Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne (paciorkowce i gronkowce – itraconazole), silne przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe (diflukorton – substancja z grupy glikokortykosteroidów).

Wstępne leczenie powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry (m.in. grzybicy kończyn, okolic pachwin i narządów płciowych) z towarzyszącym silnym odczynem zapalnym lub zmianami skórnymi o charakterze wyprysku.
Nadwrażliwość na składniki leku oraz inne leki przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (klotrimazol, ekonazol, mikonazol, ketokonazol, chlormidazol i dimazol). Nie należy go stosować w bakteryjnych, gruźliczych i wirusowych zakażeniach skóry, trądziku różowatym, owrzodzeniach skóry oraz stanach przednowotworowych i nowotworach skóry. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, zaćmę, gruźlicę lub cukrzycę. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest większe, jeśli lek jest stosowany u małych dzieci.
nie znaleziono
Krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących. Preparat stosować na zmianę chorobową umytą wodą z mydłem i wysuszoną. Nie należy zakładać opatrunków zamkniętych ani przedłużać zalecanego czasu stosowania leku, gdyż może to powodować jego wchłanianie się do krwi i poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane. Smarować 2 razy na dobę; w grzybicy międzypalcowej paski gazy nasączone preparatem należy umieszczać między palcami rąk i nóg.
cena od 30 do 50 zł
15 g kremu, 1 g zawiera 10 mg izokonazolu i 1 mg diflukortolonu.
UWAGI : nie należy stosować powyżej 2 tygodni ani na rozległe powierzchnie skóry, zwłaszcza uszkodzonej, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu (powyżej 4 tygodni) oraz na obszary skóry przekraczające 10% powierzchni ciała mogą pojawić się działania niepożądane zbliżone do obserwowanych po układowym (doustnym lub w postaci zastrzyków) podaniu glikokortykosteroidów. W przypadku konieczności leczenia powyżej 2 tygodni (zwłaszcza grzybicy okolic pachwin i narządów płciowych) należy stosować „czysty” preparat itrakonazolu (itraconazole).
Działania niepożądane
Rzadko po zastosowaniu kremu występuje zaczerwienienie, pieczenie, świąd i podrażnienie skóry. Wystąpienie wysypki lub zaostrzenie stanu zapalnego i wysięku, albo też zmiana charakteru objawów na skórze wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.

View Comments

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.