Preparat jest przeznaczony dla osób, które starają się rzucić lub ograniczyć palenie. Podczas prób zmniejszenia lub zaprzestania palenia papierosów może wystąpić uciążliwy dla palacza zespół odstawienny. Objawy takie jak obniżony nastrój, bezsenność, drażliwość, niepokój i trudności z koncentracją, zwiększenie apetytu i masy ciała są spowodowane nagłym spadkiem przyjmowania nikotyny.
Niko-lek zawiera nikotynę w małej dawce, która pomaga zapobiec objawom zespołu odstawiennego. Zaczynając od większej ilości gum, dawka ulega stopniowemu zmniejszeniu, tak aby organizm mógł odzwyczaić się od nikotyny.

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych.
Nadwrażliwość lub uczulenie na substancje zawarte w preparacie.
Niepalenie tytoniu lub palenie okazjonalne.
Możliwe nasilenie działania adenozyny (lek nasercowy).
Przy zaprzestaniu palenia papierosów może zmienić się metabolizm innych leków. Należy skonsultować się z lekarzem w celu modyfikacji dawkowania preparatów zawierających:

Przyjmować 1 gumę co 1-2 godziny. Nie należy przekraczać dawki 48 mg nikotyny na dobę (24 tabletki 2 mg, 12 tabletek 4 mg).
Dawka 4 mg jest przeznaczona dla osób, które wypalają ponad 20 papierosów dziennie.
Gumę należy żuć powoli przez ok. 30 min. Żucie należy przerwać w momencie poczucia intensywnego smaku w ustach lub mrowienia, aż do ustąpienia objawów. Oznacza to uwolnienie dawki nikotyny.
brak danych
1 guma zawiera 2 lub 4 mg nikotyny.
Pacjenci z chorobami sercowo-naczyniowymi (arytmie, nadciśnienie, dławica piersiowa, zdarzenia mózgowo-naczyniowe) powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii.
Guma może przyklejać się do protez dentystycznych i powodować ich uszkodzenie.
Pacjenci z cukrzycą powinni częściej sprawdzać poziom glikemii, który może zmieniać się pod wpływem przyjmowanej nikotyny.
Ostrożnie u pacjentów z chorobami nadnerczy i tarczycy.
Działania niepożądane
Występują najczęściej wskutek przedawkowania preparatu. Mogą pojawić się nudności, mdłości, wymioty, bóle brzucha, biegunka, bóle i zawroty głowy, zaburzenia słuchu, osłabienie, obniżenie ciśnienia tętniczego, wysypka, zaczerwienienie skóry.

Recent Posts

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u dermatologa i jakie choroby leczy specjalista?

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką chorób skóry, a także…

1 rok ago

Probiotyki (leki osłonowe)

Probiotyki, czyli wyselekcjonowane, żywe szczepy bakterii najczęściej z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium oraz drożdzy Saccharomyces wchodzą w skład…

2 lata ago

Zolgensma(onasemnogen abeparwowek)

Lek Zolgensma jest pierwszą w świecie terapią genową stosowaną w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni(SMA). W…

2 lata ago

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń…

2 lata ago

Translarna(ataluren)

Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest chorobą genetyczną polegającą na powolnym zaniku mięśni, które są zastępowane przez…

2 lata ago

Olej z nasion czarnuszki 1000 MG 2% TYMOCHINON ALINESS

Czarnuszce siewnej przypisywane są takie właściwości, jak: regulacja poziomu glukozy i lipidów we krwi oraz…

2 lata ago

This website uses cookies.