Leki żółciopędne

Iberogast

Płyn doustny zawierający wyciągi z 9 roślin leczniczych. Stosowany w problemach żołądkowo-jelitowych, zarówno tych mniej, jak i bardziej nasilonych.

Cholestil

Preparat wykazuje właściwości żółciotwórcze i żółciopędne, ponadto rozkurczające mięśnie gładkie. Lek stosowany jest w stanach zapal­nych pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz w zaburzeniach dyspeptycznych.

Apinorm

Apinorm to preparat zawierający składniki o działaniu przeczyszczającym. Ponadto działa żółciopędnie, pobudza łaknienie i trawienie.

Cynacholin płyn

Pobudza wydzielanie żółci, obniża poziom trójglicerydów, wolnych kwasów tłuszczowych, cholesterolu i betalipoproteidów w surowicy, przyspiesza eliminację z żółcią składników toksycznych; wykazuje również działanie ochronne na miąższ wątroby np. przy zatruciach dwusiarczkiem węgla.

Cholitol płyn

Spazmolityczne (rozkurczowe), żółciotwórcze, żółciopędne, a także przeciwzapalne i wiatropędne.

Boldovera tabletki

Skojarzone działanie składników: rozkurczowe w obrębie dwunastnicy i dróg żółciowych, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego i żółci oraz łagodnie przeczyszczające.

Terpichol kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników: żółciotwórcze, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne (w obrębie dróg żółciowych), pobudzające trawienie.

Solaren płyn

Działanie żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego.

Sal vichy factitium

Składniki preparatu działają słabo zobojętniająco na kwaśną treść żołądkową. Preparat może być stosowany w nadkwaśności, nadkwaśnym nieżycie żołądka.

Rowachol kapsułki

Skojarzone działanie składników: żółciopędne, przyspieszające rozpuszczanie i rozpad cholesterolowych kamieni żółciowych, rozkurczające, zmniejszające poziom cholesterolu.

Raphacholin Forte

Skojarzone działanie składników: żółciopędne, żółciotwórcze, rozkurczowe na drogi żółciowe, odkażające, przeczyszczające.

Raphacholin AC

Działa żółciotwórczo i żółciopędnie, wzmaga ruchy perystaltyczne jelit, działa słabo rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Lek jest stosowany w stanach zapalnych dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego, niewydolności wątroby, zaburzeniach trawienia oraz w zaparciach.