Elosalic

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat (w postaci maści) jest połączeniem syntetycznego glikokortykosteroidu, który zapewnia miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwalergiczne i obkurczające naczynia krwionośne i kwasu salicylowego, który złuszcza warstwę rogową naskórka.
Stosowany jest w leczeniu łuszczycy.

Leczenie trądziku pospolitego o średnio ciężkim i ciężkim przebiegu.
Bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (m.in. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty; okołowargowe zapalenie skóry; zmiany nowotworowe skóry. Nie stosować na skórę okolicy oczu (zwłaszcza u chorych na jaskrę).  Ciąża i okresie karmienia piersią, dzieci poniżej 12 r.ż., gruźlica.
Stosowanie łącznie z doustnymi glikokortykosteroidami nasila ryzyko zahamowania osi podwzgórze-przysadka-nadnercza.
Nakładać na zmiany 1-2 razy na dobę; leczenie nie powinno trwać dłużej niż 3 tygodnie, maksymalna dawka dobowa, to 15 g i nie należy jej nakładać na powierzchnię większą niż 15% całkowitej powierzchni ciała.
cena od 20 do 30 zł
15 g lub 45 g maści do stosowania na skórę,; 1 g zawiera 1 mg mometazonu + 50 mg kwasu salicylowego.,
UWAGI: nie stosować długotrwale i na dużą powierzchnię skóry, szczególnie u dzieci (skóra dziecka charakteryzuje się większą przepuszczalnością dla glikokortykosteroidów, co zwiększa ryzyko uogólnionych działań niepożądanych) oraz na skórę twarzy, która jest szczególnie podatna na występowanie zmian zanikowych (stosując glikokortykosteroidy na powieki, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż kontakt leku z gałką oczną jest związany z ryzykiem podrażnień, a u osób predysponowanych – wywołania napadu jaskry). Lek stosowany długotrwale, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia,, może być przyczyną poważnych miejscowych (m.in. scieńczenie, przebarwienia lub odbarwienia, zanik i rozstępy skóry, trądzik tzw. posterydowy) i ogólnoustrojowych (m.in. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca) działań niepożądanych związanych z jego działaniem hamującym na produkcję hormonów kory nadnerczy; dotyczy to zwłaszcza stosowania leku u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne (maksymalna długość leczenia zmian na twarzy wynosi 5 dni). Preparatów zawierających glikokortykosteroidy, zwłaszcza o silnym i bardzo silnym działaniu, nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!
Działania niepożądane
Pieczenie i świąd w miejscu nałożenia maści, miejscowe zaniki skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Elosalic a alkohol

Elosalic u osób starszych(65 lat i więcej)
Elosalic dla dzieci(do 18 lat)
Elosalic w ciąży
Elosalic a karmienie piersią
Elosalic a prowadzenie pojazdów
Elosalic refundacja

Elosalic cena i opakowania

Elosalic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania