Pelafen to suplement diety zawierający w swoim składzie suchy wyciąg z pelargonii. Ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej ma właściwości immunostymulujące, czyli usprawniające działanie układu odpornościowego. Polega to na tym, że oskrzela pokrywa warstwa śluzu, w której „wyłapywane” są drobnoustroje wnikające do górnych dróg oddechowych oraz pobudzane komórki rzęskowe w celu usunięcia szkodliwych makrofagów. Substancje zawarte w ekstrakcie z korzenia pelargonii korzystnie wpływają na ten mechanizm i naturalnie pobudzają komórki rzęskowe do działania, a tym samym ułatwiają odkrztuszanie nadmiaru wydzieliny wraz z drobnoustrojami.

Poza właściwościami immunomodulującymi, pelargonia afrykańska zawiera również substancje mające działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Za przeciwbakteryjne właściwości pelargonii afrykańskiej odpowiedzialne są obecne w roślinie kumaryny, które zapobiegają przyleganiu bakterii do nabłonka dróg oddechowych, a co za tym idzie, ułatwiają odkrztuszanie i pozbywanie się z organizmu.

Objawowe leczenie przeziębienia.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu.

Dotychczas nie wykazano interakcji z lekami, jednakże przed rozpoczęciem stosowania suplementu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ciąża i karmienie piersią.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania suplementu Pelafen przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jeżeli kobieta jest w ciąży zalecana jest konsultacja z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 3 x dobę(rano, w południe, wieczorem). Dzieci w wieku 6-12 lat: 1 tabletka 2 x dobę (rano i wieczorem). Połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Nie rozgryzać.
Opakowanie 20 mg 15 tabl. od 6,99 do 14,99 zł.
Jedna tabletka powlekana zawiera 20 mg suchego wyciągu z Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii) – Pelargonii radicis extractum siccum (4-7:1) plus substancje pomocnicze.
Działania niepożądane
Bardzo rzadko występujące: biegunka, ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, utrudnione połykanie, łagodne krwawienia z dziąseł lub nosa oraz reakcje alergiczne.
W przypadku wystąpienia duszności, gorączki, odkrztuszania krwistej lub ropnej wydzieliny lub gdy objawy choroby nie ustąpią w ciągu tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
W przypadku wystąpienia objawów hepatoksyczności należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.