Polecane leki i suplementy na: stany zapalne jamy ustnej i gardła

Tantum Lemon

Tantum Lemon jest lekiem na stany zapalne jamy ustnej oraz gardła. Po konsultacji z lekarzem może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zawiera aspartam.

Uniben

Aerozol do stosowania w jamie ustnej, zawierający jako substancję czynną benzydaminy chlorowodorek – związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działa miejscowo przeciwzapalnie, przeciwbólowo, odkażająco i znieczulająco.

Strepsils z mentolem i eukaliptusem

Strepsils to pastylki do ssania, które dzięki działaniu antyseptycznemu składników znajdują zastosowanie w leczeniu łagodniejszych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Zawierają dodatkowo substancje smakowe. Nie należy ich stosować w leczeniu anginy paciorkowcowej.

Septolete

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, znieczulające, przeciwzapalne, odświeżające jamę ustną, przeciwkaszlowe.

Septolete plus

Preparat złożony o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym, którego składniki działają także odświeżająco na błonę śluzową jamy ustnej. Stosowany w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, pomocniczo w leczeniu przeziębień.

neo-angin

Jest to preparat złożony o działaniu antyseptycznym, stosowany w leczeniu łagodniejszych stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Cholinex

Miejscowo przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, bakteriobójcze, pobudzające wydzielanie śliny, co wspomaga efekt przeciwzapalny.

Propolan płyn

Działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe oraz przeciwzapalne i ułatwiające gojenie.