Lek o działaniu przeciwgorączkowym i wyraźnym przeciwbólowym, a także nasennym dzięki skojarzonemu działania składników zawartych w preparacie. Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, ułatwia zasypianie, hamuje wodnisty wyciek z nosa, świąd, kichanie i łzawienie oczu. Nie działa przeciwzapalnie (nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych NLPZ).

Przeznaczony do stosowania w stanach gorączkowych towarzyszącym infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienia, zapalenie gardła, infekcje dróg oddechowych itp.) oraz do zwalczania bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, gardła, uszu, bolesne miesiączkowanie), a także w trudnościach w zasypianiu spowodowanym bólem. Ból z towarzyszącą bezsennością, trudności w zasypianiu spowodowane bólem.
Patrz: ACENOL. Wirusowe zapalenie wątroby. Uczulenie na lek, ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedokrwistość, nadciśnienie. Nie stosować u dzieci, w okresie ciąży.
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przedwzakrzepowych. Stosowany z lekami hamującymi rozkład paracetamolu zwięk­sza ryzyko uszkodzenia wątroby (jednoczesne podawanie metioniny i cysteiny chroni wątrobę przed uszkodzeniem).
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1-2 tabletki 30 minut przed snem.
Cena od 5 do 10 zł.
500 mg paracetamolu + 25 mg chlorowodorku difenhydraminy.
Uwaga! Nie podawać leku dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem. Nie stosować u dzieci. Nie należy przekraczać zale­canego dawkowania. Patrz: ACENOL.
Niedokrwistość, methemoglobinemia, uszkodzenie nerek, wątroby, drażliwość, reakcje uczuleniowe (zapalenie skóry, pokrzywka, rumień). Alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych.

View Comments

  • Ta strona podaje, że paracetamol (Apap) to "Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)". Dotychczas zawsze preferowałam paracetamol, gdyż w przeciwieństwie do np. ibuprofenu nie podrażniał mi przewodu pokarmowego. Z mojej dotychczasowej wiedzy wynika, że Apap nie należy do grupy NLPZ, takie informacje otrzymałam również od lekarki. Natomiast po przeczytaniu informacji na tej stronie zgłupiałam. Pomyślałam: czy ja o czymś nie wiem???

    Sprawdziłam paracetamol w Wikipedii. Wiem, w niej też zdarzają się bzdury, ale Wikipedia podaje ZA PODRĘCZNIKIEM FARMAKOLOGII, że paracetamol "W ODRÓŻNIENIU OD leków przeciwbólowych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych wykazuje bardzo słabe działanie przeciwzapalne[10]".

    Wikipedia podaje tę informację na podstawie następującego źródła:
    Ernst Mutschler: Mutschler. Farmakologia i toksykologia. Podręcznik. Gerd Geisslinger, Heyo K. Kroemer, Monika Schafer-Korting, red. wyd. Andrzej Danysz. Wyd. 1. Wrocław: Elsevier Urban & Partner, 2004, s. 248. ISBN 83-89581-80-9.

    Czy w takim razie podręczniki farmakologii kłamią, czy może autorzy strony leki-opinie.pl są niedouczeni???

    Jestem przerażona...

    • Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W treści rzeczywiście znalazł się błąd w klasyfikacji, choć w dalszej części wyraźnie wykluczono jego przynależność do grupy przez fakt, że lek nie działa przeciwzapalnie.

  • UWAGA: APAP NOC MOŻE UZALEŻNIAĆ!

    W telewizyjnych reklamach byliśmy informowani, że Apap Noc nie uzależnia. Apap Noc, oprócz działającego przeciwbólowo paracetamolu, zawiera pochodną tego samego związku, który jest substancją czynną w popularnym leku na chorobę lokomocyjną - Aviomarinie, i to właśnie ona (wodorochlorek difenhydraminy) odpowiada za nasenne działanie Apapu Noc.

    A oto cytat z ulotki Aviomarinu:
    "DŁUGOTRWAŁE STOSOWANIE DIMENHYDRAMINY MOŻE PROWADZIĆ DO ZALEŻNOŚCI LEKOWEJ."

    Poczytajcie sobie więcej na ten temat.

  • używałam Apapu, bo działał i był łagodny dla żołądka ale reklama Apapu noc spowodowały,że już nie mogę brać żadnego Apapu, ponieważ mam wrażenie,że po jego użyciu przejdą na mnie te wszystkie złe emocje, które ta paskudna reklama wywołuje- proszę zmieńcie ją!!

  • Jestem 24 letnią kobietą chorującą na nocne bóle głowy. Apap Noc brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 23 dni w dawce: 1 tabletek. Często miałam problemy z zaśnięciem, ponieważ miałam bóle głowy itp. Po zaczęciu zażywania co jakiś czas apap noc przeszło mi jak i ból jak i problem z zaśnięciem. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Apap Noc w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.