Suplement diety zawierający ekstrakty z szyszek chmielu, z liści melisy oraz korzenia różeńca górskiego.

Melisa może być stosowana w leczeniu przeziębienia i grypy, ponieważ zawiera składniki mające działanie przeciwwirusowo i przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Stwierdzono również działanie obniżające ciśnienie krwi, wiatropędne i rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Melisa przede wszystkim jest ziołem uspokajającym, na skołatane nerwy, bezsenność oraz wspomagająco w leczeniu nerwicy.

Chmiel posiada właściwości uspokajające, nasenne oraz jest ziołem kojącym nerwy. Jednym z najważniejszych składników występujących w szyszkach jest substancja o nazwie ksantohumol. Związek z grupy flawonoidów mający 4-krotnie większe właściwości antyoksydacyjne niż witamina C.

Różeniec górski poprawia pamięć i koncentrację, wspiera walkę ze stresem, działa łagodząco w przypadku zmęczenia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Łagodząco w stresie i bezsenności.
Uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.
Napar z melisy wchodzi w interakcję z lekami, które są stosowane podczas zabiegów chirurgicznych i po nich. Nie powinno się jej spożywać przez co najmniej 2 tygodnie przed planowaną operacją i co najmniej 2 kolejne tygodnie po zabiegu, czasem więcej jeśli czas rekonwalescencji wydłuża się i wymaga dłuższego p odawania leków pooperacyjnych.

Ekstrakt z szyszek chmielu (oraz suplementy z jego dodatkiem) reaguje z lekami stosowanymi w depresji i zaburzeniach nastroju, obniżając ich efekt terapeutyczny.

U osób wrażliwych wysokie dawki ekstraktu z różeńca mogą powodować pobudzenie.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować suplementu w czasie ciąży oraz karmienia piersią.

9 kropli/dzień, popić szklanką wody.
Opakowanie 30 ml od 24,99 do 37,89 zł.
Ekstrakt z liści melisy lekarskiej, ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego.
Działania niepożądane
Nie należy przekraczać dziennej dawki suplementu.
Przyjmowanie dużych ilości melisy może wykazywać działania niepożądane, takie jak: zawroty głowy, bóle brzucha, świszczący oddech, nudności, wymioty. W przypadku uczulenia na melisę występują: problemy z oddychaniem, puchnięcie, uczucie ciasnoty w gardle lub w klatce piersiowej, zaburzenia świadomości, wysypki, pokrzywki. Suplementy z chmielem posiadają właściwości obniżające libido.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.