Skojarzone działanie składników – miejscowe, umiarkowanie silne, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwuczuleniowe, przeciwobrzękowe (flumetasone), przeciwbakteryjne (neomycyna).
Lek szybko likwiduje objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd, a także eliminuje bakterie chorobotwórcze.

Zapalne choroby skóry różnego pochodzenia powikłane zakażeniem bakteryjnym.
Wirusowe i gruźlicze zakażenia skóry; nowotwory i stany przednowotworowe skóry; owrzodzenia troficzne podudzi. Antybiotyki aminoglikozydowe (gentamicy­nę, tobramycynę, amikacynę i netilmicynę) Nie stosować na rozległe zmiany skórne, zwłaszcza przebiegające z ubytkiem skóry (np. oparzenia, owrzodzenia). Niektóre obszary skóry: pachwiny, miejsca zgięć i przede wszystkim twarz są szczególnie wrażliwe na rozwój działań niepożądanych i na te obszary stosuje się kortyko­steroidy o słabszym działaniu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie jaskrę, cukrzycę, gruźlicę, upośledzenie słuchu lub zaburzenia czynności nerek. Większe ryzyko działań niepożądanych występuje u dzieci.
Podczas długotrwałego leczenia lub stosowania na duże powierzchnie skóry należy unikać jednoczesnego ogólnego stosowania antybiotyków z grupy aminoglikozydów (m.in. gentamicine) lub kolistyny (colistine) ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia uszkodzenia słuchu (ototoksyczność) lub nerek (nefrotoksyczność).
Według wskazań lekarza; krem jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian sączących. Nie powinien być stosowany pod opatrunkami zamkniętymi. Nie wolno przedłużać czasu leczenia. Początkowo: smarować 3-4 razy na dobę; po uzyskaniu poprawy: 1-2 razy na dobę.
cena od 5 do 10 zł
15 g kremu, 1 g zawiera 0,2 mg flumetazonu i 5 mg neomycyny.
UWAGI: patrz CLOBETASOL.
Działania niepożądane
Lek może powodować zaczerwienienie i podrażnienie skóry, rozszerzenie małych naczyń skórnych, zmiany trądzikowate, wybroczyny i rozstępy. Może działać uczulająco, powodując zaostrzenie objawów zapalenia lub powstanie zmian o innym charakterze. Wymaga to pilnego kontaktu z lekarzem. Stosowany długotrwale lub na uszkodzone czy rozległe powierzchnie skóry może się wchłaniać do krwi (co zawsze w przypadku preparatów do stosowania na skórę uznaje się za działanie niepożądane) i powodować poważne działania niepożądane.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.