Xarelto

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – rywaroksaban, będący wybiórczym, bezpośrednim inhibitorem czynnika Xa. Wydłuża czas kaolinowo-kefalinowy (APTT), zmniejsza ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Działa przeciwzakrzepowo, przerywając wewnątrz- i zewnątrzpochodną kaskadę krzepnięcia krwi, hamując tworzenie trombiny i nie doprowadzając do powstania zakrzepu, nie wpływając przy tym na poziom trombocytów.

Zapobieganie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej u pacjentów po aloplastyce stawu biodrowego lub kolanowego. Zapobieganie udarom i zatorowości obwodowej u pacjentów z migotaniem przedsionków, nie wynikającym z wady zastawkowej, z czynnikami ryzyka jak zastoinowa niewydolność serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, wiek > 75 lat, przebyty udar.
Dawka 2,5 mg stosowana w profilaktyce epizodów zakrzepowych o podłożu miażdżycowym u pacjentów po ostrym zespole wieńcowym z wysokimi wartościami biomarkerów sercowych.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie zaleca się stosowania leku Xarelto u pacjentów: z zaburzeniami czynności wątroby związanymi z koagulopatią i istotnym klinicznie ryzykiem krwawienia, marskością wątroby stopnia B i C wg Child Pugh, czynnym lub przebytym owrzodzeniem w obrębie przewodu pokarmowego, po przebytym w ostatnim czasie urazie mózgu lub kręgosłupa, z nowotworem złośliwym z wysokim ryzykiem krwawienia, po przebytym ostatnio zabiegu chirurgicznym mózgu, kręgosłupa lub oka, po niedawnym krwotoku śródczaszkowym, z żylno-tętniczymi wadami rozwojowymi, tętniakiem naczyniowym, żylakami przełyku, chorych z klirensem kreatyniny < 15 ml/min, chorych z protezami zastawek, z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Nie zaleca się stosowania większych dawek leku u pacjentów z wrodzonymi lub nabytymi zaburzeniami krzepnięcia, niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym, retinopatią naczyniową, rozstrzeniem oskrzeli.
Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny 15 – 29 ml/min.
Leku nie należy stosować z: lekami przeciwgrzybiczymi (leki z grupy azoli), inhibitorami HIV-proteazy (np. rytonawir).
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku jednoczesnego stosowania z: niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwzakrzepowymi, ryfampicyną, fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, zielem dziurawca.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zwykle zalecana dawka wynosi: 2,5 dwa razy na dobę / 10 mg raz na dobę / 20 mg raz na dobę (dobowa dawka maksymalna). Dawkowanie zależne jest od schorzenia podstawowego oraz stanu klinicznego pacjenta. Lek przyjmowany doustnie, niezależnie od posiłku.
Xarelto 15 mg x 28 tabl – ok. 370 zł.
Xarelto 20 mg x 28 tabl. – ok. 375 zł.
Inne dawki i opakowania są refundowane.
1 tabletka powlekana zawiera 2,5 mg / 10 mg / 15 mg / 20 mg rywaroksabanu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Xarelto a alkohol

Xarelto u osób starszych(65 lat i więcej)
Xarelto dla dzieci(do 18 lat)
Xarelto w ciąży
Xarelto a karmienie piersią
Xarelto a prowadzenie pojazdów
Xarelto refundacja

Xarelto cena i opakowania

Xarelto Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Xarelto uzyskał ocenę 2.1 z 5 na podstawie 19 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.1/5 (19 opinie pacjentów)108 komentarzy Xarelto

 1. Córka bis

  Ten lek to oszustwo.Lekarze z POZ po przekroczeniu przez Tatę INR (Warfin)skierowali go na Cito do Szpitala na oddział wewnętrzny..niby na chwilę..Tam zmienili mu lek na Xarelto 15..Wmowili,ze to mu”unormuje”…Niepotrzebnie się zgodzilismy..Mial 93 lata,ale byl bardzo”na chodzie”…Zaczal miec po 2 miesiacach krwawienia z nosa…lekarka bagatelizowala..nagle bardzo sie postarzal,mial dusznosci..Planowalismy juz definitywnie zmienic lek Niestety nie zdążyłam.Tato ZMARL..

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Córka bis

   Chcę Wam tylko powiedzieć,nie bierzcie tego leku-jesli Wam zycie miłe..Lekarze wmawiają też,ze nie mozna przerwac stosowania…To chciwa mafia..nic ich nie interesuje,bo mają zyski od firm za przepisywanie..Prowadzą tez badania..Lek powoduje oprocz krwotoków-takze zatory.Tak.Jest to mozliwe.Wylewy mogą byc w srodku organizmu….
   Sprawa jest w Prokuraturze,ktora podjęla się jej.Życia to niestety nie wroci.Smierć jest nieodwracalna.Takie są konsekwencje wiary w to,ze nam się jednak uda.
   A Warfin byl taki dobry…i tani

   Odpowiedz
 2. JURAS

  Kochani zacząłem brać xaleto 20 z powodu migotania przedsionków . Aktualnie mija 5 miesiąc stosowania leku specjalnie nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych, wręcz przeciwnie poczułem pewien spokój psychiczny ,że jestem chroniony . Międzyczasie przyszedłem ablację zobaczymy co mi powie lekarz w czasie wizyty kontrolnej która mam na jesień. Nadmieniam ,że mam wszczepiony stymulator serca który bardzo poprawił komfort życia /blok przedsionkowo komorowy II i III stopnia/, na stymulatorze wyjdzie czy miałem epizody migotania czy nie po zabiegu. Kochani też bardzo ostrożnie podchodzę do leków mi przepisywanych ale wiszcie mi lekarze wiedzą co robią nie leczcie się na internecie i nie wyciągajcie pochpnych wniosków na temat leczenia skutków leków , zwłaszcza ,że negatywne opinie piszą osoby które mają nie dobre doświadczenia, osoby z kolei które mają dobre doświadczenia o problemie zapomnieli i z reguły nic nie piszą. To jest oczywiście moja zdanie .Poxdrawiam wszystki1ch i życzę zdrówka

  Odpowiedz
 3. Jasio

  A co to kiełasa że ugrziesz i wiesz czy smakuje Ci czy nie.
  Ogarnij się, a jeżeli chcesz się dowiedzieć który produkt lepszy to sobie kup na „próbę” każdego po 1op. i „próbuj”
  To nie jest witamina C i nikt nie zażywa go bo mu się k…. nudzi.
  Od 6 lat zażywam 20 i nie narzekam.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Aga

  Czy komuś z Państwa zdarzyło się wziąć omyłkowo podwojną dawkę Xarelto? A jesli tak czy coś powaznego się działo?

  Odpowiedz
 5. Nina

  Witam, właśnie znalazłam ten lek w aptece w Niemczech, kosztuje 320,80 Euro 98 sztuk. Moja mama -90 lat-bierze ,bo ma zatkaną tętnice udową i miała stopę cukrzycową. Sytuacja się krążeniowo poprawiła , ale skutki uboczne w postaci wybroczyn podskórnych i swędzenia skóry się nasiliły. Po przeczytaniu części opinii mogę stwierdzić ,że wszystko zależy od organizmu i dodatkowych chorób. Moim zdaniem trzeba samemu testować działanie leku, czego jestem przykładem ,ale nie Xarelto tylko nasercowych. Osób o małej wiedzy medycznej nie namawiam, ale próbowanie i testowanie leku przepisanego przez lekarza jest naturalną rzeczą, Pozdrawiam Nina

  Odpowiedz
 6. Xarelto

  Cena wysoka. Skutki uboczne u mnie bóle w klatce piersiowej
  Nie polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. JURAS

  Dalej czytając powyższe opinie nic z nich nie wynika jedni mówią, że lek jest dobry inni , że nie jedni że tani inni że nie . Ja w dalszym ciągu nie wiem czy lek mi zaszkodzi czy nie, tak być nie powinno. Lek ma głównie leczyć a nie szkodzić co z tego że może mnie uchronić przed udarem jak spowoduje u mnie inna śmiertelną chorobę. To nie jest w takim razie lek a trucizna. Coś należałoby z tym zrobić.Może nie pisać tych wszystkich działań ubocznych w ulotkach leków , które tylko dodatkowo dołują i tak przestraszonych chorych, albo zaostrzyć kryteria dopuszczania leków do obrotu. W myśl zasady lek ma leczyć jak sama nazwaa wskazuje a nie szkodzć i to jeszcze za ogromne pieniądze

  Odpowiedz
 8. Kamil

  Xarelto rozpoczęło moje okropne męki – zaczerwienienie skóry, duszności, bardzo przyspieszone tętno, bóle za mostkiem, złe zamopoczucie, zaburzenia świadomości… straszne! Problemy ustąpiły po zamianie tego okropnego leku na Eliquis, niestety droższy.

  Odpowiedz
  • Marta

   Kamil jeśli jeszcze widzisz moja odpowiedź to proszę o kontakt na marta.maryniak24@gmail.com. Będę bardzo wdzięczna. Też mam chyba podobne objawy przyjmując ten lek i chciałabym się dowiedzieć wiecej

   Odpowiedz
 9. teresafisher@op.pl

  Biorę xarelto od 4 lat po zatorowości płucnej – żadnych działań ubocznych u siebie nie zauważyłam. nie muszę -kontrolować INR itd . Proszę spojrzeć na ulotki innych leków ???????? , czy tam nie występują działania uboczne ?

  Odpowiedz
 10. Aga

  Mam 40lat.Biore Xarelto ponad rok na zdiagnozowana zatororowosc plucną. W pierwszym okresie przyjmowania leku zdarzyło mi sie miec kilka razy niwielkie krwawienia z odbytu. Jestem prawie pewna ze od leku. Podczas miesiaczki na 2-3 dni przerywam branie bo mialam bardzo obfite krwawienia. Po za tym nie dostrzeglam zadnych innych problemów. Natomiast ostatnio robilam dwukrotnie badania krwi i wyszla mi delikatna anemia choc zawsze mialam wysoką hemoglobine i zastanawiam sie czy Xarelto nie ma na to wplywu.
  Moja nieżyjąca juz mama brala kilka lat ten lek na migotanie przedsionków i niby tez nic sie nie dzialo. Podobnie moja ciocia bierze Xarelto niecaly rok a jest w podeszłym wieku 84lata i poki co jest ok.
  Niewiem co myśleć o Xarelto ale pewnie skutki uboczne zależą od danego organizmu.

  Odpowiedz
 11. Juras

  Z tych Waszych komentarzy nic nie wynika, sa beznadziejne. Zadna pomoc dla pacjenta chorego tylko mowicie kasa, kasa itd. Lek jest dobry albo zly to mnie interesuje a nie to ile tylko kosztuje a Wy tylko na tym sie skupiacie, Jerzy

  Odpowiedz
 12. Ryszard

  Moja żona bierze ten lek od 2 miesięcy i właśnie dostała krwawienia z nerek.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. Magik

  Wykańcza starsze osoby… 30 tabletek i krwotok wewnętrzny z jelita.. 90 letni (mój dziadek) ledwo odratowany… lek w Niemczech wycofany już dawno.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. Paweł

  Paskudny lek – ogólne osłabienie, otępienie, bóle głowy, kołatanie serca, duszności – jak ręką odjął wszystko zniknęło po zamianie na apiksaban (Eliquis). Nie polecam Xarelto. Kosztowało mnie nie tylko ok. 600 zł, ale i najgorsze 3 miesiące mojego życia.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Marta

   Paweł jeśli widzisz moja odpowiedź czy możesz odezwać się do mnie na mail: marta.maryniak24@gmail.com? Będę bardzo wdzięczna, chcę Cię zapytać bardziej o ten lek, bo sama to teraz stosuję a mam chyba podobne objawy.

   Odpowiedz
 15. Klient

  Brednie mój tata ma zakrzepicę żył i odpłatność wynosi 100% a tata ma 84lata i to co bajana o lekach dla seniorów za darmo to se mogą w TVP opowiadać bo w aptece nie ma refundacji i u lekarza również.

  Odpowiedz
  • Lucyna

   Prawda tylko w TVP darmo dają słownie mam mamę 85 lat z rozrusznik ie i też już płaci za xsalerto prawie 150 zł a każda apteka to inna cena i człowiek goni jak głupi co oni robią z tych staruszków przy marny H emeryturach /// 1200zl z opiekuńczy///

   Odpowiedz
  • Aga

   był za darmo, ale za interpelacją posła opozycji wycofano Xarelto z listy bezpłatnych leków dla seniorów.

   Odpowiedz
 16. Krakus

  OSTRZEGAM. Mój tata po 6 miesiącach stosowania Xarelto zmarł na ostra polekowa białaczkę s, pikowa. Tak wykazała sekcja. Drastycznie spadają po nim płytki krwi

  Odpowiedz
 17. Ryszard

  przeczytajcie artykul PRADAXa zabija, Xalerto drogi ale czy az tak dobry nie powiedzialbym, bralem 15, zadna rewelacja, teraz biore AKARD 150 i Protazek, po tym czuje sie znacznie lepiej

  Odpowiedz
 18. ZYZIO

  Lek we Francji został wycofany !!!!!!!! z powodu licznych szkodliwych skutków ubocznych. Jednym z nich jest upośledzanie funkcji wątroby.

  Odpowiedz
  • Ryszard 500

   Lek bardzo dobry mam rozrusznik i raka jelita grubego lek biore od 3 lat i dopiero teraz czasami mam krwawienie z nosa Co wy wypisujeci ja brałem chemie i ten lek przez 3lata i niczego takiego nie odczuwałem a ma 72 lata i jeszcz inne choroby o których nie chce pisać nie musze robic wyników Inr i lek ten jest nierefundowany przy migotaniu i wszczepionym rozruszniku i koszryje 28 tabletek ok. 140zł u nas w kruszwicy i innych miastach tez a drozeje bo jest wywozony za granice za grubą kasę Lek jest naprawdę dobry polecam a jezeli coś się dzieje to czuwa nademną wspaniały lekarz dr. Marcin Wysocki , który ten lek mi zapisał 3 lata temu ,no i kochani niestety każdy lek ma działania uboczne

   Odpowiedz
   • Bożena

    u mnie on kosztuje 140 zl bralam go przez kilka miesiecy i z powrotem wrociłam do acenocumarolu ponieważ robiły mi sie straszne krwiaki na jezyku i w calej buzi wiec nikt mi nie powie ,ze jest taki dobry

    Odpowiedz
    • renia

     Zgadzam się z panią Bożenko, mój tato już chyba 6 rok bierze to g…. , na początku dostał Pradaksę ale że miał krwawienia z płuc to zamienili mu go na xarelto 20 później na 15, dwa lata był luz a od 2 tygodni ćwiczymy krwotoki z nosa, zaznaczę ze tak się zaczynało zanim dostał z płuc 3 poważne krwotoki, w szpitalu wmawiali mi ze to z zatok, za 3 razem zagroziłam lekarzom że pójdę do prokuratury jak go nie zbadają chociażby skąd są krwotoki, no awantura była okropna na korytarzu szpitala ja przeciw 3 konowałom , opłacało się przynajmniej zbadali tatkę

     Odpowiedz
   • Krupeczka

    Pewnie ten doktor dostaje niezłe profity od mafii farmaceutycznej, dlatego tak chętnie go zapisuje bez żadnych sentymentów. Prawda jest okrutna. Człowieku przejrzyj na oczy.

    Odpowiedz
 19. elakorzeluch@interiapl

  Jestem po udarze plucnym i zakrzepicy zyl glebokich.Xarelto 20 mg zazywam od roku czasu.czuje sie dobrze mimo i iz mzazywam leki na inne dolegliwosci jak nadcisnienie cukrzyca typ.2. tez jestem na emeryturze i uwazam ze lek jest b, drogi mimio iz manm znizke nfz do za 28 szt place 144 zl ito starcza mi tylko na 28 dni.Jezeli chodzi o dzialania uboczne leku na razie a zazywam od roku nic zlego nie zauwazylam.

  Odpowiedz
 20. Anita

  Witam. Mam do sprzedania 2 opakowania Xarelto 20mg po 14 tabletek ważne do 04.2020r. Sprzedam taniej niż w aptece. Warszawa 503978501

  Odpowiedz
 21. Kasia.

  W 2012 roku przeszłam zawał a w roku 2013 miałam wszczepiony stymulator czułam się dobrze zażywałam polo card i było dobrze po badaniu w grudniu 2016 roku stymulatora lekarz stwierdził ze dwa razy miałam migotanie przedsionków i kazał odstawić polo card i przepisał mi xarelto 15 po tym zaczęłam się złe czuć i dostałam anemii a teraz w marcu wylądowałam w szpitalu z wynikiem 6,9 hemoglobiny. Nie mogłam chodzić dostawałam duszności i było coraz gorzej. Teraz ten lek mam odstawiony bo przyjmuję zastrzyki heparyny bo czeka mnie zabieg chirurgiczny ale leku tego nie będę już brać ponieważ on mi nie pomaga tylko szkodzi jest drogi trudno dostępny.

  Odpowiedz
 22. An

  Mąż ma migotanie przedsionków i 81 lat i szereg innych chorób między innymi pogoda i astmę przyjmuje sterydy w tabletkach i sterydy wziewne bierze leki nad nadciśnienie i zmniejszające puls.Kardiolog przepisał xarelto 15mg jakiś czas temu a mąż go nie bierze gdyż boi się działań ubocznych a szczególnie krwawień!!!! Jest świadomy czym grozi nie branie tego leku mówi że jest między dżuma a cholera!!!! Albo wylew albo udar!!!! Bardzo się denerwuje ale się z nim zgadzam proszę poradzicie co robić? Czy ryzyko masywnego krwawienia wewnątrz organizmu jest duże!!!!!

  Odpowiedz
  • Bozka

   Bardzo dobrze ze nie bierze, ja biorę ten lek xareltO 20mg raz dziennie, od 3 m-cy i czuje się bardzo źle, duszność, szybkie bicie serca, suchość w ustach, drżenie nóg ,brak apetytu drżenie w całym ciele! Okropnosc! A ból głowy ciągły i to ma być ldobry lek który nie ma antidotum? I nie pomaga a szkodzi piszą osoby że w Ameryce,Francji i w Niemczech ten lek jest wycofany!!!to co on robi u nas?leczy czy wykańcza starsze osoby? Bozka

   Odpowiedz
 23. Anja

  U babci wystąpiło swędzenie skóry z oznaką majaków, że powodują je robaki przypominające piasek. Babcia strasznie się skubie, aż do krwi. Zapytaliśmy lekarza czy może to być spowodowane tym lekiem odpowiedział, że w przypadku osób starszych jest to możliwe, zna przypadek osoby która zaczęła widzieć na żółto.

  Odpowiedz
 24. Maria

  Mąż po nim osłabł jeszcze bardziej, jakby postarzał się o 10-15 lat, na skórze-głównie rękach i posladkach pojawiła się swędząca wysypka i doznał olbrzymiego obrzęku nóg od kolan w dół.
  Ma niewydolnosc serca i od 10 lat zdiagnozowaną cukrzycę, ale cos takiego widzielismy pierwszy raz. Stosował do krótko- ok 12 dni

  Odpowiedz
 25. Emeryt

  Czy ten lek nie ma żadnych zamienników? Dlaczego jest taki drogi i czy mając tyle działań ubocznych powinien być stosowany?

  Odpowiedz
 26. Gosia

  Wylew po roku STOSOWANIA I obecnie Stan agonalny.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 27. Adam

  Adam.Biorę xarelto w dawce dobowej 20mg.od dziewięciu miesięcy.Stosuje ten lek ze względu na pojawiające się epizody bigemini,oraz trygeminii komorowej.Lek stosowany jest na rozrzedzenie krwi,lecz w moim przypadku jest mało skuteczny.Robiłem badanie INR dwa razy i pierwszym razem wskażnik wynosił o.95,a po dwóch miesiącach 0.99 Wcześniej jak zażywałem acenokumarol kardiolog ustalał dawkę,żeby wskażnik wynosił między 2do3.Ciekawi mnie fakt,że producent nie zaleca robić badania gęstości krwi.Najwyższy czas sprawdzać działanie leku,którego cena jest moim zdaniem zbyt wygórowana.

  Odpowiedz
  • rzeszutkoewa@gmail.com

   Ewa biorę xarelto już 2 lata ostatnie badania wykazały że spadły mi płytki do poziomu 75 nie wiem co robić lekarz rodzinny też nie wie.

   Odpowiedz
   • Krupeczka

    Bezwzględnie odstawić ten lek i próbować innego.
    Jak lekarz nie wie co robić, to trzeba zmienić lekarza.

    Odpowiedz
 28. JERZY

  jerzy tez dostalem ten lek , mam niska rente 8oo zl brutto a lek bede musial zazywac do konca zycia. pytanie jak dlugo ono potrwa . Z tego co czytalem to wiecej zlego niz dobrego z tego leku .Ja biore lek od niedawna ,a juz pojawilo sie krwawienie z dziasel , swedzenie skury umiejscowione w jednym miejscu,ogulnie czuje ze jestem slobszy niz przed braniem leku .Mam zawroty glowy ,co jeszcze sie pojawi az strach pomyslec. ciekawe kto ma interes w przepisywaniu tego leku ,bo pacjenci chyba watpliwe !?

  Odpowiedz
  • Tomek

   Ja od 2 dni mam jawną krew w kale, pobolewa mnie dolna część brzucha i głowa. Biorę od 5m-cy 20mg/dziennie na idiopatyczną zakrzepice, jestem w trakcie diagnostyki. Miałem już zawroty głowy, uczulenie, pokrzywkę, bóle brzucha, ból kolana, mdłości i inne. Jak krwawienie nie przejdzie do 3 dni to uderzam do lekarza.
   Dla tych co muszą to brać polecam Aptekę Ziko. Za 28tab. 20mg płacę 110zł bez refundacji, z refundacją 145zł i nie jest to pomyłka, dziwne ale prawdziwe. Opakowanie 14tab. wychodzi bardzo nieekonomicznie.

   Odpowiedz
 29. Monika

  Ja biorę lek xarelto od dwóch lat i często mam krwiomocz boje się że nerki mi po tym leku siadly w piątek idę do lekarza może zleci mi badanie USG nerek. Czy ktoś też to ma

  Odpowiedz
 30. nina

  20mg 28 szt zapłaciłam 99,99 100 % odpłatności a za14 szt z dopłatą chcą 47 zł lub pełno-płatnie 150zł nie wiem
  czemu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 31. Taida

  Jedyną zaletą leku jest to że nie trzeba badać inr ale jest niebezpieczny dla starszych ludzi

  Odpowiedz
 32. gbw@vp.pl

  W Aptece MAX cena 28 szt. XARELTO 20 wynosi 99,90. Po dwóch latach zażywania, poziom czerwonych krwinek jest poniżej normy. Pacjent jest osłabiony, szybko się męczy, odczuwa bóle kończyn górnych oraz bóle i obrzęk kończyn dolnych. Skrzeplin nie ma.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 33. -prawda

  Xarelto za duzo dzialan ubocznych, niszcy nerli, watrobe kosztuje 300 zl na 1 mc.
  Za drogi na polski rynek!!!!

  Odpowiedz
  • Mercedes

   Żadnych ubocznych. Biorę kilka lat. Przy nim nie potrzeba robić często badań na krzepliwosc.

   Odpowiedz
   • kirk

    Proszę nie pisać bzdur. Lista skutków ubocznych jest tak długa, że warto się z nią zapoznać wchodząc na strony medyczne z inf. o leku. Część tych informacji jest zawarta także na ulotce załączonej do leku. Lek ten w USA jest na liście najbardziej niebezpiecznych a stosowanych leków. Lista pozwów sądowych przeciwko producentowi coraz dłuższa.

    Odpowiedz
    • Mama

     Masz racje zobacz mój wpis. Zależność osób opiniujących lub dopuszczających leki do obrotu z koncernami farmaceutycznymi jest niepokojąca. Nie ważny jest pacjent tylko zysk, co w przypadku tego leku ma odzwierciedlenie. I nie ma antidotum na liczne krwotoki i zgony tych osób. Skandal w USA. Ale lek według lekarzy jest super jak statyny, które po 5 latach brania wywołują raka. Czego nawet ulotka nie dementuje a lekarze nie czytają ze zrozumieniem. M

     Odpowiedz
     • janusz

      Głupoty piszesz o statynach , że powodują raka po 5 latach biorę Atoris od 19 lat i czuję się znakomicie Pozdrawiam 🙂

    • Twoja.

     Kirk, piszesz brednie. Mieszkam w USA od 40 lat i biorę xalerto 20 od 3 lat. Nigdy też nie słyszałem o żadnych sprawach sądowych lub że lek ten jest najbardziej niebezpieczny. Nie pieprz bredni.

     Odpowiedz
     • Basia

      Oczywiscie ze jest niebezpieczny i w USA gdzie mieszkam adwokaci juz reklamują sie w TV , by zgłaszać przypadki wylewów krwi do mózgu jesli ktos przyjmował xalerto ! Gdzie pan mieszka w USA? A moze nie ma pan telewizora ? Wystarczy linki poczytać ….

     • Adam Wojciechowski

      Chyba za ostre słowa. Każda opinia winna być kulturalna. Moja opinia jest negatywna.
      Po paru miesiącach stosowania; swędzenie skóry, osłabienie, słabo gojące się rany-zadrapania, szybkie męczenie się. Lek bardzo, bardzo drogi

    • Corka

     Z tego co wiem od koleżanki to w Francji też jest na czarnej liście lub nawet wycofany z powodu zbyt dużej ilości zgonów. Lekarze przepisują bo mają z tego kasę, firma musi jakoś zarobić na te pozwy!!!

     Odpowiedz
   • Jola

    Nie wiem jak to działa na Mecenas ale moja teściowa bierze to g…o i stale ląduje w szpitalu z powodu krwotoków a to z płuc(kaszląc pluje krwią)a to z odbytu nie mówiąc o podskórnych tzw siniakach,zawsze była dość tęga ale teraz jest poprostu gruba i czuje się coraz gorzej a lekarze i tak odstawią lek na chwilę a po unormowaniu sytuacji apiąć xarento jakby nie można było go zmienić?!Lekarze czerpią duże profity pisząc leki bo pozawierali umowy z koncernami i dlatego ten cały bałagan z ceną i zapisywaniem go pacjętom zamiast chociażby ,,Polocartu” który jest tańszy i napewno nie tak szkodliwy.

    Odpowiedz
   • Krupeczka

    A właśnie powinnaś robić jak najczęściej dla własnego bezpieczeństwa, bo tylko badanie wykaże jak bardzo ten lek szkodzi i można przerwać jego stosowanie, a zacząć leczenie tego co on uszkodził.

    Odpowiedz
  • Ryszard 500

   Nieprawda, że lek ten jest taki taki drogi ,mieszkam w Kruszwicy i to prawda, że lek ten nie jest refundowany przy migotaniu przedsionków, czy wstawieniu rozrusznika i kosztuje w zalezności od apteki ok. 140 zl na miesiac (28 tabletek) trudno go dostać, bo faktycznie jest wywożony za granice dlatego go u nas brakuje i tak drożeje. Poza tym jest b. dobry ja go biorę 3 rok i nie badam INR wogóle po 3 latach stosowania (mam też nowotwór jelita grubego) dopiero teraz zdarza sie mi krwawienie z nosa ale jestem pod opieką wspaniałego drMarcina Wysockiego i jakoś sie telepie. Nie bójcie się xarelta

   Odpowiedz
 34. -dj

  za drogi dla pcjentow w Polsce, gdzie mamy emerytury 1.100 zl najwiecej i takim zapisuja lekarze ten lek. Chodzi o XARELTO 20 mg, 10 mg – jest bez refundacji od kilku lat.
  Dla kogo jest ten lek w Polsce???????
  Po 20 mg pacjental starsza dostala krwawienia z odbtu, nadal ma XARELTO 10 mg co 2go dzien i znow suma 300 zl mcznie, bez refundacji.

  Odpowiedz
 35. -dj

  znajoma w wieku 85 lat dostala udar mozgu.
  Lekarka neurolog zapisuje kobiecie lek XARELTO przez 2 lata 1 x dziennie 20 mg, cena byla 300 zl na 1 mca
  po 2 latach zazywania pacjentak w wieku 90 lat dostala krwotok z odbytu i lekarz zmniejszyl jej dawke 10 mg co 2gi dzien. Nadal bardzo drogi bez refundacji ma ten lek zapisywany!!!!
  Pacjenta ma 1.100 zl emerytury jest sama. Wydawanie 300 zl mcznie na sam 1 lek to nieetyczne ze strony lekarki neurologa.Sama p.doktor pracuje w szpitalu i ma ok.20 tys zl mcznie czy nie rozumie, ze ta pani emerytka je syche bulki, po zaplaceniu leku i oplat mieszkania nie stac ja na nic dosslownie. To skandal. Dlaczego nie mozna refunfowany Acenocumarol 4 mg w odpow.dawkach sprobowac????Pielegniarka moze 1 raz w mcy zrobic INR!

  Ten lek nie jest dla ludzi starszych na marnych emeryturach. Ten lek jest dla posow, senatorow VIPow i lekarzy, bo ich ten lek stac na wykupienia 300 zl. mcznie!!!!Jak mozna zapisywac najbiedniejszym pacjentom ten lek?????Moze sa jakies punkty z firmy na szkolenie za granica na koszt wytworcy? Kiedys tak bywalo!

  Odpowiedz
   • cool

    Tylko po operacji stawu biodrowego. Podobnie jak inne z tej grupy. Nie widzę możliwości refundacji leków w leczeniu długoterminowym. Refundacja lub senior działa na krótką. Operacja biodra kolana itp. Mija kilka tygodni i leki są zbędne. Dla osób starszych chorych przewlekle te leki są na 100% co mnie martw , bo co innego słyszę od broszki a czego innego doświadczam stojąc z recepta w aptece

    Odpowiedz
    • csro15

     Zakrzepica zylna ma pełna refyndacje wiem bo sam kupuje 126 zł na miesiac za 20mg

     Odpowiedz
   • Tomek

    Bez refundacji 28tab. 20mg kosztuje 110zł. Szukajcie w Ziko. Z refundacją jest drożej, dziwne ale prawdziwe. Sam zażywam.

    Odpowiedz
    • Mercedes

     Żeby nie podrabiac leku. A poza tym lek jest skuteczny wiem po sobie. Teraz jest refundowany

     Cena
     Skuteczność
     Czas działania
     Odpowiedz
     • Ewa

      Tylko w wybranych schorzeniach jak migotanie przedsionków i kilku innych jest refundacja dla emerytów.
      To kpina z osób starszych tych
      Najbiedniejszych. Mała kasta emerytów może sie leczyć. Lek wywozony jest z kraju i to ogranicza jego działalność i widuje ceny

     • Dorota

      Xarelto nie jest refundowany. Kosztuje 150 zł. Mój ojciec 86 lat, bierze go na migotanie przedsionków. Nie wiem czy dobry.. Mam obawy bo coraz częściej na skórze widoczne są wylewy podskórne, które pękają, a potem sączy się krew, trudna do zahamowania. Ciekawe w takim razie jest, co dzieje się wewnątrz organizmu. Musimy pójść do lekarza, bo objawy są niepokojące.
      Dodam, że Xarelto jest za 0 zł dla chorych seniorów z zakrzepicą żył głębokich i tylko w tym przypadku. W pozostałych 100% odpłatności.

   • Ryza

    139,90 kosztuje bez refundacji i nie jest refundowany. Refundacja dotyczy tylko w jakimś szczególnym przypadku przy krótkim okresie stosowania

    Odpowiedz
    • Przemysław

     Mam 35 lat i brałem xarelto przez ponad 12 miesięcy i miałem refundacje. Przy zakrzepicy zyl glebokich lek jest refundowane. Miesięcznie płaciłem niecałe 100 zl ale to było 5 lat temu.

     Odpowiedz
  • lekarz neurolog

   Neurolodzy w szpitalu zarabiaja na umowe o prace ok 3 – 4 tysiecy zlotych nikt nie zarabia20 tysiecy glupolu, a lek przedluza pacjentce zycie nie ma lepszych odpowiednikow

   Odpowiedz
   • Mama

    To zobaczcie program z 19.04 na Planet+ o 15:40. To lipa, że lek jest fantastyczny. Firma go produkująca zafałszowała wyniki badań a 4000 pacjentów to znaczy ich rodzin dostało w USA odszkodowania, bo pacjent zmarł na krwotok, którego nie da się zatrzymać. Nie ma na niego antidotum. Daje do myślenia? Zszokowana jestem, nawet prezes Europejskiej Agencji Leków w programie nie widzi problemu, że badania kliniczne nie do końca są prawdziwe. Poszukajcie informacji, ja odstawiam natychmiast i wracam do Polokardu nie dam się tak łatwo zabić. M

    Odpowiedz
    • Tata

     Droga mamo. Piszesz brednie i głupoty. Lek ten uratował mi życie.Produkowany jest przez sprawdzoną firmę amerykańską Bayer.

     Odpowiedz
     • Córka bis

      To zobaczcie,co wyprawiala firma Bayer w czasie II wojny swiatowej. Doswiadczenia na więz iach obozów koncentracyjnych

    • Maciej

     Pani pisze o leku PRADAXA… Nie można rozsiewac fake newsow! Poza tym w tamtym czasie producent Boehringer Ingelheim nie zapewnial antidotum na krzepliwość podczas naglych krwawień, wiec nie bylo środka, aby uratować pacjenta. Obecnie juz taki jest. Co nie znaczy, ze go polecam. Jedynie prostuje przekłamania!

     Odpowiedz
  • ewa

   Lek jest super, pacjenci nie muszą badać INR co jest uciążliwe. Lek jest drogi, ale nie 300 zł (nie wiem skąd taka cena). Kupuję xsarelto za 120 – 140 zł za 28 tabletek.

   Odpowiedz
   • Aneta

    Jak?? Może Pani zdradzić?Bo ja płacę z refundacją 300zl za 28 tabletek nie wspominając że na zamkwienie

    Odpowiedz
    • witek

     Ja kupuję Xarelto 15 mg w opakowaniach po 28 tabletek bez refundacji za 130-145 zł w zależności od apteki (Warszawa). Cena jest tak skalkulowana, że opakowania objęte refundacją w rezultacie wychodzą drożej niż bez refundacji.

     Odpowiedz
     • Rajska

      Tak to prawda lek kosztuje150zl.maż go zażywa i na razie czuje się dobrze mój mąż ma 61lat

    • emeryt

     Ja biorę ten lek od trzech lat i jestem zadowolony a płacę za niego dokładnie 80 zł za opakowanie bez refundacji…

     Odpowiedz
  • Józef

   Nieetyczne są działania Rządu i w tym „ministerstwa zdrowia” – obiecywali raj na ziemi, a leki darmowe dali tylko te, co kosztują około 5,00 PLN.
   Reszty nie napiszę – jestem osobnikiem niewierzącym, a ci którzy mienią się wierzącymi i religijnymi w „nierządzie”, to zwykłe szmaty – chociaż nazwanie ich szmatami jest afrontem dla szmat.

   Odpowiedz
  • renka

   lekarz nie pyta czy pacjeta stać na drogi lek -często prywatnie i płaci się 100% z gabinetu prywatnego -ludzie leczą się u prywatnych lekarzy bo widzimy co dzieje się w służbie zdrowia {do specjalistów} -lekarze z prywatnych gabinetów -stają się bbbbbbardzo bogaci i taki nie zrozumie skromnego emeryta.Wizyta prywatnie 150 zł -200zł-recepta na 100%.Ten proceder to oszustwo .W Niemczech jeśli lekarz przyjmuje na kasę chorych -nie wolno mu prywatnie przyjmować-lub odwrotnie.

   Odpowiedz
  • Krupeczka

   A czy szanowna emerytka nie może powiedzieć tej lekarce, żeby przepisała tanie leki, bo ona nie jest w stanie wykupić drogich? Jak pacjentka milczy na ten temat i z pokorą przyjmuje receptę, to tak ma.

   Odpowiedz
 36. frodo

  lek gowna wart cena z kosmosu poza tym wyniszcza organizm

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Meg

   frodo właśnie mam takie odczucia jak piszesz. Zaczęły mi spadać płytki krwi, mój organizm mówi nie. Próbowałam rozmawiać z lekarzami o odstawieniu, mam 51 lat za sobą dwa migotania, ale oni swoje.Xarelto ma mnie chronić przed udarem ale mogę dostać wylew? Ktoś tam z komentujących pisze, że lek jest super bo nie trzeba pilnować diety a ja doczytałam, że właśnie trzeba uważać na ilość i rodzaje warzyw, zioła bo rozrzedzają krew.Biorę to g….już 10 miesięcy i w moim odczuciu niszczy mnie to, chciałabym coś robić w naturalny sposób.Dodam, że oprócz tych migotań nie mam innych objawów, wyniki dobre.Za to mam mega nadwagę(!!!!!) i może tu leży problem. Biorę się za to ale bez ziół, warzyw się nie da.Muszę podjąć decyzję sama o odstawieniu,a nie wiem czy lepiej zmniejszac dawki, czy od razu, na wsparcie lekarzy nie mam co liczyć.

   Odpowiedz
   • edward

    Nie wiem skąd macie takie informacje o tym leku ja go biorę od trzech lat i jestem zadowolony kupuję bez refundacji za 80 zł.opakowanie 28 tabletek.Taka cena jest w aptece w biłgoraju woj.lubelskie.Nie wiem skąd takie ceny macie..lek jest dobry i się sprawdza przynajmniej w moim przypadku.Jedynie miałem problem z usunięciem zęba bo dentystka jak się dowiedziała że biorę xarelto to mnie odesłała na szpital.

    Odpowiedz
     • csro15

      Legnica apteka DOZ i cała siec Aptek DOZ . Xarelto na zyły jest refundowane teraz 56 eta za 14 tabletek

    • xarelto

     Wszystko się zgadza oprócz ceny i nie jest z kosmosu a prawdziwa. Biorę już 2, 5 roku jest ok. ale płacę za 28 tabletek od 140 do 180 złotych. Pozdrawiam Pana Edwarda, zyczę zdrowia.

     Odpowiedz
   • ella

    Zamien lek na warfin tańszy a to samo Tylko trzeba pilnować diety i sprawdzać często
    wyniki krwi INR

    Odpowiedz
  • csro15

   Jasne jakby był za 5 zł to byś chwaliła durna a jak trzeba dac 100 n miesiac to juz dramat /. Nie chcesz nie bierz umieraj mlodo

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania