Lek z grupy agonistyczno-antagonistycznej dla receptora opioidowego, wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbólowe, rzadziej wywołuje objawy euforyczne i ma słabsze działanie kurczące na mięśnie gładkie niż morfina. Patrz również: BUNONDOL.

Stosowany jest do zwalczania silnych bólów pooperacyjnych, zawałowych, pourazowych i nowotworowych. Patrz również: BUNONDOL.
Ciąża i laktacja, zaburzenia oddychania, nadciśnienie śródczaszkowe. Uczulenie na buprenorfinę, stosowanie leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, miastenia. Jeśli stwierdzono u ciebie choroby serca, oskrzeli, płuc (szczególnie silnie upośledzające oddychanie), nerek, astmę, niedoczynność tarczycy, przerost gruczołu krokowego lub kamicę dróg żółciowych, poinformuj o tym lekarza. Nie stosuje się leku w tej postaci u dzieci.
Lek nasila działanie preparatów działających depresyjne na ośrodkowy układ nerwowy.
Ściśle według wskazań lekarza. Plaster należy starannie nakleić na czystą, suchą, nieowłosioną skórę, bez otarć, ran i podrażnień. Plaster umieszcza się na płaskich powierzchniach tułowia lub górnej części ramion. Plaster należy nosić 72 h; kolejny plaster nakleja się w innym miejscu (na to samo miejsce można nakleić plaster po minimum 6 dniach).
System transdermalny po: 20 mg, cena od 100 do 200 zł; 30 mg, cena powyżej 200 zł; 40 mg, cena powyżej 200 zł. Uwaga refundacja!
Uwaga! Od pewnego momentu, dalsze zwiększenie dawki leku nie zwiększa efektu przeciwbólowego. Buprenorfina nasila działanie leków nasennych i uspokajających. Podana osobom przyjmującym inne narkotyczne leki przeciwbólowe (szczególnie osobom uzależnionym od opioidów) może wywołać objawy zespołu abstynencyjnego.
Działania niepożądane
W miejscu stosowania plastra może wystąpić świąd i zaczerwienienie, czasami wysypka. Najczęściej występuje senność, nadmierne uspokojenie, bardzo rzadko euforia i pobudzenie. Dość często pojawiają się również nudności i wymioty, omdlenia przy wstawaniu z pozycji leżącej (spadki ciśnienia). Rzadko lek może spowodować zawroty i bóle głowy, zmęczenie, osłabienie, nerwowość, duszność, zaburzenia oddychania, zwłaszcza u ludzi z chorobami płuc i oskrzeli, zaburzenia potencji i nieregularne cykle miesiączkowe. Wyjątkowo, przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek, może się pojawić uzależnienie. Nagłe odstawienie leku może wywołać: nudności, wymioty, biegunkę, bezsenność, zmęczenie i niepokój.

View Comments

  • Witam i pozdrawiam mam pytanie czy ktoś z państwa chciałby odsprzedać transtec plastry najlepie 70 jeśli nie to chciaż 50 lub 30 bardzo proszę o kontakt pilnie potrzebne

  • Transtec średnią dawkę przepisał mi proktolog, czekam na zabieg- mam stan zapalny w kanale odbytnicy, co dość mocno boli. Drugiego dnia po przyklejeniu plastra wymioty, ale trwało to tylko jeden dzień. Potem 2 tygodnie w miarę ok, ból mniejszy, ale potem zaczął się koszmar. Potężne zawroty głowy, zero apetytu, senność, dreszcze na całym ciele, skończyło się przyjazdem karetki i podaniu 3 kroplówek. Plaster odkleiłam,walczę jeszcze ze skutkami odstawiennymi, ale powoli dochodzę do siebie, do zabiegu mam jeszcze tydzień oczekiwania, ale z bólem będę walczyć jakoś inaczej, doustnie, jak będzie bardzo źle, to poproszę lekarza o zastrzyki, ale nigdy w życiu tych plastrów!!!!

  • BARDZO DOBRY PREPARAT NA SILNE BÓLE RWY KULSZOWEJ I PRZEPUKLINY KRĘGOSŁUPA ZARAZ PO SKUDEXIE POLECAM.

  • Witam, super plastry na kręgosłup,mam przepuklinę i już nic nie działa .Plastry postawiły mnie na nogi.

  • Witam ja stosuje plastry Transtec na kregoslup juz od dluzszego czasu i jestem bardzo zadowolona z efektow wczesniej mialam tak silne bole w odcinku ledzwiowym ze wzgledu na przepukline i szyjnym z powidu ucisku na rdzen ze nie moglam wogole funkcjonowac od kiedy lekarz mi je przepisal zaczelam chodzic bez bolu i nawet podjelam prace oczywiscie w pracy uwazam co i jak robic by sie nic nie stalo ale jedno moge powiedziec te plastry dzialaja cuda choc wiem ze kiedys czeka mnie operacja przepukliny

  • Pierwsza doba po naklejeniu plastra była cudowna!: wreszcie mogłem się położyć i zasnąć [z powodu bólu w mocno stłuczonym tyło-boku pleców/żeber (upadając wyłamałem klapę sedesową) oraz jednocześnie ostrych refluksach po kilkunastu minutach leżenia (chyba skutek brania kodeiny, tramazolu i ketoprofenu - oczywiście każde jeszcze z paracetamolem - lub antybiotyków); dodam, że biorę od wielu lat omeprazole&Co - od lat kilku 40 mg na dobę, co jest maksymalną dawką! Teraz musiałem żreć sodę całymi łyżkami.
    Z tych powodów spałem przez ~ tydzień po kilka godzin na dobę, w "dawkach" najwyżej godzinnych. W tym również na siedząco, ale wtedy z kolei zwyrodnienie kręgosłupa fundowało mi drętwienie ud, od którego też się budziłem. Dodając nasenne działanie leków, byłem mocno śpiący (omal nie rąbnąłem w monitor oraz spadłem z kanapy, z pozycji siedzącej, nagle przysypiając; zasypiałem nawet w czasie jedzenia).
    Po założeniu plastra spałem "ciurkiem" 9 godzin. Niestety, następnego dnia pojawił się ból (stały i w postaci "szarpnięć") podobny, nie gorszy niż ten zaraz po stłuczeniu. Znów nie mogłem nawet chodzić, a o spaniu nie było mowy. Do tego spuchły mi stopy, miałem totalne zaparcie; chodząc musiałem czegoś się trzymać z powodu zawrotów głowy i momentami traciłem orientację przestrzenną. Dotknęła mnie też nagła "skleroza": zapominałem o braniu leków, zastrzykach insulinowych a raz nawet zapomniałem wziąć z kuchni kawę do śniadania - zjadłem je bezwiednie "na sucho".
    Podsumowując - miłe złego początki. Ostrzegam przed tym lekiem! Lekarz stwierdził, że jeszcze nie widział pacjenta bez przykrych skutków ubocznych...
    :

  • Lek nadaje się na skórę (tylko) i na bóle o stałym natężeniu. Nie działa na ostre bóle. na ostre jest Bunondol (tez buprenorfina) ale odrazu puszcza 0,2 lub 0,4 mg do krwiobiegu a najsilniejszy Transtec 0,07 mg w godzinę. Nie nadaje się na ostre, przeszywające bóle. Dlatego zrezygnowałem z Transtecu na rzecz Bunondolu bo Transtec mi nie pomagał (mam silne, ostre bóle) Plusem jest jego refunadacja i dobra cena Transtecu. Ludzie chwalą sobie Transtec ale on dla mnie za słaby, niestety.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.