Rozkurczowe; spowalniające ruchy robaczkowe (perystaltykę) jelit, hamujące wydzielanie śliny i soku żołądkowego.

Bolesne skurcze (kolki) przewodu pokarmowego i dróg moczowych; kolka żółciowa; pomocniczo w chorobie wrzodowej przewodu pokarmowego.
Jaskra z wąskim kątem przesączania; przerost gruczołu krokowego, któremu towarzyszą trudności w oddawaniu moczu; niedrożność lub podejrzenie niedrożności, przerost lub zwężenie odźwiernika; zwężenie szyi pęcherza moczowego, miastenia (wrodzona nużliwość mięśni mogąca być przyczyną m.in. zaburzeń oddychania), zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (colitis ulcerosa). Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Nasila działania niepożądane trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, neuroleptyków, leków przeciwhistaminowych, leków stosowanych w chorobie Parkinsona (w tym amantadine), leków przeciwarytmicznych: m.in. dizopiramidu (dis pyramide) i chinidyny (quinidine). Preparaty zobojętniające sok żołądkowy oraz węgiel (farbo medicinalis) hamują wchłanianie leku z przewodu pokarmowego. Lek hamuje wchłanianie ketokonazolu (ketoconazole) z przewodu pokarmowego; nasila działanie leków hamujących ośrodkowy układ nerwowy (nasennych, uspokajających, przeciwlękowych, neuroleptycznych).
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 4 razy na dobę po 20 mg; dzieci 6.-12. rok życia: 3 razy na dobę po 10 mg.
Cena od 10 do 20 zł.
10, 20 lub 50 tabletka powlekanych, 1 tabl. zawiera 10 mg hioscyny; 5 czopków, 1 czopek zawiera 7,5 mg hioscyny; 10 czopków, 1 czopek zawiera 10 mg hioscyny.
Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdów i obsłudze urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Suchość w ustach, zaburzenia widzenia, zwolnienie reakcji odruchowej, niekiedy senność.

View Comments

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 358 dni w dawce: 20 mg(miligram). Używam go w przypadku bóli, mam problem z jelitami, sprawdza sie znakomicie bo działa rozkurczowo, dobry. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 33 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 1 tabletek. Ja używam jak się przejadam i brzuch mam większy, na efekty nie narzekam i na cene tez nie więc ogólnie polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Buscopan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na bóle. Buscopan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 363 dni w dawce: 2 tabletek. Buscopan stanie się niedługo obowiązkowym elementem torebki każdej kobiety. u mnie jest od dawna, opinia bardzo pozytywna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na drażliwe jelita. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 29 dni w dawce: 2 tabletek. To jest jedyny lek który mi pomógł przy mojej dolegliowości-jelito drażliwe o wiele lepsze niż no-spa najlepszy i jestem mu wierna. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 37 letnią kobietą chorującą na zaburzenie trawienia. Buscopan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 20 mg(miligram). Lek pomógł uporać mi się z moimi zaburzeniami w układzie trawiennym. Miałem uciążliwy problem ale już się go pozbyłam. Działa dość szybko jestem z niego zadowolona. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  • Jestem 37 letnim mężczyzną chorującym na ból. Buscopan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 91 dni w dawce: 2 tabletek. Na problemy z jelitem pomaga najlepiej, najlepsze jest to że jest delikatny nie obciąża organizmu niepotrzebnie. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  • Jestem 29 letnią kobietą chorującą na ból. Buscopan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 134 dni w dawce: 1-2 tabletek. Na miesiączkowe bóle nie ma lepszego dla mnie lekarstwa, działa rozkurczowo. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Buscopan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.