Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów, o szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Lek drugiego rzutu w leczeniu zakażeń układu oddechowego (zapalenia uszu, zatok, płuc), układu moczowego, narządów płciowych, przewodu pokarmowego, narządów jamy brzusznej, kości, stawów, skóry, tkanek miękkich oraz zakażeń uogólnionych niepoddających się terapii innymi chemioterapeutykami.
Nadwrażliwość na lek i inne chemioterapeutyki z grupy chinolonów. Nie stosować u dzieci i młodzieży do 18 rż. U osób w podeszłym wieku, chorych na padaczkę oraz z niewydolnością wątroby należy zachować szczególną ostrożność, gdyż ryzyko działań niepożądanych jest u nich większe. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Ofloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz teofiliny. Środki zobojętniające kwaśność soku żołądkowego pogarszają wchłanianie leku, zmniejszając skuteczność terapii przeciwbakteryjnej.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować podczas posiłków lub tuż po jedzeniu, z dużą ilością wody.
Lek refundowany – sprawdź cenę poniżej.
10 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 200 mg ofloksacyny.
Podczas stosowania leku nie należy opalać się ani prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać skomplikowanych maszyn wymagających szczególnej uwagi. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
Działania niepożądane
Może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, brak łaknienia, uczucie pełności w nadbrzuszu, kolki, wymioty i biegunki), rzadziej bóle i zawroty głowy, nadmierne pobudzenie, bezsenność, bóle mięśni i stawów, zaburzenia słuchu. W wyjątkowych przypadkach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokarmowego bakteriami opornymi na lek (co przejawia się złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). Wystąpienie powyższych objawów wymaga przerwania stosowania leku i niezwłocznego skontaktowania się z lekarzem.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.