innych miastach tez a drozeje bo jest wywozony za granice za grubą kasę Lek jest naprawdę dobry polecam a jezeli coś się dzieje to czuwa nademną wspaniały lekarz dr. Marcin Wysocki , który ten lek mi zapisał 3 lata temu ,no i kochani niestety każdy lek ma działania uboczne

      Odpowiedz
      • Bożena

        u mnie on kosztuje 140 zl bralam go przez kilka miesiecy i z powrotem wrociłam do acenocumarolu ponieważ robiły mi sie straszne krwiaki na jezyku i w calej buzi wiec nikt mi nie powie ,ze jest taki dobry

        Odpowiedz
        • renia

          Zgadzam się z panią Bożenko, mój tato już chyba 6 rok bierze to g…. , na początku dostał Pradaksę ale że miał krwawienia z płuc to zamienili mu go na xarelto 20 później na 15, dwa lata był luz a od 2 tygodni ćwiczymy krwotoki z nosa, zaznaczę ze tak się zaczynało zanim dostał z płuc 3 poważne krwotoki, w szpitalu wmawiali mi ze to z zatok, za 3 razem zagroziłam lekarzom że pójdę do prokuratury jak go nie zbadają chociażby skąd są krwotoki, no awantura była okropna na korytarzu szpitala ja przeciw 3 konowałom , opłacało się przynajmniej zbadali tatkę

          Odpowiedz
  20. Ryszard

    przeczytajcie artykul PRADAXa zabija, Xalerto drogi ale czy az tak dobry nie powiedzialbym, bralem 15, zadna rewelacja, teraz biore AKARD 150 i Protazek, po tym czuje sie znacznie lepiej

    Odpowiedz
  21. Krakus

    OSTRZEGAM. Mój tata po 6 miesiącach stosowania Xarelto zmarł na ostra polekowa białaczkę s, pikowa. Tak wykazała sekcja. Drastycznie spadają po nim płytki krwi

    Odpowiedz
  22. Klient

    Brednie mój tata ma zakrzepicę żył i odpłatność wynosi 100% a tata ma 84lata i to co bajana o lekach dla seniorów za darmo to se mogą w TVP opowiadać bo w aptece nie ma refundacji i u lekarza również.

    Odpowiedz
  23. Paweł

    Paskudny lek – ogólne osłabienie, otępienie, bóle głowy, kołatanie serca, duszności – jak ręką odjął wszystko zniknęło po zamianie na apiksaban (Eliquis). Nie polecam Xarelto. Kosztowało mnie nie tylko ok. 600 zł, ale i najgorsze 3 miesiące mojego życia.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  24. Magik

    Wykańcza starsze osoby… 30 tabletek i krwotok wewnętrzny z jelita.. 90 letni (mój dziadek) ledwo odratowany… lek w Niemczech wycofany już dawno.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania