Skojarzone: miejscowe przeciwzapalne (prednisolone) oraz złuszczające naskórek (salicylic acid). Preparat do stosowania zewnętrznego, działający przeciwalergicznie, przeciwświądowo i keratolitycznie. Usuwa objawy stanu zapalnego w obrębie skóry owłosionej, stosowany w łuszczycy, wyprysku łojotokowym, łysieniu plackowatym.

Łuszczyca skóry owłosionej głowy, ciężkie, oporne na inne leczenie postacie wyprysku łojotokowego skóry owłosionej głowy; łysienie plackowate.
Zakażenia skóry wirusowe, bakteryjne, grzybicze i gruźlicze; trądzik różowaty i bakteryjny; odczyny poszczepienne; nie stosować na błony śluzowe. Nadwrażliwość na składniki preparatu, dzieci do 12 r.ż., ciąża.
brak danych
Wcierać w skórę głowy początkowo raz na dobę wieczorem; po uzyskaniu poprawy: 2-3 razy w tygodniu wieczorem. Lek należy nakładać przy pomocy dołączonego aplikatora; następnie wmasowywać w skórę głowy przez 2-3 minuty.
Cena od 30 do 50 zł.
100 ml płynu, 1 ml zawiera 2 mg prednizolonu i 4 mg kwasu salicylowego.
Podczas leczenia unikać opalania. Lek stosowany długotrwale na duże powierzchnie skóry, niezgodnie z zaleceniami lekarskimi lub w ramach „samoleczenia” może prowadzić do wystąpienia poważnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych, związanych z jego wchłanianiem się z powierzchni skóry i hamującym działaniem na produkcję hormonów kory nadnerczy (patrz UWAGI w AFLODERM); dotyczy to zwłaszcza stosowania u małych dzieci oraz na skórę twarzy, gdzie wchłanianie leku jest szczególnie intensywne. Preparatów zawierających kortykosteroidy nie wolno stosować w banalnych schorzeniach skóry, a zwłaszcza używać na własną rękę jako kremu kosmetycznego!
Po leku może wystąpić: pieczenie, wysuszenie, zaczerwienienie, świąd i podrażnienie skóry. Do poważniejszych działań niepożądanych, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, rozstępy skórne, uczucie nieregularnego bicia serca, wzrost ciśnienia krwi, obrzęki, trudności w oddychaniu, utrata łaknienia, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Stosowany długotrwale może wywołać trądzik posteroidowy, rozstępy skórne, zmiany zanikowe skóry.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.