Aclexa

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Aclexa jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Aclexa to niesteroidowy lek przeciwzapalny, zawierający substancję czynną – celekoksyb, selektywny inhibitor COX-2 o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Metabolizowany w wątrobie, wydalany głównie z kałem i moczem (czytaj też: CELEBREX).

Lek stosowany jest w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów, takich jak ból i stan zapalny, RZS (reumatoidalnego zapalenia stawów), zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa.
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować w przypadku: nadwrażliwości na sulfonamidy, aktywna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawień z przewodu pokarmowego, chorób zapalnych jelit, zastoinowej niewydolności mięśnia sercowego (NYHA II-IV), ciężkiej niewydolności wątroby, objawów nadwrażliwości po przyjęciu NLPZ lub kwasu acetylosalicylowego, ciężkiej niewydolności nerek (kliren kreatyniny < 30 ml/min.), choroby niedokrwiennej serca lub naczyń obwodowych, choroby naczyń mózgowych.
Lek należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku, osób przyjmujących jednocześnie kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ, pacjentów z chorobą wrzodową lub krwawieniami z układu pokarmowego w wywiadzie, z łagodną i umiarkowaną niewydolnością nerek, nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami czynności lewej komory, pacjentów z podejrzeniem wolnego metabolizmu z udziałem cytochromu CYP2C9.
Jednoczesne stosowanie leku Aclexa z kwasem acetylosalicylowym zwiększa ryzyko wystąpienia owrzodzenia przewodu pokarmowego, zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Należy unikać stosowania leku z innymi lekami z grupy NLPZ. Konieczne jest zachowanie ostrożności przy jednoczasowym stosowaniu leków moczopędnych (ryzyko hipowolemii). Przy równoległym stosowaniu inhibitorów ACE występuję zwiększone ryzyko uszkodzenia nerek. Stosowanie leku podczas terapii solami litu zwiększa stężenie litu w osoczu.
Aclexa może zwiększać stężenie leków będących substratami enzymu CYPD26 (np. neuroleptyki, leki antyarytmiczne, niektóre selektywne inhibitory wychwytu serotoniny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne). Stężenie leku mogą zwiększać takie substancje jak flukonazol, zaś zmniejszać – ryfampicyna, karbamazepina, barbiturany.
Lek  należy przyjmować doustnie, w całości, popijając wodą, niezależnie od posiłku.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 400 mg. W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów standardowa dawka wynosi 200 mg dobowo w dwóch dawkach, choroby zwyrodnieniowej stawów – 200 mg dobowo w jednej lub dwóch dawkach, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa – 200 mg dobowo w jednej lub dwóch dawkach.
U osób w wieku podeszłym należy zacząć od dawki mniejszej – 200 mg dobowo. U osób z zaburzeniami pracy wątroby dawki należy zmniejszać o połowę od zalecanych.
brak danych
Lek w postaci kapsułek twardych zawiera substancję czynną – celekoksyb, w dawkach: 100 mg, 200 mg.
Nie należy leku Aclexa stosować u kobiet w wieku rozrodczym, nie stosujących żadnej ze skutecznych metod antykoncepcji.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Aclexa a alkohol

Aclexa u osób starszych(65 lat i więcej)
Aclexa dla dzieci(do 18 lat)
Aclexa w ciąży
Aclexa a karmienie piersią
Aclexa a prowadzenie pojazdów
Aclexa a słońce i solarium ☼
Aclexa refundacja

Aclexa cena i opakowania

Aclexa Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Aclexa uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 11 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (11 opinie pacjentów)24 komentarze Aclexa

 1. Inka

  Stosuję ten lek od miesiąca. Skutków ubocznych zadnych. Co do działania leku to przeciwbólowo ok, ale poprawy w zdrowiu nie ma. Mam rwę udową.

  Odpowiedz
 2. szybki88

  Biorę doraźnie 1 tabletka 200 mg na dobę gdy ból kręgosłupa jest nie do wytrzymania, a dodam że mam uszkodzony każdy odcinek kręgosłupa. Ulga już po godzinie i długo się utrzymuje, dla pewności biorę jeszcze 1-2 dni i bóle na jakiś czas mijają. Skutków ubocznych nie odczuwam, więc mogę polecić.

  Odpowiedz
 3. Maciek

  Biorę lek od sierpnia 2019 roku. Nie dostałem żadnych objawów ubocznych . Lek daje mi możliwość normalnego funkcjonowania . Polecam 3/4/20

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Maria

   czyli nie działa , skoro rok już bierzesz . A jak twoja wątroba w związku z tym ?

   Odpowiedz
 4. Uwaga

  Nie jestem w stanie stwierdzic na pewno że to po tym leku ale po zażyciu dostałam udaru mózgu ( niesamowity skok ciśnienia)

  Odpowiedz
 5. Ika

  Strach zaczynać. Dzis kupiłam, ale nie wiem czy się odważe po przeczytaniu opinii i skutków ubocznych.

  Odpowiedz
 6. Xxx

  Ja po zażyciu jednej tabletki aclexa dostalem wstrząs ANAFILAKTYCZNY jedną nogą byłem na tamtym świecie

  Odpowiedz
  • Ila

   Nie jestem w staniestwierdzic na pewno że to po tym leku ale po zażyciu dostałam udaru mózgu ( niesamowity skok ciśnienia)

   Odpowiedz
 7. kkkkkk

  Nie polecam tego „leku” owszem po jednej tabletce od razu przestały mi boleć plecy,ale……………..za to po godzinie okrutny ból przeżucił mi się na klatkę piersiową,okropne „odbijanie” bardzo bolesne i prze okrtne kłucie klatki piersiowej,problemy z przełykaniem(również okropny ból),nie wiem co bedzie dalej,ale już następnej nie wezmę,boję się że się „przekręce” zobacze co jutro ze mną dalej będzie ( dziś tj 11.12.2017r rano o 9.00 wzięłam jedną tabletkę.ale więcej nie wezmę bo kłuje okropnie

  Odpowiedz
 8. MARIO

  Nie polecam,po dwóch tabletkach dostałem takiego mrowienia lewej ręki,że można było oszaleć.Po 5-iu tabletkach miałem objawy zawału serca.Cała lewa strona klatki piersiowej mnie bolała,łącznie z przeszywającym bólem lewej łopatki.Ciśnienie 180 na 105.Jestem dwa tygodnie po zaprzestaniu brania tego gówna a ciągle mam mrowienie i ból w klatce,że nie mam siły zrobić kilku pompek.

  Odpowiedz
 9. olga

  zażywam aclexa 200 od miesiąca nie widzę skutków ubocznych,a pomaga uśmierzyć ból, w różnym stopniu boli biodro i pachwina po zażyciu dawki leku ból się zmniejsza ale nie całkowicie ustępuje

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. stokrotka

  Stosuje aclexa od 3 tyg…i powiem ,że lek jest naprawdę skuteczny….wcześniej strasznie bolały mnie kości,stawy…Nie mogłam spać….teraz jest ok…..zobaczymy jak dalej będzie…mam jeszcze na miesiąc tabletki.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Ela

  Zniknęły wykwity łuszczycy ,ból biodra ustąpił calkowicie po 5 dniach .byc moze to dzialanie blokady .

  Odpowiedz
 12. OSo/Wrocław

  Dostałem aclexę na pierwszy symptom łuszczycowego zapalenia stawów (ŁZS) „palec kiełbaskowaty” (lekką postać łuszczycy skóry mam ok 3 lat). Generalnie wyraźnej poprawy nie widziałem – po 2 miesiącach odstawiałem i w zasadzie jest tak samo.
  Po jakiś czasie przyplątały się inne objawy ŁZS – zapalenia przyczepów mięśni i ścięgien stopy (ból pod piętą, ból i obrzęk przyczepu Achillesa). Tu aclexa pomagała szybko i wyraźnie ALE po 3 dniach ulgi działanie leku wyraźnie słabło, by po dalszych 1-1,5 tygodniu zejść właściwie do stanu jak bez brania leku. Taki cykl zaobserwowałem przynajmniej 4 razy.

  Odpowiedz
 13. żona

  po zażyciu leku aclexa mąż który ma pohp niemało umarł a pani doktor wiedząc że ma kłopoty z oddychaniem mimo wszystko lek przepisała nie patrząc na skutki do tej pory mąż leczy skutki decyzji pani dr.neurolog

  Odpowiedz
  • Dramat takie leczenie

   Okropne g……o. Kto pozwala na takie leki? Po 45 min od połknięcia zatkały mi się uszy!! Myślałem ze zejdę.
   Potem już tylko chciałem, aby działanie tego czegoś ustało.
   Te badania o których tak trąbią to chyba na myszach i szczurach są robione, bo nie sądzę aby, człowiek wytrzymał takie katusze..
   To chyba specjalnie, aby kupić inny zestaw leków na leczenie tego co spowodował ten lek w moim organizmie…co za syf

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz
 14. maja

  Niestety, zupełnie nieskuteczny , po tygodniu stosowania żadnej poprawy. Zwykły Ibuprom lepiej działa. Ponadto po przeczytaniu w ulotce możliwych skutków ubocznych natychmiast wyrzucam!

  Odpowiedz
 15. Gosia

  Po 5 dniach stosowania leku Aclexa 100 mg, zaczęłam źle się czuć. W stolcu zauważyłam krew, myślałam że mi się tylko wydaje że to krew. Ale następnego dnia znów to się powtórzyło. Samopoczucie po zażyciu leki źłe. Po 7 dniach brania odstawiłam lek. I teraz aż się boję co tam się w środku stało że ja krwawię.

  Odpowiedz
 16. Angelika

  Aclexa bardzo mi zaszkodziła – w ciągu 3,5 miesiąca stosowania wystąpiło u mnie 90% skutków ubocznych z ulotki. Prof. Brygida Kwiatkowska zapewniała, że jest to lek w 100% bezpieczny, a objawy uboczne mam z choroby. Na własne ryzyko odstawiłam lek i po 2 tygodniach większość objawów ubocznych zniknęła. Byłam u prof. Kwiatkowskiej na konsultacji (prywatnie!) – powiedziała, że w takim razie więcej mam się u niej nie pokazywać. „Polecam” i lekarza i lek 😉

  Odpowiedz
 17. zk

  Jak dla mnie to jak narazie najbardziej skuteczny lek na zwyrodnienia stawów.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. mazuro

  .. przestało tak naprawdę boleć, minimalna zmiana

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania