Lek homeopatyczny stosowany w przebiegu łagodnych bólów mięśni i stawów oraz wspomagająco przy takich urazach, jak skręcenia stawów. Zawiera wyciągi z kilkunastu różnych roślin; Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum L.) posiada właściwości antyseptyczne, dlatego jest stosowany do przemywania uszkodzonej skóry i śluzówek. Jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea L.) – oprócz zdolności wzmacniania układu immunologicznego – wspomaga gojenie ran, żylaków, odleżyn, egzem, odmrożeń i łuszczycy. Stokrotka pospolita (Bellis perennis L.) używana jest jako okłady w stanach zapalnych skóry, krwawych wybroczynach i wykwitach skórnych, natomiast Pokrzyk wilcza jagoda (Atropa belladonna L.) przyspiesza gojenie się ran.

Zalecany przy urazach sportowych i powypadkowych takich jak: skręcenia, zwichnięcia, krwiaki, złamania, oraz przy łagodzeniu niewielkich dolegliwości bólowych mięśni i stawów. Stosowany przy stanach zapalnych i zwyrodnieniowych różnych organów i tkanek (również wątroby i narządów ruchu). Wspomaga leczenie astmy oskrzelowej, zapalenie wyrostka rylcowatego, chorób tkanek przyzębia, parodontozy, ropni kieszonek dziąsła.
Absolutnie nie wolno stosować przy nadwrażliwości na arnikę (Arnica montana), rumianek (Chamomilla recutita), krwawnik pospolity (Achillea millefolium) lub inne rośliny z grupy Compositae. Lek nie jest wskazany także u chorych na: gruźlicę, białaczkę, AIDS, stwardnienie rozsiane, kolagenozę (zapalne schorzenia tkanki łącznej), oraz inne choroby autoimmunologiczne, głównie z powodu jeżówki, która nie powinna być stosowana w leczeniu wyżej wymienionych chorób. Ze względu na zawartość laktozy lek należy stosować ostrożnie u chorych, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów. W tym przypadku najlepiej będzie jeżeli chory przed zażyciem skontaktuje się z lekarzem.
Nie są znane interakcje z innymi substancjami. Preparat jest dobrze tolerowany, dlatego może być łączony z innymi lekami, jednak przed przyjęciem należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych preparatach. Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny zażywać leku. To samo dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia.
Tabletki: 1 tabletka 3 razy dziennie (podjęzykowo). Na początku kuracji 1 tabletka co 30 minut przez okres około 2 godzin. Krople doustne: 10 kropli 3 razy dziennie
Cena od 18,50 do 41,50 zł.
Chamomilla recutita, Achillea millefolium, Arnica, inne rośliny z rodziny złożonych Compositae, w zależności od postaci różne substancje pomocnicze.
Lek kategorycznie należy odstawić w razie wystąpienia ślinotoku. Z powodu tego, że preparat wchłania wilgoć istnieje możliwość pojawienia się ciemnego osadu na tabletkach. Jest to normalne zjawisko, które nie ma znaczenia przy skuteczności leku.

View Comments

  • Jestem 29 letnim mężczyzną chorującym na ból. Traumeel S (maść) brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 2 mg(miligram). Smarowałem kolano Traumeelem po kontuzji na korcie (aż skurczyłem się z bólu gdy dostałem rakietą ) smarowałem, smarowałem ból łagodniał teraz jest dobrze jestem sprawny. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Traumeel S (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 38 letnią kobietą chorującą na urazy. Traumeel S (maść) brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 665 dni w dawce: 2 ml(mililitrów). Miałam przygodę z kostką, ale po maści szybko się zagoiło opuchlizna zeszła, maść jest bardzo fajna bo nie zostawia takiego białego filmu, który się potem łuszczy nieprzyjemnie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Traumeel S (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 35 letnim mężczyzną chorującym na staw kolanowy. Traumeel ampułki brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 2 ml(mililitrów). Mam zwyrodnienie stawu kolanowego i zgodnie z zaleceniem ortopedy dostaje Traumeel zastrzyki w staw czuje ogromna poprawę ale jest tez skutek uboczny wysypka nie wiem czy nie po tym. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Traumeel ampułki w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 36 letnią kobietą chorującą na bole, stłuczenia. Traumeel S (maść) brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 727 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Stosuję przy różnych urazach jest super, zaczęło się od ucha została maść w domu i teraz pomaga domownikom i znajomym polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Traumeel S (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    • Bardzo skuteczny. Stosuje tabletki lub masc od 20 lat. Pomaga. Takze moja mama stosowala masc i tabletki na bolace po ''zlamaniu'' biodro. Moj maz (niedowiarek) stosowal masc po powaznym upadku na twarz kilka lat temu i teraz jest adwokatem tej masci.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.