Biofenac

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Biofenac jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Biofenac zawiera jako substancję czynną aceklofenak –  niesteroidowy lek przeciwzapalny. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Aceklofenak hamuje syntezę prostaglandyn – substancji odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego.

Leczenie przewlekłych chorób stawów: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, krwawienia lub choroby związane z krwawieniem, choroba wrzodowa żołądka, ciężka niewydolność serca, ciężkie zaburzenia czynności nerek i wątroby, kobiety w III trymestrze ciąży.
Należy unikać łącznego stosowania leku z metotreksatem, ­ litem, ­ glikozydami nasercowymi, ­ kortykosteroidami, ­ lekami przeciwzakrzepowymi.
Dawkę i częstotliwość stosowania leku należy ustalić z lekarzem.
Biofenac, 100mg, tabletki powlekane, 20szt. – 20zł., Biofenac, 100mg, tabletki powlekane, 60szt. – 50zł., Biofenac, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 20 saszetek – 24zł.
1 tabletka powlekana lub 1 proszek do sporządzania roztworu doustnego zawiera 100mg aceklofenaku.
Stosowanie preparatu może powodować zaburzenia płodności u kobiet, nie jest zatem zalecane stosowanie leku u kobiet, które planują ciążę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Biofenac a alkohol

Biofenac u osób starszych(65 lat i więcej)
Biofenac dla dzieci(do 18 lat)
Biofenac w ciąży
Biofenac a karmienie piersią
Biofenac a prowadzenie pojazdów
Biofenac refundacja

Biofenac cena i opakowania

Biofenac Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Biofenac uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)6 komentarzy Biofenac

 1. Obywatel X

  Kilka tygodni ból głowy i w końcu sor TK itp. Nic nie wykazały neurolog stwierdził napięcia w kręgosłupie szyjnym. Mydokalm Forte i Biofenak pierwsza dawka i ból znacząco się zmniejszył po drugiej ulga.
  Dodam że mam problem z kręgosłupem od wielu lat i stosuje Olfen Uno czasem Ketonal, Tramal+Apap i nic nie pomagało

  Odpowiedz
 2. ricardo

  ortopeda przypisał mi na zwyrodniały staw barkowy 2 tabl. dziennie-biofenacu.Po 14 tabletce /po7 dniu/ rano obudziłem się z zawrotami głowy tak że musiałem trzymać się ściany.Przeleżałem 2 dni bez poprawy.Oczywiście przestałem brać biofenac.Na trzeci dzień poprawa, ale temp. ciała spadła do 34 stopni i skoczyło ciśnienie na 180/105. Był piątek zdecydowałem się na SOR.Po 2g.obserwacji ,podaniu leków analizie pobranej krwi.wypisano do domu z przypisanym lekiem na zawroty głowy z zaleceniem brania co najmniej przez 1 m-c i leczenia laryngologa-dysfunkcja błędnika i neurologa zagrożenie udarem zatorem.Skutki uboczne BIOFENACU zmarginalizowano. Wychodzi na to ze lekarze chemią chcą leczyć swoją chorobę a nie uczą się o szkodliwości danych leków i każdy pacjent jest poddawany metodzie prób i błędów bo na każdego z nas lek może inaczej działać.Lekarze wypisują to co korporacje medyczne produkują i z zyskiem sprzedają wciągając się w szpony hurtowników prześcigających się w sprzedaży nie koniecznie dobrych leków.Niestety skuteczne leki to silna trucizna która jednemu pomoże a drugiemu na inny organ zaszkodzi,ale pacjent wszystko przyjmie,tylko za jaką cenę?

  Odpowiedz
 3. Joanna

  Dla mnie lek działa super.Bardzo pomógł mi na ból kręgosłupa i biodra.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • małgorzata floryn

   bardzo skuteczny lek na ostrogę piętową prosze spróbować

   Odpowiedz
  • Danuta

   Bardzo skuteczny na zesztywnienia stawów i kręgosłupa cena dostępna mężowi który ma problemy z żołądkiem przy innych lekach lekarz polecił Biofenac bez wspomagania lekami osłonowymi i sprawdza się doskonale u mnie która mu je najpierw podbierała też się sprawdza doskonale choć może skoczyła nam waga do przodu polecam

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania