Actitrin jest lekiem stosowanym do objawowego leczenia stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, takich jak grypa , przeziębienie i inne infekcje. Lek ma postać syropu.

Syrop Actitrin jest preparatem złożonym, zawiera w swoim składzie trzy substancje lecznicze o różnym, wzajemnie uzupełniającym się działaniu. Dzięki temu kompleksowo leczy objawy pojawiające się przy infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak na przykład grypa, przeziębienie i inne infekcje. Actitrin zwalcza uporczywy kaszel. Pomaga także zniwelować obrzęk błony śluzowej nosa oraz redukuje występowanie wodnistego wysięku z nosa.
Lek Actritrin nie może być stosowany, jeśli występuje uczulenie na chlorowodorek psudoefedryny, chlorowodorek triplolidyny, bromowodorek dektrometorfanu lub którąś z substancji pomocniczych. Ze względu na zawartość etanolu lek jest przeciwwskazany o dzieci poniżej 6 roku życia. Nie powinny go przyjmować także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Actitrin nie może być stosowany przy leczeniu inhibitorami MAO oraz 2 tygodnie po ich odstawieniu. Przeciwwskazania obejmują także występowanie astmy oskrzelowej, ciężkiej niewydolności nerek i wątroby, ciężkiego nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Leku Actitrin nie mogą stosować też osoby chorujące na mukowiscydozę oraz cierpiące z powodu kaszlu przebiegającego z odksztuszaniem dużej ilości wydzieliny.
Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Składniki leku wchodzą w interakcje z niektórymi lekami stosowanymi w terapii nadciśnienia tętniczego (metyldopa, rezerpina, betanidyna, α- i β-sympatykolityki), obniżając skuteczność ich działania. Również równoczesne działanie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (opipramol, imipramina, klomipramina, amitryptylina, doksepina), inhibitorami MAO (m. in. iproniazyd, selegilina, moklobemid, fenelzyna) oraz sympatykomimetykami powoduje wzrost ciśnienia krwi .
Lek przyjmowany jest doustnie. Dzieci powyżej 12 r.ż. oraz dorośli powinni przyjmować 3-4 dziennie po 10 ml syropu, a dzieci w wielu 7-12 lat połowę tej dawki, czyli 5 ml syropu 3-4 razy dziennie.
Cena leku Actritrin to około 11-14 złotych.
Actitrin zawiera chlorowodorek pseudoefedryny (30 mg), chlorowodorek triplolidyny (1, 25 mg) oraz bromowodorek dekstrometorfanu (10 mg) .
Nie stosować u dzieci poniżej 6 r.ż., u kobiet w ciąży i karmiących.

View Comments

  • No dzieciom tego syropu nie polecam! Ale w moim przypadku (60l.) działa skutecznie. Biorę głównie podczas infekcji przed snem. Przesypiam całąnoc. Polecam.

  • dziala na to, na co ma dzialac ale przy okazji zwala z nog mocno wplywając na stan psychofizyczny (ten sam efekt u mnie, mojej zony i synka)

  • Jestem 32 letnią kobietą chorującą na kaszel. ACTItrin brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 22 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Korzystam z tego specyfiku i się sprawdza podaję go mojej córce 5 letniej i jeśli jest podawany w miarę szybko to efekt jest oczywisty. Skutki uboczne oceniam na minimalne. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na przeziębienie. ACTItrin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Ja nie polecam.Moja córeczka 5 letnia po syropie budziła się w nocy i jakby majaczyła, gdy odstawiliśmy ten "cudowny" syropek dziecko wróciło do normy. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 27 letnią kobietą chorującą na zapalenie górnych dróg oddechowych. ACTItrin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Lek świetnie sobie poradził z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Lek nie jest drogi w przeciwieństwie do innych leków. Dobry smak. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. ACTItrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.