Celebrex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Aclexa

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Celebrex jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – lek z grupy wysoce wybiórczych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz ADVIL).

Jest to inhibitor enzymu cyklooksygenazy kwasu arachidonowego, odpowie­dzialnej za syntezę mediatorów bólu, zapalenia i gorączki. Celekoksyb zmniejsza też w jelitach liczbę polipów gruczolakowatych, które mogą prowadzić do nowotworu jelit; z tych wskazań nie jest jednak dotychczas stosowany w Polsce.

Leczenie objawowe stanu zapalnego i bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Także nadwrażliwość na sulfonamidy; choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; niewydolność nerek, wątroby; porfiria. Stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością mięśnia sercowego, zaburzeniami czynności lewej komory serca lub z nadciśnieniem oraz u pacjentów z istniejącymi uprzednio obrzękami z różnych przyczyn. Długotrwałe stosowanie wysoce selektywnych inhibitorów COX-2 zwiększa ryzyko m.in. zawału serca i udaru mózgu, w związku z tym chorzy dodatkowo obciążeni takimi czynnikami ryzyka jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia gospodarki lipidowej (hiperlipidemia), palenie tytoniu powinni być leczeni lekami z tej grupy („koksybami”) ze szczególną ostrożnością. ! Zakaz stosowania w III (ostatnim) trymestrze ciąży (kategoria D); ostrożnie w I i II trymestrze ciąży (kat. B).
Nasila działanie soli litu (lithium carbonicum), doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol) – podczas jednoczesnego stosowania obu leków wskazane oznaczanie wskaźników krzepnięcia krwi; może nasilać działanie trój cyklicznych leków przeciwdepresyjnych i inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (np. fluoksetyny – fluoxetine), leków neuroleptycznych. Osłabia działanie leków moczopędnych (furosemide, hydrochlorothiazid) i obniżających ciśnienie tętnicze krwi (zwłaszcza inhibitorów konwertazy angiotensyny – ACE; m.in. captopril, enalaprił i beta-blokerów). Flukonazol (fluconazole) nasila działanie celekoksybu (konieczne zmniejszenie dawki o połowę), a karbamazepina (carbamazepine), fenobarbital (phenobarbital, znany jako „luminal”), ryfampicyna (rifampicine) mogą osłabiać działanie celekoksybu. Celekoksib może być stosowany z małymi („kardiologicznymi”) dawkami kwasu acetylosalicylowego, lecz nie może go zastąpić w zapobieganiu chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Lek może być przyjmowany z posiłkiem lub niezależnie od posiłku. Maksymalna dawka dobowa: 400 mg. U osób w podeszłym wieku należy początkowo stosować mniejszą dawkę (200 mg na dobę), która w razie konieczności można zwiększyć do 400 mg. Choroba zwyrodnieniowa stawów: zazwyczaj na dobę po 200 mg w jednej lub dwóch dawkach; w razie konieczności – możliwość stosowania dawki 400 mg na dobę (2 razy na dobę po 200 mg). Reumatoidalne zapalenie stawów: w dwóch dawkach podzielonych po 200-400 mg na dobę po 400 mg.
Cena od 50 do 100 zł.
10 kaps. lub 30 kaps., 1 kaps. zawiera 100 mg lub 200 mg celekoksibu.
Uwaga! Celekoksyb nie ma wpływu na agregację płytek krwi i czas krwawienia, a także nie wpływa na zmniejszenie wydzielania ochronnego śluzu w żołądku.
Działania niepożądane
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, infekcje dróg oddechowych, krwawienia z przewodu pokarmowego, skurcz oskrzeli, reakcje alergiczne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Celebrex a alkohol

Celebrex u osób starszych(65 lat i więcej)
Celebrex dla dzieci(do 18 lat)
Celebrex w ciąży
Celebrex a karmienie piersią
Celebrex a prowadzenie pojazdów
Celebrex a słońce i solarium ☼
Celebrex refundacja

Celebrex cena i opakowania

Celebrex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Celebrex uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (5 opinie pacjentów)10 komentarzy Celebrex

 1. Mala22

  Działanie leku skuteczne, bez objawów swedzenia urojonego jak to w przypadku tabletek Combo bywa.Cena wysoka leku,co przyczynia się do braku w aptece i hurtowniach.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • zdzisław

   zażyłem 5 tabletek 2tab.w tygodniu i zaczęły mi się problemy ze snem i nastąpił tzw.szum z piskiem w głowie jest to ciągłe ,przerwałem zażywanie całkowicie nie polecam .Leczę się na kręgosłup

   Odpowiedz
 2. malgosia

  Bardzo dobry lek, oczywiście nie zastepujący rehabilitacji. W sytuacjach nagłych. SUPER. Nie sugerujcie się wpisami : uwaga na zdrowie itd. Jeszcze ze wszystkich tego rodzaju najmniej toksyczny, a kto księ „boi” niech przeczyta ulotkę Apirin Bayer 🙂 Pozdrawiam !

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Robert Lewandowski

  Witam wszystkich którym zależy
  na własnym zdrowiu.
  Proszę wysłuchać na youtube
  film : ” Leki są trzecią najważniejszą
  przyczyną śmiertelności ”
  https://youtu.be/YPRY9evIviM
  Pozdrawiam
  Robert L.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. M.M.

  CELEBREX TO NIEBEZPIECZNY LEK KTÓRY BYŁ WYCOFANY W USA JAKO LEK ZAGRAŻAJĄCY ŻYCIU . UDOWODNIONO W SĄDZIE PRZYPADKI ŚMIERCI NAWET MŁODYCH LUDZI PO ZAŻYCIU CELEBREX . LEK WRÓCIŁ PO PARU LATACH , ALE JA NIGDY NIE POLECAŁABYM NIKOMU TEGO LEKU . TO JEST MOJA OSOBISTA OPINIA .

  Odpowiedz
 5. kasandra

  Lek nie działa ,,migiem” – należy dać mu jakąś godzinkę, więc nie nadaje się do leczenia nagłego bólu- gdy oczekujemy efektu natychmiast. U mnie sprawdza się rewelacyjnie(kręgosłup- najlepiej do wymiany). A wypróbowałam już wiele specyfików. Po wielu nudności,zawroty głowy, problem z prowadzeniem auta. Aclexa jak na razie mi nie szkodzi.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Darkolandia

  Lek ten stosuje od 4 lat z przerwam,i gdy ból ustanie średnio do 5 dni 1tab. 200mg na dobę.działa z opuźnieniem po 3 godzinach,doskonale pomaga przy zapaleniu stawow na tle łuszczycowym, u mnie nie ma żadnych skutków ubocznych ,POLECAM wszystkim,pozdrawiam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. angon

  Po okresie stosowania różnych leków na ból biodra (zwyrodnienie, stan zapalny itp) spróbowałem Celebrexu. Ból nie został całkowicie zniesiony ale lek pozwala mi na w miarę spokojne przespanie nocy. Stosuję 1 tabl. 200 mg wieczorem. Będę ekserymentował dalej ….

  Odpowiedz
 8. armel

  Nawet nie zdążyłem sprawdzić czy i jak szybko działa, jedyne co sprawdziłem to skutki uboczne a mianowicie mocny a nawet bardzo mocny ból głowy, ból nie do wytrzymania. Odradzam zażywanie tego leku

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania