Biofenac

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Biofenac jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Biofenac zawiera jako substancję czynną aceklofenak –  niesteroidowy lek przeciwzapalny. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Aceklofenak hamuje syntezę prostaglandyn – substancji odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego.

Leczenie przewlekłych chorób stawów: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, krwawienia lub choroby związane z krwawieniem, choroba wrzodowa żołądka, ciężka niewydolność serca, ciężkie zaburzenia czynności nerek i wątroby, kobiety w III trymestrze ciąży.
Należy unikać łącznego stosowania leku z metotreksatem, ­ litem, ­ glikozydami nasercowymi, ­ kortykosteroidami, ­ lekami przeciwzakrzepowymi.
Dawkę i częstotliwość stosowania leku należy ustalić z lekarzem.
Biofenac, 100mg, tabletki powlekane, 20szt. – 20zł., Biofenac, 100mg, tabletki powlekane, 60szt. – 50zł., Biofenac, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek – 24zł.
1 tabletka powlekana lub 1 proszek do sporządzania roztworu doustnego zawiera 100mg aceklofenaku.
Stosowanie preparatu może powodować zaburzenia płodności u kobiet, nie jest zatem zalecane stosowanie leku u kobiet, które planują ciążę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Biofenac a alkohol

Biofenac u osób starszych(65 lat i więcej)
Biofenac dla dzieci(do 18 lat)
Biofenac w ciąży
Biofenac a karmienie piersią
Biofenac a prowadzenie pojazdów
Biofenac refundacja

Biofenac cena i opakowania

Biofenac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Biofenac uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)6 komentarzy Biofenac

 1. Obywatel X

  Kilka tygodni ból głowy i w końcu sor TK itp. Nic nie wykazały neurolog stwierdził napięcia w kręgosłupie szyjnym. Mydokalm Forte i Biofenak pierwsza dawka i ból znacząco się zmniejszył po drugiej ulga.
  Dodam że mam problem z kręgosłupem od wielu lat i stosuje Olfen Uno czasem Ketonal, Tramal+Apap i nic nie pomagało

  Odpowiedz
 2. ricardo

  ortopeda przypisał mi na zwyrodniały staw barkowy 2 tabl. dziennie-biofenacu.Po 14 tabletce /po7 dniu/ rano obudziłem się z zawrotami głowy tak że musiałem trzymać się ściany.Przeleżałem 2 dni bez poprawy.Oczywiście przestałem brać biofenac.Na trzeci dzień poprawa, ale temp. ciała spadła do 34 stopni i skoczyło ciśnienie na 180/105. Był piątek zdecydowałem się na SOR.Po 2g.obserwacji ,podaniu leków analizie pobranej krwi.wypisano do domu z przypisanym lekiem na zawroty głowy z zaleceniem brania co najmniej przez 1 m-c i leczenia laryngologa-dysfunkcja błędnika i neurologa zagrożenie udarem zatorem.Skutki uboczne BIOFENACU zmarginalizowano. Wychodzi na to ze lekarze chemią chcą leczyć swoją chorobę a nie uczą się o szkodliwości danych leków i każdy pacjent jest poddawany metodzie prób i błędów bo na każdego z nas lek może inaczej działać.Lekarze wypisują to co korporacje medyczne produkują i z zyskiem sprzedają wciągając się w szpony hurtowników prześcigających się w sprzedaży nie koniecznie dobrych leków.Niestety skuteczne leki to silna trucizna która jednemu pomoże a drugiemu na inny organ zaszkodzi,ale pacjent wszystko przyjmie,tylko za jaką cenę?

  Odpowiedz
 3. Joanna

  Dla mnie lek działa super.Bardzo pomógł mi na ból kręgosłupa i biodra.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • małgorzata floryn

   bardzo skuteczny lek na ostrogę piętową prosze spróbować

   Odpowiedz
  • Danuta

   Bardzo skuteczny na zesztywnienia stawów i kręgosłupa cena dostępna mężowi który ma problemy z żołądkiem przy innych lekach lekarz polecił Biofenac bez wspomagania lekami osłonowymi i sprawdza się doskonale u mnie która mu je najpierw podbierała też się sprawdza doskonale choć może skoczyła nam waga do przodu polecam

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania