Skojarzone: miejscowe przeciwgrzybicze (clotrimazole), przeciwbakteryjne (gentamicine), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe (betamethasone).

Zmiany zapalne skóry leczone miejscowo glikokortykosteroidami, w których doszło do nadkażenia bakteryjnego, grzybiczego lub mieszanego.
Nadwrażliwość na składniki leku, inne antybiotyki aminoglikozydowe (gen­tamicynę, tobramycynę, amikacynę i netilmicynę), inne leki przeciwgrzybicze pochodne imidazo­lu (ekonazol, mikonazol, ketokonazol, chlormidazol, dimazol, izokonazol) i inne glikokortykosteroidy, np. hydrokortyzon, betametazon. Leku nie należy stosować w wirusowych i gruźliczych chorobach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Preparatu nie należy stosować u dzieci, zwłaszcza poniżej 2 rż. Niektóre obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie wrażliwe na rozwój działań niepożądanych i na te obszary stosuje się kortykosteroidy o słabszym działaniu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie występowanie jaskry, cukrzycy, gruźlicy, upośledzenie słuchu lub zaburzenia czynności nerek. Nie stosować na otwarte rany, uszkodzoną skórę i na duże powierzchnie ciała.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących, a maść zmian łuszczących się i suchych. Preparat stosować na skórę zmienioną chorobowo, umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych ani przedłużać zalecanego czasu stosowania leku, gdyż może to powodować jego wchłanianie się do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.
cena od 20 do 30 zł
10 g, 15 g lub 30 g kremu lub maści, 1 g zawiera 10 mg klotrimazolu, 1 mg gentamicyny i 0,5 mg betametazonu.
UWAGI: smarować skórę kremem lub maścią 2 razy na dobę; nie stosować długotrwale (patrz CLOBEDERM).
Działania niepożądane
Lek może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, rozszerzenie małych naczyń skórnych, zmiany trądzikowate, wybroczyny i rozstępy. Może działać uczulająco, co objawia się zaostrzeniem objawów zapalenia lub powstaniem zmian o innym charakterze – wymaga to pilnego kontaktu z lekarzem. Stosowany długotrwale, na uszkodzone lub rozległe powierzchnie może się wchłaniać do krwi (co zawsze w przypadku preparatów do stosowania na skórę uznaje się za działanie niepożądane) i powodować poważne działania ogólnoustrojowe.
Opakowanie
10 g, 15 g lub 30 g kremu lub maści, 1 g = 10 mg klotrimazolu, 1 mg gentamicyny i 0,5 mg betametazonu.

View Comments

  • Używam tej maści przy każdej zmianie wywołanej przez metale na które jestem uczulona. Wystarczy dwa razy posmarować i zaczerwienienie i rany znikają. Jestem bardzo zadowolona z tego leku.

  • Mam zmiany skórne, które są następstwem namnożenia grzyba w organizmie coś w rodzaju kandydozy ogólnoukładowej. Triderm nie daje tak szybkich i tak spektakularnych efektów jak Belosalic czy Travocort, ale podobno ma znacznie mniej skutków ubocznych od tych dwóch maści. Żeby zwalczyć kilka dużych wykwitów, musiałem posmarowane miejsce zabezpieczyć na noc opatrunkiem co znacznie poprawiło skuteczność już po taki jednym zabiegu. Później wystarczyło normalne smarowanie. Lek działa tak długo jak się go stosuje, później niestety zmiany na nowo się pojawiają ale w moim przypadku muszę prowadzić leczenie dwutorowo; próbować zmniejszyć liczbę grzyba w organizmie a oprócz tego leczyć zmiany skórne i w innych narządach wewnętrznych.

  • Lek miał usunąć wysypkę, jaką mam między palcami ( najczęśćiej powstaje po używaniu niektórych mydeł w płynie)- ale w moim przypadku maśc nie poskutkowała. Według mnie ta maść- to niewypał. Lek do końca smarowany- nie pomógł. Pieniądze wydane na darmo. Teraz mam inna receptę i liczę, że ta nowa załatwi problem.

  • Miałem problemy z łuszczeniem się skóry na głowie- czole gdzie niema włosów. Trzy miesiące temu wybrałem się do lasu i prawdopodobnie kiedy popsikałem ręce sprejem przeciw komarom to także w małej ilości psiknąlem i czoło. Od tego czasu nastał problem, parę razy skóra na czole się złuszczała , jak to jest przy spaleniu skóry słońcem, Coraz to większe były problemy, skóra się łuszczyła swędziła. Jak się głowę umyło i uschła to najeżony naskórek po potarciu się sypał z głowy. Trochę zatrzymało się to przy użyciu szamponu biosulfat. Używałem także takie ruskie mydełko o specyficznym zapachu o głównym składniku dzięgieć brzozowy. To mydełko odstawiłem jest za silne.Teraz po umyciu szamponem biosulfat przeciw łupieżowym i wysuszeniu skory na głowie. smaruję raz dziennie maścią Tridermem. Po czterech dniach zauważam ,że skóra się nie łuszczy,nie ma takich czerwonych plam i kolor skóry jest normalniejszy jak ma wyglądać. Ale zauważam,że po posmarowaniu maścią następuje pieczenie i swędzenie ale to za parę minut przemija. Cieszę się, że ta przypadłość każdym dniem jest mniejsza i na zawsze zniknie. Może mój opis tej choroby skórnej komuś pomoże

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.