Preparat Lacidar jest czteroskładnikowym lekiem probiotycznym. Zawiera on przede wszystkim bakterie Lactobacillus delbrueckii (podgatunek bulgaricus), które potrafią wychwytywać zły cholesterol z jelit, zapobiegają rozwojowi bakterii Helicobacter pylori, ponadto zmniejszają możliwość zachorowania na przeziębienie. Drugim składnikiem są bakterie Lactobaccilus rhamnosus, co hamują rozwój większości szkodliwych, przebywających w jelicie bakterii, ponadto są stosowane w profilaktyce biegunki oraz posiadają właściwości odchudzające, zaś trzeci szczep – Lactobaccilus acidophilus – tworzy florę jelitową, uczestniczy w produkcji niacyny, kwasu foliowego i witaminy B6 oraz hamuje wzrost grzyba – Candida albicans w kobiecej pochwie. Czwartym składnikiem preparatu Lacidar jest inulina, czyli zbiorowisko naturalnie występujących polisacharydów izolowanych z cykorii. Inulina jest używana w przypadku biegunek oraz odwodnienia, dodatkowo wskazaniem do jej stosowania jest remineralizacja po utracie znacznych ilości pierwiastków.

Antybiotykoterapia, stany obniżonej odporności, nieżyty przewodu pokarmowego, biegunki.
Dotychczas nie stwierdzono.
Brak danych
1-2 tabletki podczas posiłku.
Około 17 złotych.
1 tabletka zawiera 0,5 mld CFU Lactobacillus acidophilus, 0,5 mld CFU Lactobacillus rhamnosus, 0,5 mld CFU Lactobacillus bulgaricus i 50 mg inuliny; 20 tabletek w opakowaniu.

View Comments

  • Jestem 39 letnią kobietą chorującą na problemy z układem trawiennym. Lacidar dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Małe, proste do połknięcia tabletki działają pozytywnie na ukłąd trawienny. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Lacidar w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 26 letnią kobietą chorującą na brzuch ból. Lacidar brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam jako lek osłonowy po antybiotyku, polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Lacidar w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.