Miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe – lek w miejscu nałożenia ulega rozpadowi do 2 czynnych substancji: sulfonamidu sulfadiazyny i jonów srebra.

Krem przyspiesza gojenie oparzeń, działa przeciwbólowo, usuwa pieczenie oraz chroni oparzone tkanki przed zakażeniami.

Oparzenia drugiego i trzeciego stopnia (średnio ciężkie i ciężkie), owrzodzenia (m.in. żylakowate owrzodzenia podudzi); zapobieganie ich dalszej utracie we wczesnym stadium łysienia. Przyspiesza gojenie ran, chroni je przed zaka­żeniem, zmniejsza ból.
Niewydolność wątroby. Nadwrażliwość na sulfonamidy, ciąża i laktacja, noworodki. Bez porozumienia z lekarzem nie należy stosować kremu u dzieci.
Nie stwierdzono przy miejscowym stosowaniu.
Zewnętrznie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Miejsca zmienione chorobowo smarować cienką warstwą kremu 1-2 razy dziennie. Krem można stosować metodą otwartą lub pod opatrunkiem okluzyjnym.
Cena od 10 do 20 zł.
Kobiety w ciąży nie powinny mieć styczności z substancją (pokruszone lub uszkodzone tabletki) ze względu na możliwość przezskórnego wchłaniania się i wynikające z tego zagrożenia dla płodu. U pacjentów w podeszłym wieku z łagodnym przerostem gruczołu krokowego przyjmowanie leku może zaburzać diagnostyczne testy badające stężenie tzw. antygenu PSA (wskazującego na ryzyko raka prostaty). Ostrożnie stosować u pacjentów z rozległymi ranami oparzeniowymi.
Preparat zazwyczaj jest dobrze tolerowany, jednak mogą wystąpić objawy podobne jak po leczeniu sulfonamidami stosowanymi doustnie. W przypadku długiego stosowania na duże powierzchnie skóry może powodować objawy zatrucia.

View Comments

  • Jeżeli rana jest zbyt otwarta i nadaje się do przeszczepu,to polecam na pocztek plyn Szostakowskiego,a dopiero później Argosulfan. A jak rana zrobi się calkiem sucha,to w tedy Oliatum.Jestem w trakcie leczenia i jestem zadowolona z efektu.Minus,ze trzeba sporo casu,ale warto.Leczenie trwa ok.3 miesięcy.Wszystko z zaleceniami lekarza chirurga-onkologa.

  • Jestem 34 letnią kobietą chorującą na oparzenie ii stopnia. Argosulfan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 5 mg(miligram). Maść przypisana przez lekarza pierwszego kontaktu; zalecone stosowanie-2-3 razy na dzień.efekt?brak dostępu powietrza,rozmiękczanie rany i wdanie się zakażenia;lekarz na SORe,na którym wylądowałam po 5 dniach stosowania oraz chirurg z poradni oparzeń na samą nazwę rzekli-nie.maść ta być może nadaje się w późniejszej fazie leczenia, niemniej zadecydować o tym powiniem chirurg. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Argosulfan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.