Preparat zawiera silnie działający glikokortykosteroid przeznaczony do stosowania miejscowego, hamujący reakcje alergiczne i zapalne(40 razy silniejsze od hydrokortyzonu). Ponadto: przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe.
Wskazany jest do leczenia przewlekłych zmian skórnych.

Ostre i ciężkie stany zapalne skóry pochodzenia uczuleniowego niereagujące na inne, słabsze leki z grupy glikokortykosteroidów; łuszczyca skóry owłosionej; łuszczyca zadawniona; liszaj rumieniowaty; liszaj płaski z nasilonym świądem (lub w przypadku umiejscowienia zmian na płytkach paznokciowych); łojotokowe zapalenie skóry o ciężkim przebiegu.
Nadwrażliwość na lek i inne kortykosteroidy, zakaźne choroby skóry, trądzik różowaty, owrzodzenia skóry oraz stany przednowotworowe i nowotworowe skóry. Nie należy stosować leku do oczu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, gruźlicę, jaskrę i zaćmę. Ostrożność jest także wskazana przy stosowaniu leku u dzieci, lek bowiem może się wchłaniać ze skóry i powodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.
patrz CLOBEDERM
Według wskazań lekarza, nie zakładając opatrunku na miejsce leczone. Nie wolno przedłużać czasu zaleconego leczenia. Dorośli i młodzież: smarować 2-3 razy na dobę. Leku nie należy stosować powyżej 3-4 tygodni (zazwyczaj: 1-2 tygodni): małe dzieci i noworodki: smarować 1 raz na dobę. W przypadkach łuszczycy wskazane jest stosowanie leku pod opatrunkiem zamkniętym (okluzyjnym). Żel jest szczególnie przydatny w leczeniu zmian skóry owłosionej głowy.
15 g 0,025% maści lub żelu z fluocinolonem.
Uwaga! Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Leczenia nie należy prowadzić dłużej niż miesiąc. Po zastosowaniu opatrunku okluzyjnego zwiększa się wchłanianie leku. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować innych leków na skórę. Czytaj również: CLOBEDERM.
Działania niepożądane
Łagodnym działaniem niepożądanym po stosowaniu leku może być uczucie kłucia. Rzadko występuje pieczenie, świąd, podrażnienie, zaczerwienienie lub podrażnienie skóry. Do poważnych działań, które wymagają kontaktu z lekarzem, należą: podbiegnięte krwią pęcherze, siniaki, ciemne zmiany podobne do brodawek, uporczywy świąd, trudności w oddychaniu, zmiany trądzikowate, zaczerwienienie i zaokrąglenie twarzy, nieregularne bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, obrzęki, utrata łaknienia, rozstępy skórne, zaburzenia widzenia, osłabienie i skurcze mięśniowe oraz zaburzenia miesiączkowania. Natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza wymagają pokrzywka z silnym świądem lub zaburzenia oddychania.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.